kaza sonrası risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

Helen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Elektrikle ilgili bir iş kazası sonrası risk değerlendirmesi yapmak istiyorum. Ama nasıl yapabişleceğim hakkında en ufak fikrim yok. Kazanın olduğu yerdeki riskler tehlikeleri yazarım. ama kaza sonra olduğu için, kazayıda içeren spesifik bişey olması gerek diye düşünüyorum. Daha önce kaza sonrası risk değerlendirmesi yapan arkadaşlar var mı?
Nasıl hazırladınız? Ya da elinde örnek olan falan?

Okan67

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Kaza sonrası risk değerlendirmesi biraz tuhaf geliyor bana. Kaza sonrası, Olay Tahkikatı/Araştırması yapılır. Orada zaten bir risk değerlendirmesi yapılması gerekir. Yani doğrudan sebepler, dolaylı sebepler ve kök sebep belirlenir ve analizi yapılır. Analiz için doğrudan sebepler, dolaylı sebepler ve kök sebep için ayrı ayrı olayın tekrar yaşanmaması için düzeltici faaliyetler belirtilir. Bu düzeltici faaliyetler, yeni durumlar olmasın diye aslında bir risk değerlendirmesinin parçalarıdır. Sizin olayınızdaki düzeltici faaliyetlere odaklanın ve bunları risk değerlendirmenize dahil edin derim.

ali yıldırım

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ARKADAŞLAR KAZA SONRASI RİSK ANALİZİ YAPILIR ÖN GÖREMEDİĞİMİZ RİSKLERİ ÖNCEKİ YAPILAN RİSK ANALİZİ REVİZE EDİLEREK DÜZELTİLİR BİLGİNİZE..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.