kazandan çıkan artık kömür cüruflarının bertarafı

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
kömür ile çalışan buhar kazanında çıkan kömür cüruflarının kazan odasının hemen dışındaki alana yığmışlardiyelim.Ben 15 metre uzakta olması gerekir diye biliyorum.bU cürüfler nerede ve nasıl depolanmalı , bertarafı nasıl olmalı ?

Funda Gürsoy Özkocacık

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Kömür curuflarının atık kodu belirleyip tehlikeli ise tehlikeli atık depolama şartlarına uygun şekilde depolamanız gerekiyor.

omeryavuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ersin bey;
Atık tarafı için sorunuza cevap vermek istiyorum.Yazınızdan anladığım kadarıyla sadece ısınma amaçlı bir kazanın kömür curufu eğer ısıl işlem veya benzeri endüstriyel kazanın cürüfu ise ekteki listeden kodunu bularak lisanslı bir bertaraf firmasına(izaydaş gibi) göndermeniz lazım. Bu arada sektörünüz hangisi ? Siz en iyisi ilinizdeki Çevre ve Şehircilik Bölge Müdürlüğüne sorun bu soruyu (valilikten il müdürlüğünün numarasına ulaşabilirsiniz). Tabi iş sektörünüz önemli burada. 19 ile başlayan atık kodlarını inceleyin derim. Tekrarlıyorum en sağlıklı cevabı il müdürlüğü verecektir. Çevre konularında İSG gibi pek hapis cezası yoktur fakat para cezaları can yakacak seviyelerdedir.

Ekli dosyalar

• atik kod listesi.doc
    674 KB · Görüntüleme: 96

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sektör tekstil boyahanesi(boya-baskı)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.