Talimat Kişisel Koruyucu Donanim Kullanma Talimati

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KULLANMA TALİMATI

…………………………………. ŞANTİYESİ
KİŞİSEL KORUYUCU KULLANIM TALİMATI
1. Çalışanlar kendilerine verilen Kişisel Koruyucu Donanımları (KKD), aldıkları eğitim ve talimatlara uygun olarak kullanmakla yükümlüdürler.
2. Her çalışan gerekli güvenlik tedbirini, işe başlamadan önce alacak ve gerekli KKD' yi işe başlamadan kuşanacaktır.
3. Özellikle kulak tıkaçları ve manşon kulaklıklar gürültüsüz bir ortamda takıldıktan sonra çalışmaya başlanacaktır.
4. Çalışanlar KKD'lerinin bakımı ve temizliğini sağlayacaklardır.
5. Kişisel koruyucular kişiye aittir, başkasının kişisel koruyucusu kullanılmayacaktır.
6. KKD’da oluşabilecek hasarlar giderilmeye çalışılmayacak, böyle bir durumun gerçekleşmesi durumunda ilgili amire haber verilecek ve KKD’nin yenilenmesi sağlanacaktır.
7. Tüm iş kazaları ve ucuz atlatmalar, ilgili amire bildirilecektir.

YÜRÜTME :
Bu Talimat hükümleri işveren tarafından yürütülür.

YÜRÜRLÜK :
Bu Talimat hükümleri yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yayım Tarihi: ………………………..

İşyeri tarafından hazırlanan ve 1 Sayfadan oluşan " KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KULLANMA TALİMATI "nı okudum. Bir suretini aldım. Talimatta açıklanan kurallara uyacağımı beyan ve kabul ederim.

(Tarih: .............................)

TEBLİĞ EDEN: (İşveren) TEBELLÜĞ EDEN: (işçi)
Adı Soyadı : Adı Soyadı:
Ünvanı: Baba Adı:
İmza: Doğum Yeri ve Tarihi:
İmza:

...
Devamı ektedir.

Ekli dosyalar

• KKD-Kullanım-Talimat-ve-Tebligat.rtf
    58.8 KB · Görüntüleme: 2,801
  • kkdtal.ppt
    237 KB · Görüntüleme: 2,364
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.