kök neden analizi

Konu, 'Hataları Bul (Pratik yapma alanı)' kısmında bvarol tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. bvarol

bvarol TÜİSAG Üyesi

Ekteki resimde mavi tshirt giyen çalışanın sağ ayağı eziliyor. Kök neden analizi yapalım mı ?

hataları bul.jpg

nigarcinar bu yazıya teşekkür etti.
  2. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

kök neden analizi derken ilk defa böyle bir risk değerlendirme analizi duydum ne işe yarıyor bilgilendirirmisin...

3. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

ne işe yarıyor demiyelim de what if analizi mi yoksa

4. bvarol

bvarol TÜİSAG Üyesi

kazanın oluş şekli şöyle : forklift park edilmiş. Ancak sürücü tekelek yan pozisyondayken park ediyor. Konumu unutup hareket ediyor. Eleman sürücüye bir şeyler anlatmak için geliyor ve ayağı eziliyor.

(yaşanmış bir kazadır )

Soruları çoğaltabiliriz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

kök neden analizi uygunsuzlukların çözümünde kullanılacak en önemli faktördür,
    sürekli "NEDEN" sorusu sorularak olayın köküne inilerek olayı oluşturan hatanın ya da hataların ortadan kaldırılmasını, bir daha tekrarlanmamasını hedefler.
    Sorumuz "NEDEN?"

6. alibaz

alibaz TÜİSAG Üyesi

Çalışmış olduğum şirkette emniyet mühendisi olarak ilgili bölümlere çeşitli konularda kök neden yapılması hakkında destek veriyorum, eğitim veriyorum ve kök neden analizlerine katılıyorum.
    Yardıma ihitiyacınız olursa sizleri bilgilendirmekten memnuniyet duyarım.
    Selamlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Sadece bir kazayı incelemek adına güzel bir yöntem. Ama genel olarak kazaların kaynaklarını incelemek gerekirse (insan, malzeme, çevre vs.) herkes tarafından bilinen ve kullanılan "balık kılçığı diyagramı" nı kullanabilirsiniz.Akabinde daha detaylı çalışmalar yapılıyor zaten.(workshop gibi)
    Saygılarımla...

8. suğra...

suğra... TÜİSAG Üyesi

merhaba! kök neden analiziyle ilgili bir eğitim sunumu ve varsa kök neden analiz formu gönderebilir misiniz? teşekkürler

Gökhan KANDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
  9. Berkay Hasan Yalçın

Berkay Hasan Yalçın TÜİSAG Üyesi

Merhabalar, daha önce yayınlamıştım. Konuyla alakalı olarak,

Kök Neden Analizi için değerli üstat ağabeyim Sn. Selçuk Aytimur'un yazısınıhttp://selcukaytimur.wordpress.com/2012/04/11/kok-neden-analizi-uzerine/ ve Sn. Erhan Uysal'ınhttp://www.erhanuysal.com/ERHAN/id15.htm bu yazılarını inceleyebilirsiniz.

5 Neden Analizi ise üst üste 5 kez Neden oldu sorusunu sormakla ve yanıtlara göre planlamaların yapılmasıyla özetlenebilir. Bunla ilgili örneği ekte görebilirsiniz.Buna göre değerlendirip, düzeltici ve önleyici faaliyet ve ya faaliyetleri açabilirsiniz ve risk değerlendirmenizi revize edebilirsiniz.

Saygılarımla.

Ekli Dosyalar:

faruk far, ay_iz, BARIŞ KAYA ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. kök sebep analizi eğitimi

,
  2. kaza araştırma ve kök sebep analizi eğitimi pdf anlatım

,
  3. kaza araştırma ve kök sebep analizi eğitimi nasıl bulabilirim

,
  4. kaza araştırma ve kök sebep analizi eğitim formatı indir
Yandex.Metrica