Kumaş Boyama Tekstil

Musa Kıransoy

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar kumaş boyama faaliyeti yapan firmanın öne çıkan öncelik gerektiren ve özel önlem alınması gereken konuları hangileridir. Özellikle dikkat etmem gereken faaliyetleri tehlikeleri nelerdir_? Tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Hasan Berkman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
En büyük risk elektrik çarpması çünkü sulu ortamda çalışıyorsunuz, Kimyasalların depolanmasıda bildiğiniz üzere oldukça önemli "Hidro Sülfit kesinlikle ayrı yerde tutulmalı", Makinelerin Acil Stop ve düğmeleri muhtemelen çalışmıyordur, kontrol edilmeli, Makine koruyucuları çıkarılmıştır Örn. Şardon-Fırça..., Muhtemelen Elektrik panoları bu sıcaklarda sürekli açık tutuluyordur, ..

BARIŞ KAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
en tehlikeli yerler RAM fular kısmı ve açıcı silindirlerin olduğu kısımla SANFORDA keçelerin bulunduğu kısım burada temizlik bakım ve kumaş besleme sırasında çok dikkatli olmak gerekir

Musa Kıransoy

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
En büyük risk elektrik çarpması çünkü sulu ortamda çalışıyorsunuz, Kimyasalların depolanmasıda bildiğiniz üzere oldukça önemli "Hidro Sülfit kesinlikle ayrı yerde tutulmalı", Makinelerin Acil Stop ve düğmeleri muhtemelen çalışmıyordur, kontrol edilmeli, Makine koruyucuları çıkarılmıştır Örn. Şardon-Fırça..., Muhtemelen Elektrik panoları bu sıcaklarda sürekli açık tutuluyordur, ..
Hasan Bey çok teşekkür ederim yardımınız için. Yalnız paylaşabilirseniz eğer bana risk değerlendirmesi varsa gönderebilir misiniz.

Musa Kıransoy

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
en tehlikeli yerler RAM fular kısmı ve açıcı silindirlerin olduğu kısımla SANFORDA keçelerin bulunduğu kısım burada temizlik bakım ve kumaş besleme sırasında çok dikkatli olmak gerekir
Barış bey sizlere de teşekkür ederim. Sizlerden de risk değerlendirmesi varsa eğer paylaşabilir misiniz. musa.kiransoy@isguvenligiuzmani.com

Hakan COŞKUN

Üye
TÜİSAG Üyesi
bence onu sizin yapmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.Yarın biri çıkıp sözlü sorarsa zorlanırsınız.

Musa Kıransoy

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Hakan Berkman' a paylaşımından dolayı teşekkür ederim. Hakan Coşkun arkadaşımıza karşılık şu açıklamayı yapma gereği duydum ; evet haklısınız kendimizin yapması gereken risk analizi şarttır. Ezber şeklinde al kopyala yapılamaz her şey aynı değildir çünkü. Burda istediğimiz şudur ki ; bilmeyen arkadaşlara hangi bölümlerde hangi tür risk ve tehliker içerir en azından bu konuda bir tecrübe sahibi olmalaı açısından yararlı olacaktır. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.