Haber Karma Yem Üreten Işletmelere Hijyen Eğitimi Verildi - Çankırı

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Karma Yem Üreten İşletmelere Hijyen Eğitimi Verildi

1.jpg

Karma Yem Üreten İşletmelere Hijyen Eğitimi Verildi Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda ilimizde faaliyet gösteren, karma yem üreten işletmeler ile hayvansal yan ürün işleyen işletmelerde çalışan personele yönelik eğitim düzenlendi.

Yem işletmelerinin hijyen gereklilikleri, iyi hijyen uygulamaları ve tehlike analizi kontrolüne yönelik eğitim: kendi yemini yapan kanatlı yem işletmeleri, bir rendering işletmesi ile karma yem üreten işletmelerden olmak üzere 7 işletmeden 11 yetkili personel ve şube müdürü ve personel katıldı.

22.jpg

Toplantıda Şube Müdürü Dr.Pınar Portakal ; yem işletmeleri de gıda da olduğu gibi HACCP sistemi uygulayacaklarını ve mutlaka kayıt sistemlerini kurmaları gerektiğini anlatarak, toplantıya katılanlara teşekkür ederek, verilecek eğitimin yararlı olacağını ifade etti Şube Müdürlüğü yem birim sorumlusu Veteriner Hekim Yurdaer Şan ise "Yem işletmelerinde hijyen uygulaması, HACCP uygulaması ve Rendering işletmelerinde hijyen- HACCP sistemi" konusunda sunum yaptı.

Kaynak: gazetea24.com

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica