Tartışma : Kısmi Zamanlı Işyeri Hekimi Ücreti

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Gittigimiz firmalara ucreti belirtip size saygi gostermeyen firmalarla calismazsak sistem cok daha cabuk duzelebilir.
35 tl saat ucretle calisacak hekim duydum.

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
MerhabalarkayAydogan, post: 125881, member: 6187"]Ben ne beklediğimi, neyi yapmalarını istediklerini çok iyi biliyorum... Kaç tane işyeri hekimi Personele eğitim vermiştir, kaç tanesi saha gözetimi yapmıştır, kaç tanesi risk analinizi konusunda ısrarcı olmuştur, kaç tanesi kurul toplantısına ciddi olarak katılıp görüşleriniz bildirmiştir.. Elinizi vicdanınıza koyun, işyeri hekimi reçete yazmaktan ileri gidiyor mu ? Saydıklarımı yapan % 10'u geçmez... Dürüst olalım..[/quote]
Merhabalr.
900 kisilik bi fabrikada isyeri hekimiyim. Risk analizi disinda solediginiz herseyi yapiyorum saha gezisi kurul toplantisi vs.
Ancak igneyi baskasina cuvaldizi kendimize demisler yalan olmasin ya 8 ya 9 isg uzmaniyla calistim isi benden sonrq biten isg uzmaniyla karsilasmadim.
Zaten isyeri hekimligi hizmetinde muayene ve taramalarda isg uzmanindan herhangi bir yardim alamiyoruz hekimlerden de risk analizi beklenmesini anlayamiyorum.
Ki 3 saatlik yerlerde genelde 6 saat civarinda kaliyorum eger duzgun muayene yaparsak.

sedefbyo

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Arkadaşlar kısmi zzamanlı hekimlik için Ankara da bir kaç yerle görüştüm.Nedense kimse alacağı ücreti yazmıyor.Ben saati 125 e anlaştım.Ama tanıdık olduğu için şimdilik o fiyat.Aynı bölgede 200 e arkadaş anlaşmış bir danışmanlık firmasıyla.Zaten bütün saatlerimide 125den anlaşmayacağım.Tam gün içinde benim duyduğum rakamlar en düşük 8000

sedefbyo

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
arkadaşlar şuan tam gün 10 ooo altı duymadım ben 6000 de neyim nesiymiş

brk34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
arkadaşlar şuan tam gün 10 ooo altı duymadım ben 6000 de neyim nesiymiş
yani bence de tam gün 6 ya da 8 bine çalışacağına kısmi zamanlı 80 -90 saat çalışın derim...

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
150 saatini 6000 tl ye satip arta kalan vaktinde bireysel 100 tl saate calisan arkadaslarim var.

sedefbyo

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
istanbulda ben saati en az200 lira yerler bekliyorum.Doktor yok.Su an ki dr sayısının kapatabileceğinin 3 katı iş yeri var.bulsunlar bakalım saati 50-60 liraya doktor

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
istanbulda ben saati en az200 lira yerler bekliyorum.Doktor yok.Su an ki dr sayısının kapatabileceğinin 3 katı iş yeri var.bulsunlar bakalım saati 50-60 liraya doktor
hocam soylemleriniz dogru ancak gerceklik payi yok malesef.
Doktor yok ama herhangi bişr ceza gelmeden bu isleri yapacak firma da yok.
200 tl cok olmus bunu kabul edecek isveren cok nadir olur.
500 kisilik bir fabrikaya o zaman 10000tl ye mi gitmeyi planliyorsunuz?
Keşke olsa hekim olarak cok sevinirim ama malesef 125 tas catlasin cok tehlikeli ve az kisiyse 150 tl fiyat cekebiliyorsunuz.
Bu fiyati da yine biz hekimler belirliyoruz osgb ler olü fiyat verior kisaca fiyatlar piyasa aşırı düşmüş durumda.

brk34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
hocam doktor sayısının 3 katı hatta belki 5 katı işyeri olduğu doğru ama osgb lerde görevli hekimlerimizin her birinin 217 saatinin kullanıldığını düşünürsek arz talep dengelendi bile dememiz mümkün

mez10

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
arkadaşlar istanbulda osgb hariç tam gün işyeri hekimi ücretleri ne kadardır

Levent Göçmen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Merhaba.. İzmirde devlet hastanesi acil servisinde nöbet usulü çalışıyorum.. 2003 de işyeri hekimliği belgemi almıştım.. 1 ay öncede işyeri hekimliği yenileme eğitimini aldım.. kamuda çalışanların ayda 30 saate kadar işyeri hekimliği yapabilmemizin önü açıldı.. bakalım seftifika yıllarca yattı.. herhalde artık iş yeri hekimliğine aktif olarak başlarım diye düşünüyorum..

Halil kekeç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
İşverenlerin olduğu bir toplantıya katılmıştım.. Orada cezalardan bahsediyorlardı.. İşveren aylık 5000 TL ceza olduğunu öğrendi.. İşyeri hekimi çalıştırmama gerek yok dedi.. İlginç gelmişti.. Çünkü hangi işyeri hekiminin kapısınıı çalsam 8000 TL'den aşağı isteyen yok dedi... Bir yandan da haklı gelmişti... Türkiye'de durum bundan ibaret... Tüm işi yapan İş Güvenliği Uzmanı,ama parayı götüren İşyeri Hekimi... Yalan mı ?
senin işin başka işyeri hekiminin işi başka...Yalan mı?Senin alanın başka işyeri hekimini alanı başka...Yalan mı?Senin okuduğun okul başka işyeri hekiminin okuduğu okul başka...Yalan mı?
Bırakın birbirinizi çekememezliği kıskanmayı birlik olun...Herkes hakkını alsın.

Halil kekeç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Ben ne beklediğimi, neyi yapmalarını istediklerini çok iyi biliyorum... Kaç tane işyeri hekimi Personele eğitim vermiştir, kaç tanesi saha gözetimi yapmıştır, kaç tanesi risk analinizi konusunda ısrarcı olmuştur, kaç tanesi kurul toplantısına ciddi olarak katılıp görüşleriniz bildirmiştir.. Elinizi vicdanınıza koyun, işyeri hekimi reçete yazmaktan ileri gidiyor mu ? Saydıklarımı yapan % 10'u geçmez... Dürüst olalım..
Saydıklarınız benim yaptıklarımın yüzde 10 u etmiyor.
Elinizi vicdanınıza koyun karşınızda çekişmeye kalkışacağınız yarışacağınız birisi yok.Hekimle çalışıyorsunuz.Maaşınızı da aynı patron veriyor.Hekim vermiyor.Şahsen ben isg uzmanı arkadaşlarla çok çok güzel çalışıyorum.Birbirimize destek oluyoruz.Birbirimizin eksikliklerini kapatıyoruz beraber.Birbirimizin bilgi ve tecrübelerinden faydalanıyoruz.Sizde bu kıskançlığı bırakıp birlik olmayı deneseniz...
Sagılarımla

Halil kekeç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Bende ondan bahsediyorum.. Siz neden üzerinize alıp savunma yapıyorsunuz ki .... Ama durum Türkiye'de bu şekilde hekim saat ile çalışır, uzman gün ile... Hekimin gözü saatindedir,uzmanın gözü makinelerde, personelde.. Hekim ay sonu maaşına bakar, Uzman ay sonu iş kazalarına... Hekim dışarda takla atar, Uzman içerde yatar.. Maalesef Türkiye gerçeği...
İfadelerinizde daha terbiyeli bir üslup kullanmanızı tavsiye ederim.Seviye düşüyor...Takla atmalar falan hoş tabirler değil.İşinizi düzgün yapın.Hekim de İsg uzmanı da...
Kimse ölmesin de takla da atmasın içerde de yatmasın..

Halil kekeç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Yukarıdaki yorumları okudum...Bir şey ilave etmek istiyorum...İş Güvenliği Uzmanlığı için mühendislik dışındaki diğer meslekleri lütfen göz ardı etmeyelim....İş güvenliği uzmanı olabilmek için; mühendis, mimar, teknik öğretmen, üniversitelerin fen veya fen-edebiyat fakültelerinin fizik veya kimya bölümleri mezunları ile üniversitelerin meslek yüksekokullarının iş sağlığı ve güvenliği programından mezun olanlardan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş iş güvenliği belgesine sahip olmak gereklidir. Teşekkürler......
+1

Halil kekeç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
İşyeri hekimleri genel olarak iş kazası önleme gibi tedbirler aldıklarını pek görmedim. Bir çoğu risk analizi yapmasınıda bilmiyor. (geneli bu şekilde) ya da ben yapanını görmedim. Meslek hastalığını önleme açısından önemli bildiğiniz üzere işini layığı ile yapıyorsa şayet....
Arkadaşlar nasıl doktorlarla çalışıyorsunuz bilmiyorum ama umarım birgün beraber çalışma fırsatımız olur gül gibi geçiniriz.Bende size bir ayda sadece bir ayda neler yaptığımızı anlatma fırsatı bulurum umarım.
Saygılarımla.

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
MerhabalarkayAydogan, post: 125881, member: 6187"]Ben ne beklediğimi, neyi yapmalarını istediklerini çok iyi biliyorum... Kaç tane işyeri hekimi Personele eğitim vermiştir, kaç tanesi saha gözetimi yapmıştır, kaç tanesi risk analinizi konusunda ısrarcı olmuştur, kaç tanesi kurul toplantısına ciddi olarak katılıp görüşleriniz bildirmiştir.. Elinizi vicdanınıza koyun, işyeri hekimi reçete yazmaktan ileri gidiyor mu ? Saydıklarımı yapan % 10'u geçmez... Dürüst olalım..
Merhabalr.
900 kisilik bi fabrikada isyeri hekimiyim. Risk analizi disinda solediginiz herseyi yapiyorum saha gezisi kurul toplantisi vs.
Ancak igneyi baskasina cuvaldizi kendimize demisler yalan olmasin ya 8 ya 9 isg uzmaniyla calistim isi benden sonrq biten isg uzmaniyla karsilasmadim.
Zaten isyeri hekimligi hizmetinde muayene ve taramalarda isg uzmanindan herhangi bir yardim alamiyoruz hekimlerden de risk analizi beklenmesini anlayamiyorum.
Ki 3 saatlik yerlerde genelde 6 saat civarinda kaliyorum eger duzgun muayene yaparsak.[/QUOTE]
Türk toplumunun bilinç altına yerleşen hekim karşıtlığı düşünce ve ifadeler her yerde karşımıza çıkıyor.Hekimin ensturmanı insandır düsturuyla nice icralara imza atmanız temennisiyle.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalr.
Ki 3 saatlik yerlerde genelde 6 saat civarinda kaliyorum eger duzgun muayene yaparsak.
Türk toplumunun bilinç altına yerleşen hekim karşıtlığı düşünce ve ifadeler her yerde karşımıza çıkıyor.Hekimin ensturmanı insandır düsturuyla nice icralara imza atmanız temennisiyle.[/QUOTE]
Bir sepet yumurta içerisinde sağlam yumurtalar kadar istemesek de bozuk yumurtalarda olabiliyor. İş Güvenliği Uzmanlarının da, İşyeri Hekimlerinin de görev yetki ve sorumlulukları ayrı ayrı detaylı bir şekilde yönetmeliklerde belirlenmiştir. Detaya girmeyeceğim. Özetle Hekime sağlık gözetim görevi, Uzmana da Ortam gözetimi görevi yüklenmiştir. Görevler çok yerde kesişir. Bu kesişmelerde de durum açıktır. İş birliği yapılmalıdır. Zaten yönetmelikte bunu önermektedir. Ne uzmanın ne de hekimin görevi; sadece gördüm, yazdım, bildirdim değildir. Çözüm önerisi ile birlikte İşverenin karşısına çıkmalıdır. Maalesef ki bende en az 8-9 hekimle çalıştım. Çoğu oturduğu yerden 8 saat kalkmıyor bile. Mesele kişiselleştirmek değil. Yönetmeliğin vazife eylediği detayları hayata sokmak.
Saygılar.

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Türk toplumunun bilinç altına yerleşen hekim karşıtlığı düşünce ve ifadeler her yerde karşımıza çıkıyor.Hekimin ensturmanı insandır düsturuyla nice icralara imza atmanız temennisiyle.
Bir sepet yumurta içerisinde sağlam yumurtalar kadar istemesek de bozuk yumurtalarda olabiliyor. İş Güvenliği Uzmanlarının da, İşyeri Hekimlerinin de görev yetki ve sorumlulukları ayrı ayrı detaylı bir şekilde yönetmeliklerde belirlenmiştir. Detaya girmeyeceğim. Özetle Hekime sağlık gözetim görevi, Uzmana da Ortam gözetimi görevi yüklenmiştir. Görevler çok yerde kesişir. Bu kesişmelerde de durum açıktır. İş birliği yapılmalıdır. Zaten yönetmelikte bunu önermektedir. Ne uzmanın ne de hekimin görevi; sadece gördüm, yazdım, bildirdim değildir. Çözüm önerisi ile birlikte İşverenin karşısına çıkmalıdır. Maalesef ki bende en az 8-9 hekimle çalıştım. Çoğu oturduğu yerden 8 saat kalkmıyor bile. Mesele kişiselleştirmek değil. Yönetmeliğin vazife eylediği detayları hayata sokmak.
Saygılar.[/QUOTE]
Bahsettiğiniz yönetmeliğin vazife eylediği detayları hayata sokamamaktan muzdarip bir işyerihekimi olarak kendi aldığı eğitim dolayısıyla istihdam olamamış detaylarına girmeye gerek olmayan kısa süreçler sonrasında ,yoldan geçerken içine girmeye cesaret edemeyeceği işletmelere uzman olarak girmek zorunda bırakılmış nice Türk gencinin hekimlere biraz daha insaflı davranmasını temenni ediyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.