Tartışma : Kpss Ile Iş Sağliği Ve Güvenliği Uzmani Alinmalidir

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar yeni yasa ile malumunuz kamuda da igu uzmanı çalıştırmak mecburi olmaya başladı (başlayacak)..bence bu sene icra edilecek KPSS sınavı ile merkezi yerleştirme ile kamuya alımlar olmalı.

Bu bağlamda kamoyu oluşturmak gerektiğini düşünüyorum.KPSS İLE YERLEŞTİRMEDE BU SENE MEMUR OLARAK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANLARI ALINMALIDIR..bununla ilgili neler yapılabilir veya neler yapmalıyız fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

derneğimiz neler yapabilir?

bu konu çok öneme haiz.

(not kendim için bunları yazmıyorum..benim öyle bir niyetim yok.Gerek yaşım itibariyle gereksede istemememden dolayı.)

snakedoc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Zaten memur olan mühendis ve temel bilimler çalışanları aynı zamanda uzman oldu.Hemde büyük çoğunluğu A veya B.Şu an mevcut uzman sayısının yüzde otuzunun kamuda olduğundan bahsediliyor.bende bir kamu kurumunda çalışıyorum, bunu gözlemliyorum.Öyle bir ihtiyaç yok bence hatta şu an kamuda uzman fazlası var.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Zaten memur olan mühendis ve temel bilimler çalışanları aynı zamanda uzman oldu.Hemde büyük çoğunluğu A veya B.Şu an mevcut uzman sayısının yüzde otuzunun kamuda olduğundan bahsediliyor.bende bir kamu kurumunda çalışıyorum, bunu gözlemliyorum.Öyle bir ihtiyaç yok bence hatta şu an kamuda uzman fazlası var.

bence %30 luk oranda az.yeni mezun aarkdaşlardan girmek isteyen çok olacaktır..sonuçta min. memur maaşı şu anda osgblerin verdiğinden fazla.üstelik kadrolu olmak emekliliği haketmek iş güvencesi psiko sosyal açıdan arkadaşlarımızı rahtlatacaktır.artı kendi mesleğiyle KPSS yi kazanmak çok zorlaştı..piyasa bir çok meslek açısından ölü...sonuçta kimyacı,biyolog,teknik öğretmenlik vb başta olmak üzere bir çok arkadaşın kamuya geçme beklentisi olacaktır.

e-mine

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
tsm ler isg hizmeti verirse olabilir. çoğu bu hizmeti vermiyor henüz

W

wolcanos

Guest
alım olacak fakat sağlık bakanlığı iş güvenliği uzmanı diye bir kadro yok
yani baya bir düzenleme yapılması lazım tsmlerin hepside yetkilendirilmedi vs vs

melihjm

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
yapılması gereken tek şey var o da , iş güvenliği uzmanlarının devlet himayesine alınması, maaşlarının devlet tarafından ödenmesidir. Amaç, İşverene bağlığı ortadan kaldırmak olmalıdır. Ayrıca, bir kenarda dursun lazım olur diye belge alanlara da devlet bir sınır getirmeli. Demeli ki; Belgeni 1 yıl içinde 6 ay çalıştırmıyorsan iptal olacak. Herkes safını belirleyecek ya işini yapacak ya da iş güvenliğini. Böylece komik rakamlara kimse evet demeyip, piyasayı öldürmeyecek.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.