Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kayacan79

kayacan79 TÜİSAG Üyesi

bende milli eğitim müdürlüğünde memurum c sınıfı uzmanım ne yapmalıyım

2. snakedoc

snakedoc TÜİSAG Üyesi

Devlet memurlarına özelde çalışma yasağı getirilmesinin bir sebebi var, çıkar ilişkisi oluşmasın diye yasaktır.
    Mesela kamu için herhangi bir ihaleye çıkılırken, ihaleyi yazan veya karar veren memur, ihaleye giren firmanın IGU olarak çalışanı olursa, veya denetleme görevi olan kamu kurumları düşünüldüğünde, memur çalıştığı özel firmaya iltimas gösterebilir korkusu var, ve bu yüzden yasaktır.Ben hiç bir şeklide bu yasağın kolay kolay kalkabileceğini sanmıyorum.

3. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

zaten bende salıverdim bu yasa illaki devlette ihaleye giren firmayla olması şart değil özel işletmeler var dışarıda kaldı ki aile hekimlerine bu hak verildi yani aynı hekim sizin dediğiniz duruma düşebilir.
    Neyse boş ver kimseden destek yok zaten.

4. adem bakan

adem bakan TÜİSAG Üyesi

hocam ben hepsine twet attım hayırlısı olur inşaalah

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

fatihöztürk bu yazıya teşekkür etti.
  5. keyfli54

keyfli54 TÜİSAG Üyesi

30 saat için tweet desteği.. belki de işe yarar..ha gayret...

6. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

bu hekim içinde geçerli fakat 30 saat özele hizmet verme hakkı veriyor. dediğiniz gibi bu yasağın kalkması zor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. olcay yanık

olcay yanık TÜİSAG Üyesi

türkiye taş kmüründe zonguldakta çalışan iş güvenliği uzmanları şu an ücret almaktadırlar.

8. murti çe

murti çe TÜİSAG Üyesi

fatih bey neden 80 saat değilde 30 saat için twit attırmak için uğraşıyorsunuz???hafızalarımız bi yoklayalım;manşetler aynen şöyleydi ''memura 1200t ye kadar ek gelir imkanı'' ,,''80 saate kadar kamuda i g u görev alabilecek....'''
    yukarıda anlattığım üzre sizin kampanya yeni çıktı ama beklentileri karşılamaktan çok ötede...... eğer verilmiş bir söz varsa onun üzerinde ısrarcı olmakta fayda var,,aksini iddia edipte kafa karıştırmaya gerek yokk...diye düşünüyorumm

9. alpertegas

alpertegas TÜİSAG Üyesi

hocam kamuda 80 saat zaten 01/07/2016 da olacak...bu özel sektörde çalışabilmek için uğraştığımız nir konu

10. murti çe

murti çe TÜİSAG Üyesi

pardon yanlış anlamışım.. özelde çalışma içinse sonuna kadar destek var

11. eengin

eengin TÜİSAG Üyesi

teknik öğretmen mühendis ayrımı nerden geliyorda onlarla öğretmen arasında farklı fiyat tarifesi uygulanıyor anlamış değilim yapılan iş aynı değil mi igu değil mi ikiside

12. ANIL ÇİNPOLAT

ANIL ÇİNPOLAT TÜİSAG Üyesi

61+24 memur = 85 memur sayısı İSG katip te çıkıyor mu?

13. bayraktarselçuk61

bayraktarselçuk61 TÜİSAG Üyesi

isg katipte memurlar çıkmaz sadece işçiler çıkar şuan yasa memurları kapsamıyor.

14. fizikci01

fizikci01 TÜİSAG Üyesi

23 şubat yükseltme sınavına katılan birisi olarak, önceki yükseltme sınavlarına katılan arkadaşlara bir sorum olacak.
    23 şubat 2014 sınav duyurusunda belge istenmeyeceği, prim gün sayılarının sistemden görüneceği ona göre başvurulacak sınıfın isg katipten görüleceği yazıyordu. fakat 2008 de tek çatı altında sgk kurulduğundan dolayı, 2008 öncesi memurların emekli sandığı primleri sistemde şuan görükmemektedir. sadece 2008 sonrası görükmektedir. bu durumda yükseltme sınavına başvurmayı düşünen memur arkadaşların prim gün sayılarıda eksik görükecektir.
    ""ben sağlık müdürlüğünden iş yerine çalışır belgesi aldım tek nüsha altına da yazdırdım şu kadar gündür memuriyet süresi vardır, diye"
    böylesi bir evrak yeterli olacakmıdır?

15. Ercan Mattaoğulları

Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

yeterlidir ben de hizmet döküm belgesi ile sınava girmiştim.

fizikci01 bu yazıya teşekkür etti.
  16. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

KPSS ile iş güvenliği uzmanı alınacak mı acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar...

17. yilmazgok62

yilmazgok62 TÜİSAG Üyesi

sadece işçiler gözüküyor

18. tatevo

tatevo TÜİSAG Üyesi

benim de en merak ettiğim konu bu bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun...

19. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

Bakanlığın son yaptığı duyuruda verdiği linkte 2008 önceki gözüküyor.

20. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

Muhendis teknik eleman alır isg sertifikası ister.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica