Haber Kapı Camına Çarpan Özel Güvenlikçi Hayatını Kaybetti - Iğdır

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Kapı Camına Çarpan Özel Güvenlikçi Hayatını Kaybetti

1.jpg

Iğdır Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kişinin çarptığı kapının camı kırıldı. Üzerine düştüğü cam kırıklarının ayağındaki damarları kesmesi üzerine aşırı kan kaybeden güvenlikçi kurtarılamadı.

Edinilen bilgiye göre, bir süredir üniversite bünyesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Süphan Çeçe, gece nöbeti sırasında rektörlük binasındaki ışıkları söndürmek için güvenlik kulübesinden ayrıldı. Binadaki ışıkları söndürmeye başlayan Çeçe, bu sırada dışa doğru açık durumdaki kapıyı fark edemeyerek çarptı. Çarptığı kapının camları kırılırken Çeçe de cam parçalarının üzerine düştü. Ayağındaki damarları kesen cam parçaları nedeniyle kan kaybetmeye başlayan Çeçe, binadan dışarı çıkmayı başararak arkadaşlarından yardım istedi. Diğer güvenlik görevlilerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri, Çeçe'yi Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Aşırı kan kaybettiği öğrenilen Çeçe, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: IHA

2. servet yortumluk

servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

İSG detaylarda saklıdır, uzman ise detayları X ışınları ile görerek analiz yapmaya gayret edendir,
    Niye böyle konuştum, çünkü bunun gibi ölümle sonuçlanmasa bile cama çarparak meydana gelen yüzlerce kaza var,
    Temizlikçi camları temizlerken amirinin gözüne girmek için nerede ise yarışıyor, hal böyle olunca da camlar
    gecenin loş ışığında görünmez oluyor, görünmez kazayı da beraberinde getiriyor,
    Önerim şu olacak, her nerede var ise cam kapılara renkli ve uyarıcı niteliği olan renkli etiketler yapıştırılmalı,
    ayrıca led ışıklandırma yapılarak bu tür olumsuzluklar önlenmeli,
    Allah rahmet eylesin kardeşimize, kalanlara sabır, o hastane uzmanına da kolaylıklar diliyorum,
    kazasız günler,

3. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica