Kumaş Boyama Tekstil

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Musa Kıransoy tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Musa Kıransoy

Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kumaş boyama faaliyeti yapan firmanın öne çıkan öncelik gerektiren ve özel önlem alınması gereken konuları hangileridir. Özellikle dikkat etmem gereken faaliyetleri tehlikeleri nelerdir_? Tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

2. Hasan Berkman

Hasan Berkman TÜİSAG Üyesi

En büyük risk elektrik çarpması çünkü sulu ortamda çalışıyorsunuz, Kimyasalların depolanmasıda bildiğiniz üzere oldukça önemli "Hidro Sülfit kesinlikle ayrı yerde tutulmalı", Makinelerin Acil Stop ve düğmeleri muhtemelen çalışmıyordur, kontrol edilmeli, Makine koruyucuları çıkarılmıştır Örn. Şardon-Fırça..., Muhtemelen Elektrik panoları bu sıcaklarda sürekli açık tutuluyordur, ..

Musa Kıransoy bu yazıya teşekkür etti.
  3. BARIŞ KAYA

BARIŞ KAYA TÜİSAG Üyesi

en tehlikeli yerler RAM fular kısmı ve açıcı silindirlerin olduğu kısımla SANFORDA keçelerin bulunduğu kısım burada temizlik bakım ve kumaş besleme sırasında çok dikkatli olmak gerekir

4. Musa Kıransoy

Hasan Bey çok teşekkür ederim yardımınız için. Yalnız paylaşabilirseniz eğer bana risk değerlendirmesi varsa gönderebilir misiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Musa Kıransoy

Barış bey sizlere de teşekkür ederim. Sizlerden de risk değerlendirmesi varsa eğer paylaşabilir misiniz. musa.kiransoy@isguvenligiuzmani.com

6. Musa Kıransoy

Risk değerlendirmesi konusunda yardımcı olmak isteyen arkadaslar musa.kiransoy@isguvenligiuzmani.com adresine isgfrm kumaş boya konusuyla mail atabilirlerse çok sevinirim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

bence onu sizin yapmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.Yarın biri çıkıp sözlü sorarsa zorlanırsınız.

8. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

9. Hasan Berkman

Hasan Berkman TÜİSAG Üyesi

Örnek olur inşallah

Ekli Dosyalar:

Mustafa ESEN, Musa Kıransoy ve Ersin bu yazıya teşekkür etti.
  10. Musa Kıransoy

Hakan Berkman' a paylaşımından dolayı teşekkür ederim. Hakan Coşkun arkadaşımıza karşılık şu açıklamayı yapma gereği duydum ; evet haklısınız kendimizin yapması gereken risk analizi şarttır. Ezber şeklinde al kopyala yapılamaz her şey aynı değildir çünkü. Burda istediğimiz şudur ki ; bilmeyen arkadaşlara hangi bölümlerde hangi tür risk ve tehliker içerir en azından bu konuda bir tecrübe sahibi olmalaı açısından yararlı olacaktır. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica