Kurul Karar Defteri Ve Tespit Öneri Defteri Onayı Hakkında

MEZUN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın avolay,benim bildiğim kadarıyla 50 kişi üzerinde çalışan bulunduğu zaman tespit ve öneri defterine ihtiyaç var,ama şöyleki benim çalıştığım yer 50 altı yinede tespit ve öneri defteri aldık,bir konu hakkında ziyadesiyle hazırlıklı olmak her zaman avantajdır.

İnşaatta çalışan kişi eğer şantiyede a sınıfı uzman var ise sistemde onaylanır diye biliyorum,şayet a sınıfı uzman yoksa zaten c sınıfı uzman ataması yapılmaz,çünkü sistemde uzman yazan kısımda sadece b sınıfı ve a sınıfı yazar.

Bilginize..
İşyerinde 1 çalışan bile olsa tespit ve öneri defteri olmak zorunda ama kurul karar defteri 50 ve üstü çalışanı olan yerlerde zorunludur.

Shun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
peki arkadaşlar başka bi konu açmıştım ama cevap alamadım. ben şimdi osgb üzerinden sözleşme imzaladım 1er ve bunların defterleri benim ve doktorun adına ilk sayfa dolduruldu şimdi işten ayrılacağım o defterde ön sayfadaki isimlerin kalması bize ne gibi bi sorun çıkartır sonuçta ordan ayrıldım ama defter benim adıma onaylatıldı yeni defter almalarımı gerek yoksa eskisi üzerinden mi işlem görür ?

koçyiğit_kayhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar site ve apartmanlar için götürülecek evraklar nelerdir.
2-3 çalışanı olan tehlikeli yada çok tehlikeli durumdaki şahıs firmaları içinde aynımı
tşkler

M

murat özgür

Guest
yukarıda leyla hanımında dediği gibi işkur doktor olmadan onaylamaz ayrıca ücretsiz onaylıyor evrakları tam götürmeniz gerekiyor
. İşveren veya işveren vekilinin kimlik fotokopisi
2. İşveren veya işveren vekilinin imza sirküsü
3. İşyeri Hekiminin kimlik fotokopisi
4. Ticaret Sicili gazetesi fotokopisi
5. Defterin onaylatılmasının istenildiğine dair dilekçeyi de götürmeleri gerekiyor.Kolay gelsin...
ya arkadaşlar böyle yalan yanlış bilgileri paylaşıyorsunuz,hekimin kimlik fotokopisini istiyorda uzmanınkini istemiyormu yapmayın böyle,hekim fotokopisi falan kimse istemiyo

koçyiğit_kayhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
ya arkadaşlar böyle yalan yanlış bilgileri paylaşıyorsunuz,hekimin kimlik fotokopisini istiyorda uzmanınkini istemiyormu yapmayın böyle,hekim fotokopisi falan kimse istemiyo
Arkadaşlar Zaten sefterde Uzman, Hekim ve İşverenin bilgileri var birde Dilekçe üzerinde işverenin kaşesi oldumu sıkıntı olmaz Bu kadar evrakların istendiğinide yeni duyuyorum sizden

Bahar Ufak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
merhaba ben dilekçe yazmam gerekiyor ,dilekçede ne yazmam gerekıyor yardımcı olursanız sevinirim.

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
........Çalışma ve İşkurumu Müdürlüğü,

........ Ltd. Şti 'ne ait olan 1 adet İş Sağlığı ve Güvenliğine ilişkin tespit öneri defterinin kurumunuz tarafından onaylanıp tarafımıza verilmesini, Saygılarımızla, bilgilerinize arz ederiz

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tabi bir de altına koyacağın ekleri belirteceksin...

miner.man35

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba ben defteri onaylatmaya götüreceğim bu belgeleri temin ettim fakat onaylatmaya giderken İG uzmanı İşyeri hekimi işveren hepsi gitmesi lazım mı _?
hayır sadece ön tarafta ünvanlarına açılan kısımları doldurup imzalamaları yeterli

gizem kuruefe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar, kurul ve tespit defterinin önünde firma ünvanı bilgileri yazıyor ( noter onay kağıdı yapıştırılmış) firmanın ünvanı değişti sadece. defteri yeniden onaylatmak gerekir mi?

Emrah Akkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar, kurul ve tespit defterinin önünde firma ünvanı bilgileri yazıyor ( noter onay kağıdı yapıştırılmış) firmanın ünvanı değişti sadece. defteri yeniden onaylatmak gerekir mi?

SGK sicil numarası değiştiyse tekrar onaylatmanız gerek ama SGK sicil numarası değişmediyse gerek yok diye biliyorum.

leylaa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Aynı durum benim çalıştığım firmada da olmuştu. Yapılan iş, çalışanlar her şey aynı sadece firma ismi ortaklık olarak değişti. Bende bunu kurul defterinde belirttim. Defteri tekrardan onaylatmadım. Ne kadar doğru bilmiyorum ama ben bu şekilde yapmıştım.

nupelda

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İşverenin tespit ve öneri defterini kaç yıl saklaması gerekmektedir ?

betül serkel

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşverenin tespit ve öneri defterini kaç yıl saklaması gerekmektedir ?

bu soruyu dışardan bize hizmet veren uzmana da sordum..10 yıl diye bişiy dedi ancak onlar sağlık raporlarıyla alakalı değil miydi ?

huner46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş güvenliği tesbit ve öneri defteri 5 yıl saklanır.

ŞÜKRAN TUĞBA TEKİR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar, benim atandığım şirkette daha önce çalışan bir isg uzmanı mevcutmuş. Tespit ve öneri defteri ile karar defteri noterden onaylatılmış 2. sayfasında iş güvenliği uzmanının ad soyad ve imzası mevcuttur. Bu durumda işverene tekrardan bu defterleri aldırmam gerekli midir? Yoksa onun adının altına kendi adım soyadım ve imzamı atıp atandığım tarihi belirtip kullanmaya devam edebilir miyim? işveren bunun tekrar alınması konusunda tek istekli değil sadece 1 sayfası yazılı burdan devam edebilirsiniz dedi bana ama bu konuda tam net bir bilgim olmadığını araştırıp haber verebileceğimi belirttim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Tabiki defteri kullanabilirsiniz. Sadece adres ve proje değişikliklerinde yeni deftere ihtiyacımız olacak , onun dışında uzman ve hekim değişikliklerinde deftere kaldığı yerden yazmaya devam edebiliriz.Kolay gelsin

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.