Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. varbata

varbata TÜİSAG Üyesi

arkadaşalar 2016 aya kadar kamuda bir çok isg uzmanı olacak şimdi adamlar belgen var diye tahmin ediyorum her isg uzmanını kardeş sen gel isg uzmanlığınıda yap ve al şu paranı demiyecek ,bir iş yerine bir isg uzmanı yeter diyecekler ve sen dediğin gibi alık alık bakacaksın gibi duruyor...

2. varbata

varbata TÜİSAG Üyesi

kaan bey bu konuda yapabilirliklerimiz konusunda bzi bilgilendirebilir ve kamuda isg uzmanları olarak örgütlenme veya ,dışarıda mevcut isg uzmanları olarak bizleride aranızda görerek bizim içinde gayret edilmesini veya örgütlemede yardımcı olamanızı dilerim...

3. KEMANKEŞ

KEMANKEŞ TÜİSAG Üyesi

Sayın Güngör;
    Hekimlerin özelde çalışabilmesi konusu 6331 sayılı kanun ve ilgili mevzuatla getirilmiş bir şey değildir. Çok eskiden bu hak mühendislerde de vardı. Bazı özel durumlar için hala var. Bakanlığın bu konuda yapacağı birşey yoktur. Bu işin kabul edilebilir bir gererekçesi de yoktur. Mesele alık alık bakmayla ilgili değildir.

4. Mehmet Uzman

Mehmet Uzman TÜİSAG Üyesi

Ahmet bey çok güzel anlatmış Sağlık değil doktor bakanlığı doktor değilsen ne olduğunun önemi yoktur sağlık bakanlığında.....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ercan Mattaoğulları bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ercan Mattaoğulları

Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

Görevlendirilebilir ama yeterki başınızdaki zevatlar insiyatif sahibi olsun...

6. Ahmet BEŞYAPRAK

Ahmet BEŞYAPRAK TÜİSAG Üyesi

7. makmuh07

makmuh07 TÜİSAG Üyesi

merhabalar arkadaşlar bende kamuda mühendis olarak çalışıyorum... benim sorum şu. part-time olarak yada mesai saatlerinin dışında bir memur osgblerde veya bireysel olarak isg uzmanlığı yapabilir mi? yada özel sektörde çalışan işçilere eğitim verebilir mi? bunun bağlı olduğu kanun yönetmelik vs bir açıklama var mı?

8. Kenan BORA

Kenan BORA TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar;
    Ben bir kamu kurumunda İSG uzmanı olarak görevliyim. İSG-Katip'ten de sözleşmem var. Kurum bunun karşılığında bir ödeme yapacak ancak başka bir kurum ödesin biz de ödeyelim diye saçma sapan bir beklenti içerisindeler. Başka kurum bulamazsam dava açmak zorunda kalacağım. Eğer ücret alan varsa benimle iletişime geçebilir mi acaba? Herkese iyi çalışmalar.

9. alpertegas

alpertegas TÜİSAG Üyesi

http://www.memurlar.net/haber/457748/
    arkadaşlar biraz baskı yapabilirsek çıkacak olan torba yasa içine kamuda çalışan igu ların özelde çalışabilmesi için de ekleme yaptırılabilir.herkez bakana,müsteşara tweet atabilirse çok iyi olur

10. experience

experience TÜİSAG Üyesi

Sayın Kenan Bora bana özelden mesajla mail adresini ya da tel no ulaştırabilirsen yardımcı olabilirim sanırım

Kenan BORA bu yazıya teşekkür etti.
  11. Mehmet Uzman

Mehmet Uzman TÜİSAG Üyesi

Bu cevabınız sayesinde 23 şubat sınavında doğru şıkkı işaretledim. geçersem kendimi sizin bu açıklamanız sayesinde geçmiş sayacağım( tam 70 barajındayım) ne kadar teşekkür etsem azzzz

12. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

bencede i dernek falan oluşturup sesimizi duyuralım

13. yuluda

yuluda TÜİSAG Üyesi

içe veya dışa görevlendirme nedir arkadaşlar

kamuda gruplar kurduk ama henüz doktorlara verildiği gibi 30 saat hak için ciddi bir atağımız olmadı tüm kamu igu ları nasıl birleşeceğiz benim grubumda 300 kamu igu su var :D

face de

Last edited by a moderator: 27 Şubat 2014
  14. Maden43

Maden43 TÜİSAG Üyesi

Eğer yetmez ise biz niye aldık bu belgeleri

işimize yaramayacaksa bu kadar masrafı niye yaptık

Ayrıca iş güvenliği uzmanları niçin özel sektörde çalışamıyor

hekimler çalışırken uzmanların çalışmaması çifte standart değilmi

Nedense hekimlere her yerde bir ayrıcalık tanınıyor

Bu konuda ne dersiniz arkadaşlar

Last edited by a moderator: 27 Şubat 2014
  15. mmtgrcn

mmtgrcn TÜİSAG Üyesi

tweet atmak fayda etmez
    yani

16. mmtgrcn

mmtgrcn TÜİSAG Üyesi

o nasıl bir iş öyle

17. ycogal

ycogal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bugün yine tabipler için bir ayrıcalık daha verildi çsgb ye tabip olarak naklen atama duyurusu çıkmış

18. Dila tekin

Dila tekin TÜİSAG Üyesi

Kamuda iş güvenliği uzmanı olmak için KPSS mi gerekiyor? Mühendis arkadaşlardan bilen var mı?

19. fatih aktaş

fatih aktaş TÜİSAG Üyesi

anayasadaki eşitlik ilkesine aykırılık bağlamında dava açılırsa sonuç alınır diye düşünüyorum. doktorlarda 657 bizde 657. herhangi bir sebepten ayrıcalıklı davranılamaz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica