Duyuru : Kanun No: 6745 - Kabul Tarihi: 20/8/2016

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Kanun TBMM'de kabul edildi. Henüz Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanıp Resmi Gazete'de yayınlanmadı.

YATIRIMLARIN PROJE BAZINDA DESTEKLENMESİ İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN

Kanun No. 6745

Kabul Tarihi: 20/8/2016

MADDE 71-
20/6/2012 tarihli ve 633l sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 38 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1) numaralı alt bendinde yer alan “1/7/2016” ibaresi “1/7/2017” şeklinde değiştirilmiştir.

Kaynak: https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k6745.html

alptechin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Başka bir konu başlığı altında sorduğum soruyu bu başlık altında da tekrarlamak istiyorum;

Kanun değişikliği RG'de yayınlandıktan sonra sadece memur çalıştıran kamu kurumlarında İGU çalıştırma zorunluluğu ortadan kalkacağına göre İGU'na devam edecek arkadaşlara da ek ücret ödenmez değil mi?

Muallak bir durum olacak bence

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sadece Kamu kurumlarında çalıştırma zorunluluğu kalkmayacak. kamu kurumlarında ve 50 kişinin altındaki az tehlikeli işletmelerde kalkacaktır.

alptechin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kanun yayımlanıp yürürlüğe girdi arkadaşlar. Gel Temmuz 2017 gel

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Temmuz 2017 ye de fazla güvenmeyin :)

SinanBuber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bence tüm 6331 sayılı kanunun uygulanmasını ertelesinler rahatlar herkes karışıklık çıkmaz.Zaten uygulamada kanunun hükmü yok. :k_kızgın:

Özlem Akarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar , özel sektörde 50 kişi altı olan tüm işletmeler zaten risk analizi , acil durum planı , eğitim ve sağlık kontrollerini yaptırmakla yükümlü.
İSG katipte tanımlı bir uzmanla anlaşma yapmasalar bile bu 4 madde için gereklilikleri yapmakla yükümlü . Sadece atama zorunluluğu olmuyor diye algılıyorum ben özel sektör için .

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.