Tartışma : Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

hüseyin.sancar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Katılıyorum.Kamu halen İSG Uzmanı görevlendirebilir ve görevlendirme/sözleşme yapıp İSG Katip'e bildirimi yapılan bünyesindeki İSG Uzmanlarına da ücretini ödemek zorundadır.

Bülent Avşar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ben ilçe milli eğitimde çalışıyorum. İşyeri sağlık güvenlik modülü var. Hassas bölgeler bilgi girişi diye bir linkten bilgi girişi yapmam lazım. Burada binanın açık alan metrekarasi, binanın hizmete alındığı yıl gibi binayla ilgili soruları cevaplamam gerekiyor. bina ilçe hükümet binasında ve binayla ilgili ayrıntılı bilgileri kaymakamlığa gidiyorum net bilgi veren yok. kaçak akım rölesinden, kazan dairesindeki makinelerle ilgili bilgilere kadar bir çok ayrıntılı bilgi var. Benim gibi milli eğitimde çalışanlar varssa bu bilgileri nereden temin ettiklerini yazarlarsa memnun olurum.

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
kamuda isg uzmanı kadrosu var mı? özlük hakları tazminat oranları ek göstergeleri nedir?

reactor

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Katılıyorum.Kamu halen İSG Uzmanı görevlendirebilir ve görevlendirme/sözleşme yapıp İSG Katip'e bildirimi yapılan bünyesindeki İSG Uzmanlarına da ücretini ödemek zorundadır.
Gorevlendirme yapıldı bizim kurumda. Ancak para ödeme konusunu genel müdürlüğe sorduk ve genel müdürlükten ödeme yapmayın şeklinde yazı geldi. Ayrıca isg katipten de sözleşme imzalayamadik sistem izin vermiyor.
Eninde sonunda gorevlendirme ücretini alırsınız diyen arkadaşlar var. Toptan mı ödenir bu ücret? 01.7.2017 ye ertelendi bu tarihten sonra ödeme yapabiliriz diyebilirler mi?

fırat aydoğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bir sorum olacak. Bir kamu kurumunda isg faaliyet suresi hesabinda dikkate alinacak calisan sayisi hesabinda,
Kurum calisani olup ücretsiz izinde olan,
Baska isyerinden gecici gorevli bulunanlar,
Baska isyerine gecici gorev ile gönderilen ler,
Yurtdisinda y.lisans doktora eğitiminde olan,

Grubundan hangileri calisan sayisina dahil olacak olmayacak?

112ferhat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Baska isyerinden gecici gorevli bulunanlar,

112ferhat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Baska isyerinden gecici gorevli bulunanlar, hariç diğerleri sayıya eklenmez.

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar kamuda isg uzmanı kadrosu var mı? özlük hakları tazminat oranları ek göstergeleri nedir?

Honor GÖRMÜŞ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Benim kamudaki arkadaşlara bir sorum var.Ben liseden kimya teknolojisi bölümünden mezun olup bir kurumda 657 li teknisyen oldum sonra sınavsız isg bölümüne geçtim.Sorum şu ben 2 yıllık isg den mezun olunca diplomayı verip intibak yasasından yani teknikerin özlük haklarından faydalanabiliyor muyum?

Dniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar kamuda isg uzmanı kadrosu var mı? özlük hakları tazminat oranları ek göstergeleri nedir?

Merhaba Ertuğ Bey,

Kamu da "iş güvenliği uzmanı" olarak tanımlı bir kadro yok. Bilgilerinize.

bulent tuna

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Benim kamudaki arkadaşlara bir sorum var.Ben liseden kimya teknolojisi bölümünden mezun olup bir kurumda 657 li teknisyen oldum sonra sınavsız isg bölümüne geçtim.Sorum şu ben 2 yıllık isg den mezun olunca diplomayı verip intibak yasasından yani teknikerin özlük haklarından faydalanabiliyor muyum?
tabiki yüksek okul okuduğunuz için olabilirsiniz

mehmet tuncal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
kamuda çalışan isg arkadaşlar isg ödemeleri 2 ay dır yapılmıyor düzenleme varmı yoksa ödenekler 2017 mi kaldı

Banu CUMALI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bana hiç ödeme yapılmadı ki zaten, yapılacağını da sanmıyorum :( Kamu işte :(

mzazlg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Benim kurumum, yasanın resmi gazetede yayım tarihine kadar 2016 temmuz-2016 ağustos-7 eylül 2016 dahil ödemeleri yaptı ancak 07 eylül sonrası için maliye bakanlığından görüş istendi. görüş bekleniyor gelene kadar ödeme durduruldu.gelen görüş yazısına göre bende dilekçemi yazacağım. Gönüllülük esası ile nereye kadar gidecek bu iş ? 2014 yılında 2 yıl ertelendi 1 yıl daha 2017 ye ertelendi ise daha da ertelenmeyeceğini kim bilebilir ? Artık bu işten ne beklentim ne umudum nede motivasyonum kaldı!!!

Dniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Benim kurumum, yasanın resmi gazetede yayım tarihine kadar 2016 temmuz-2016 ağustos-7 eylül 2016 dahil ödemeleri yaptı ancak 07 eylül sonrası için maliye bakanlığından görüş istendi. görüş bekleniyor gelene kadar ödeme durduruldu.gelen görüş yazısına göre bende dilekçemi yazacağım. Gönüllülük esası ile nereye kadar gidecek bu iş ? 2014 yılında 2 yıl ertelendi 1 yıl daha 2017 ye ertelendi ise daha da ertelenmeyeceğini kim bilebilir ? Artık bu işten ne beklentim ne umudum nede motivasyonum kaldı!!!

size ödedikleri ücretleri hangi kaynaktan aldılar onu sorabilme şansınız var mı?

mzazlg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
01.1.5.02 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ GÖREVLENDİRME ÜCRETLERİ BÜTÇE TERTİBİNDEN...

Dniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
01.1.5.02 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ GÖREVLENDİRME ÜCRETLERİ BÜTÇE TERTİBİNDEN...

bu bütçe kodunuz açıksa neden ödemeyi kestiler ve maliyeden görüş istediler?

C!N

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşalar 2017'ye kadar görevlendirme zorunluluğu ertelendi, istemeyen kamu kurum ve kuruluşları görevlendirmeleri yapmak zorunda değiller, fakat isg gerekliliklerini yerine getirmek zorundalar, bu erteleme zorunlulukları da ertelemiyor. Ertelemeye rağmen görevlendirme yapıp, isg katipten sözleşme yapan kurumlar 80 saate kadar ödeme yapmak durumundalar.

zerrin yıldız

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bende şubat ayında ilçe milli eğitim müd.görevlendirildim.İş katip sözleşmem ekimde yapıldı. görevlendirme yazılarını göndersem süreye dahil edilir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.