Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

Melek Hanım sunumlar hazır olunca bizim kurum, TSMler, Tarım ve Hastaneler hepsi beni bekliyor :D

2. ayşekiran

ayşekiran TÜİSAG Üyesi

Mehmet Emin Bey ben de İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışıyorum. Görevlendirilmeniz nasıl oldu?İSGKATİP üzerinden mi yoksa valillik oluru yeterli mi bilgilendiriseniz çok sevinirim.

3. Mehmet Emin DİNCEL

Ayşe Hanım, ben Halk Sağlığındayım. TSM'ye Valilik oluru ile görevlendirmem yapıldı ayrıca İSG-Katip üzerinden de sözleşme yaptık. siz Müdürünüz ve İlinizin Halk Sağlığı Müdürü ile görüşüp görevlendirmenizi yaparsanız eğer TSM ile sözleşme yapabilirsiniz. yayınlanan protokolde mevcut uzmanların değerlendirilmesi yoksa dış görevlendirme yoluyla temin edilmesi olmadı hizmet satın alınması yönünde talimat vardı Halk Sağlığı Müdürlüklerine.

4. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

5. Mehmet Emin DİNCEL

haber için teşekkür ederim Gamze Hanım. kurum içinde o şartları taşıyan tek ben olduğum için ihale her ne kadar istemesem de üzerime kaldı :(

6. Gamze

Temel İş Sağlığı Hizmetlerinin Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönerge'yi ekte paylaşıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

7. Mehmet Emin DİNCEL

önümüzdeki hafta içinde yeni bir yönetmelik çıkarılacakmış. İl Müdürümüz dün söylemişti. fiyat verirken acele etme bekle dedi kurumu zarara sokma diye :D o yönerge güncelliğini kaybetti. dayanak kısmına bakarsanız iptal edilen yönetmeliğe göre hazırlanmış.

8. Gamze

Bende Sağlık Müdürlüğünde görev almaktayım. Henüz burada bir gelişme yok ya da var benim haberim yok. :düşünceli:

9. Mehmet Emin DİNCEL

irtibatı koparmayalım Gamze Hanım. yeni gelişmelerden birbirimizi haberdar ederiz :D aslında bu sağlık kesimi olarak bir skype veya face grubu oluştursak daha iyi olur diye düşünüyorum

Ercan Mattaoğulları ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  10. engineer17

engineer17 TÜİSAG Üyesi

Kültür Bakanlığı, Az tehlikeli olarak geçiyor. Yani ertelenen madde kapsamında oluyor...

11. Mehmet Emin DİNCEL

o halde neden işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırmanız konusunda uyarı verdiler ki? yazının içeriğinde dayanağı ile ilgili bir açıklama olmalı

12. engineer17

engineer17 TÜİSAG Üyesi

Kanunun 1 ocak 2013 tarihiyle yürülüğe giren maddelerinden(risk değerlendirme, acil durum planı ve çalışanlara isg eğitimi verilmesi)bahsetmiş. Görevlendirmelerde İSG KATİP'in kullanılması gerektiğini ve yapılan incelemede gerekli görevlendirmenin yapılmadığının tespit edildiğini veya İSG KATİP'e işlenmediğini bildiriyor.İdari para cezası ile karşılaşmamak için isg uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirmesinin derhal İSG-KATİP üzerinden yapılması gerekmektedir diyor. Yazının özeti bu şekilde. Daha önce forumdan kurumuna yazı gelen duymuştum ama bunlar çok tehlikeli ya da tehlikeli yerler içindi. Az tehlikeli olarak kurumuna bu şekilde bir yazı gelen var mı?

Mehmet Emin DİNCEL bu yazıya teşekkür etti.
  13. Melek H.

Melek H. TÜİSAG Üyesi

OSGB de çalışırsanız neden olmasın ama benimki genel sekreterlik olunca farklı kurumlar olduğu için teknik olarak mümkün olmuyor. Hayrına 7.000 personel eğitmiş olurum

14. Melek H.

Melek H. TÜİSAG Üyesi

Size katılıyorum M.Emin bey, sağlıkçılar olarak bilgi paylaşalım her konuda yoksa mağduriyet yaşayabiliriz. Organize olmakta fayda var.

Ercan Mattaoğulları bu yazıya teşekkür etti.
  15. Mehmet Emin DİNCEL

aynı yazı bize de geldi. sizin yükümlülüğünüzde olan risk değerlendirme, acil durum planı ve çalışanlara isg eğitimi verilmesi konuları. bu hizmetleri de ya kendi kurumunuzda sözleşme yapmış bir uzman vasıtası ile ya da dışarıdan hizmet alımı şeklinde yürütülmesi gerekiyor. çalışanların isg eğitimi konusunda ilgili yönetmelikte 13. maddeye bakarsanız a bendine göre işyerinde görevli olacak ya da b bendine göre dışarıdan hizmet olarak alacak. kamu kurumlarında 2016ya ertelendi ama isg eğitimlerini kim verecek bu konuda illa ki sıkışacak kurumlar

Ercan Mattaoğulları bu yazıya teşekkür etti.
  16. Mehmet Emin DİNCEL

kendi aramızda emsal teşkil edecek bazı yazışmaları forum ortamında paylaşmamız uygun olmaz. o nedenle kendi aramızda problemlerimizi çözebilmemiz için zorunlu olarak grup oluşturmamız gerekiyor. gerek risk değerlendirmeleri ile ilgili konular olsun gerekse üst yönetimle yaşadığımız sorunlar olsun bunları aleni şekilde paylaşamıyoruz. aynı sorunu yaşayan pekçok arkadaşımız var. daha uygun olur diye düşünüyorum

ordz ve Ercan Mattaoğulları bu yazıya teşekkür etti.
  17. Melek H.

Melek H. TÜİSAG Üyesi

Nasıl bir yol izleyelim M.Emin bey, nereden haberleşelim.

18. Mehmet Emin DİNCEL

siz nasıl uygun görürseniz ortak akıl ortak karar bir yerde karar verelim

19. Melek H.

Melek H. TÜİSAG Üyesi

Face grubu oluşturabiliriz. Size uygunsa

20. Mehmet Emin DİNCEL

hiç problem değil benim için siz nasıl uygun görürseniz grubu kim oluşturuyor :D

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica