Haber Konu: Iş Sağlığı Ve Güvenliği, Konuk: Sosyal Güvenlik Uzmanı Sadettin Orhan

Konu, 'TV Haber Bültenlerinde Çıkan Haberlerin Videoları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

münza bu yazıya teşekkür etti.
  2. FUNDA3426

FUNDA3426 TÜİSAG Üyesi

İzleyicilerden bir diş hekimi benim işyeri hekimi istihdam etmem anlamsız olur demiş. Sosyal güvenlik uzmanı da hekim istihdam etmenize gerek yok sadece iş güvenliği uzmanı yeterli diye cevap vermiş burada. O halde akla gelen soru şu ki; işyeri hekimliği sınavı neden var ? o zaman hekim olan herkes kendi çalıştığı yerin işyeri hekimliğini üstlensin ve aynı şekilde mühendiste kendi çalıştığı firmada iş güvenliği uzmanlığı yapsın sınav falan kazanmadan. Diş hekimi kendi işini yaparken yönetmelik okuayabilecek, mevzuatı takip edebilecek mi? Sosyal güvenlik uzmanının verdiği cevap çok yetersiz.. Neden işyeri hekimi istihdam etmediniz denilse ben kendim diş hekimiyimm mi diyecek adam ? Yaptırımı ne? İsg katipe kaydı mı var..

Uzman olarak açıklama yapmaya çıkıp açıklayamadıklarında işveren de haklı ne söylese.. Kanunda açık çok ona keza yoruma dayandırılabilir maddeler de aynı şekilde..

Umarım sistem böyle takılmalara, engebelere dayanır, gelişir, geliştirilir... Türkiye şartlarında bu süre on seneden az değil bu da aşikar..

Saygılar.

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica