Kamu Kurumunda Iş Güvenliği Uzmanlığı Yapan Var Mı?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında misbah17 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. misbah17

misbah17 TÜİSAG Üyesi

kamu kurumunda iş güvenliği uzmanlığı yapan var mı?

2. er kara

er kara TÜİSAG Üyesi

Olacak gibi

3. serpil sayın

serpil sayın TÜİSAG Üyesi

4. er kara

er kara TÜİSAG Üyesi

Serpil Hanım hangi kurum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. er kara

er kara TÜİSAG Üyesi

Sakınca Yoksa Tabiki..

6. serpil sayın

İSKİ'de bu konu ile ilgili bir Şube Müdürlüğü kuruldu. İlgili Mühendisler sertifika proğramlarına gönderildi.Sertifika sahibi mühendisler bölgelerinde oluşturulan kurullarda görev verilen İSG mühendisleri ile koordine içinde çalışılacağı bilgisi verildi. Ama bunların hepsi çıkan kanuna adaptasyon için yapıldı. Henüz maddi anlam da medya da bahsedilen bir ödeme yok.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

sercal75tr bu yazıya teşekkür etti.
  7. serpil sayın

Er Kara Bey, siz hangi kurumda çalışıyorsunuz.

8. hulcan

hulcan TÜİSAG Üyesi

ben

9. er kara

er kara TÜİSAG Üyesi

Orman Ve Su işleri
    Nasıl kurdunuz Aydınlatabilirsen seviniriz, Şu koordine yide anlamdım.. Bilgi alışverişimi..

10. serpil sayın

İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü kuruldu. Bu Müdürlüğe çeşitli branşlarda mühendisler eğitime gönderildi .Başka başka şube müdürlüklerinde yasanın da ön gördüğü üzere isg kurulları oluşturuldu.Bu kurullarda görevlendirilen isg mühendisleri ile İSG Şube Müdürlüğünde çalışan uzmanlarla bilgi alışverişinde bulunmakta.

11. er kara

er kara TÜİSAG Üyesi

Anladım serpil hanım bizde çeşitli branşlar biraz zor, sizdeki gibi olmaz

12. igurdal

igurdal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba..

ilgili mevzuatın haziran 2014 tarihi itibariyle kamu kurumlarında yürürlüğe gireceğini biliyoruz. ancak detaylar yanlış bilmiyorsam henüz netleşmedi.

bilgisi olan arkadaşlardan ricam aşağıdaki konularda yardımcı olabilir mi

*şu an bir kamu kurumunda görev yapan memur haziran 2014 itibariyle yalnızca çalıştığı merkezde/birimde/şubede mi i.s.g uzmanlığı görevini yapacak yoksa, i.s.g için ayrı bir birim oluşturulup (mesela tüm kamu kurumları için ortak bir OSGB) bu ortak birimde diğer tüm kamu kurumlarına mı hizmet verecek?

**yine kamu için i.s.g uzmanı sertifikasına sahip memur i.s.g ile ilgili çalışmalarını rutin mesai saatleri dışında fazla mesai olarak mı yürütecek yoksa, görevi herneyse bırakıp çalıştığı kurumda sadece isg ile ilgili konuda mı görev alacak?

***bu noktada i.s.g sertifikasına sahip memurlara, iş güvenliği uzmanlığı adı altında kadro verilebir mi?

****kamuda i.s.g uzmanı sertifikasına sahip memur sayısı yanlış bilmiyorsam yetersiz. devlet gereken sayıda uzmanı sizce nasıl tahsis edecek?

vakit ayırdığınız için teşekkürler.

13. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Şu tarihi lutfen 2014 diyip durmayın 2016 oldu

14. tuncayozturk

tuncayozturk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben tam bir yıldır bir kamu kurumunda iş sağlığı uzmanlığı yapmaktayım.Ama çoğu kişi kamuda bunun nasıl olduğunu nasıl yürüyeceğini bilmiyor.Şu an için yapabildiğim şeyler çok sınırlı.Kamuda bununla ilgili bir kadro halen yok sadece sözleşme yapıp ekstra bir iş olarak çalışabiliyorsunuz.

15. aybike

aybike TÜİSAG Üyesi

Tuncay bey herhangi bir sözleşme veya ücretlendirme yapıldı mı?

16. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 2016 yılına kadar ücret ödenmesi mümkün görünmüyor.. ama şimdiden kamuda çalışmanın ( ücretsiz olsa bile ) faydası olacağına inanıyorum. çoğumuz C sınıfı uzmanız ve yükselebilmemiz için uzmanlık alanımız dahilinde görevlendirmeleri kabul etmemizin ileriye dönük faydası olacaktır..

17. ozgurcalikusu

ozgurcalikusu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba. Forumda okudum ama bulamadım. Bir sorum var.
    İlçe kaymakamlık ve Birlik çalışanıyım. Kimyagerim ve isg uzmanlığı belgesi almak istiyorum. Kurs ücretini kendi kurumum ödeyebilirmiş. Kaymakamla görüştüm, ilgili mevzuatları bul ödemesinin kurum tarafından yapılacağına dair gönderelim dedi. Ben bulamadım bu kanun mevzuatları. yardımcı olabilecek var mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.

18. Melek H.

Melek H. TÜİSAG Üyesi

sizin bahsettiğiniz ödeme halk sağlığı tarafından yapılıyor yada kurumlar kendi insiyatifleriyle gönderiyor. ben de sizinle aynı durumdaydım, kendi imkanlarımla aldım. Bizim için çıkan bir genelge yok maalesef

19. OSMAN3559

OSMAN3559 TÜİSAG Üyesi

İSG MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ??

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica