Kurul Karar Defteri Ve Tespit Öneri Defteri Onayı Hakkında

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında yusuf bozkurt tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yusuf bozkurt

yusuf bozkurt TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar dün kurul karar ve tespit öneri defterini onaylattım. nasıl olduğunu izah etmek istedim belki bazı arkadaşlar için lazım olur. şirketinizin bağlı olduğu işkur binalarından onaylanmaktadır. işkur da defteri onaylayarak kayıt altına almaktadır. her ilçenin işkuru yoktur araştırın mesala ben başakşehir işkurda hallettim bilginize ayrıca numara vermeyı untmayın uzun suruyor yoksa her sayfa mühür felan çok sürüyor faydalı olduysa sevinirim kolay gelsin

2. Zynp___

Zynp___ TÜİSAG Üyesi

cok tesekkür ederim peki her sayfayı onaylatırken mühür basılırken uzman ve hekim için olan nüshalarınada mühür vurulması gerekiyor mu? ben onaylatmaya gittiğimde sadece orjinal sayfalara mühür vuruldu tek tek her sayfaya ama nüshalarına vurulmadı? bu sekilde onaylayma dogrumudur?

3. yusuf bozkurt

bütün nüshalarına mühür vurulması gerektiğini benim onaylattığım memur özellikle söyledi.

Zynp___ bu yazıya teşekkür etti.
  4. kalitek

kalitek TÜİSAG Üyesi

Evet tüm sayfaları işkur müdürü tarafından eksiksiz onaylanmalıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. metin mardin

metin mardin TÜİSAG Üyesi

bu defter alındığı gibi mi onaylattırılıyor?

6. yusuf bozkurt

evet sadece sayfa başlarına numara veriliyor. her sayfası eksiksiz mühürleniyor. Baş kısmına uzman doktor ve işverinin bigileri ekleniyor sonrasında baş tarafına memeur muhur vuruyor. o tarihten sonrası deftere işlenebilir öncesi kesinlikle işlenemez. ayrıca mühürletmeye gitmeden önce evrakları tamamlayıp gidin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. leylaa

leylaa TÜİSAG Üyesi

Merhaba Yusuf bey,
    Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Bende bugün başakşehir işkur da onaylattım.Bilmeyen arkadaşlar için yanlarında defterle birlikte;
    1. İşveren veya işveren vekilinin kimlik fotokopisi
    2. İşveren veya işveren vekilinin imza sirküsü
    3. İşyeri Hekiminin kimlik fotokopisi
    4. Ticaret Sicili gazetesi fotokopisi
    5. Defterin onaylatılmasının istenildiğine dair dilekçeyi de götürmeleri gerekiyor.Kolay gelsin...

yenibirdost, uzmancan, erkanersoy ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. Burcum

Burcum TÜİSAG Üyesi

Leyla Hnm;

başka başlıklarda sordum bu soruyu cvp alamadım birde size sormak istiyorum;bizim işletmemiz 50 kişi altında,kurul oluşturma zorunluluğumuz yok,ama biz kurul oluşturduk,aynı şekilde tespit ve öneri defteri de tedarik edeceğiz.Fakat bizim işyeri hekimimiz yok,ve de temmuza kadar alınmayacak,ancak defteri de aktif olarak kullanmak istiyoruz ve işyeri hekiminin kimlik fotokopisini onaylatmaya gittiğimizde veremeyeceğiz,bu durumda ne yapmamız gerekiyor?

esin kaban bu yazıya teşekkür etti.
  9. yusuf bozkurt

bende sorunuza tam olarak cevap veremiyeceğim onaylatma konusunda işkuru arayıp yönlendirme yapmalarını isteyebilirsiniz. fakat şöyle bir durum var kurul defterlerinde ve öneri defterlerinde doktor imza kısmı var siz defter yerine her kurul için tutanak tutsanız bence daha uygun olur tutanak örneği isterseniz yollayabilirim
    altına imzaya açılacak isimler yazarak doktorun yokluğunu böylece gidermiş olursunuz
    ben yokken benım sırketımde doktor aynen bu şekilde yapmış ama yinede burdaki diğer uzman arakadaşlarda fikirlerini söylerlerse iyi olur. kusura bakmayın net bir cevap olmadı galiba

yenibirdost ve msmuhendis bu yazıya teşekkür etti.
  10. Burcum

Burcum TÜİSAG Üyesi

Yusuf bey, haklısınız,söylediğiniz gibi tespit ve öneri tutanağı adı altında tutanak tutarım,fakat bunun onaylanması işlemi için ne yapabilirim,yada temmuza kadar onaysız şekilde mi devam edeyim?yada şu yeterli mi;her kurul karar tutanaklarını ve tespit-öneri tutanaklarını hem kendim kaşeleyip imzalarım ,hemde işverenim imzalayıp kaşeler.2 ayrı fotokopisini alırım,orjinali ayrı bir dosya da,fotokopinin biri bende ,diğeri işverenimde kalır,böylece sorun çözülmüş olur mu?
    bide tutanak örneği gönderirseniz sevinirim.

ÇAĞRI CİDER bu yazıya teşekkür etti.
  11. leylaa

leylaa TÜİSAG Üyesi

Merhaba Burcu Hanım;
    Konuyla ilgili olarak işkur ile görüştüm. Doktorun kimlik fotokopisi olmadan defterin onaylanamayacağını söylediler.
    Temmuz ayında doktor başladıktan sonra defter onaylanabilirmiş. Bu durumda Yusuf Beyin söylediği gibi tutanak tutulması doğru bir yöntem olacaktır.

yenibirdost ve Burcum bu yazıya teşekkür etti.
  12. yusuf bozkurt

Ekli Dosyalar:

13. Zynp___

Zynp___ TÜİSAG Üyesi

çok tesekkür ederim .fındıklıda çalışma ve işkur il müdürlüğüne tekrardan gidip tüm nüshaları onaylattım fakat benden sadece firmadan defterin onaylanmasını isteriz diye bir yazı istediler ve onayladılar.ne uzman ne hekim nede işveren ile ilgili birşey almadılar. defter onaylandı ve elimde şuan .

14. yusuf bozkurt

zeybep hanım buda türkiyede kimsenin daha iş güvenliğinin ve hekimliğinin yapacaklarını ,yapması gerekenleri bilmediğini gösteriyor. ne bu işten devletin memurunun haberi var nede çalışanların allah yardımcımız olsun
    asıl ben teşşekkür ederim faydalı olduysam kolay gelsin

15. mustafa üstün

mustafa üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba;iş güvenliği tespit ve öneri defterini bende onaylatmam gerekiyor.ben noter den onaylı olması gerektiğini biliyorum sonrada bakanlık.Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilirmi??3 nüsha zaten,hepsi tek tek noterden nasıl onaylatılırki?birde onaylatmaya giderken evrakları belirtirseniz sevinirim.

16. Esin Kaban

Esin Kaban TÜİSAG Üyesi

İşkur da ücretsiz mi onaylanıyor? İşyeri hekimi olmadan onaylanıyor mu? Daha sonra işyeri hekimi gelince tekrar onaylatmak mı gerekir?

17. yusuf bozkurt

yukarıda leyla hanımında dediği gibi işkur doktor olmadan onaylamaz ayrıca ücretsiz onaylıyor evrakları tam götürmeniz gerekiyor
    . İşveren veya işveren vekilinin kimlik fotokopisi
    2. İşveren veya işveren vekilinin imza sirküsü
    3. İşyeri Hekiminin kimlik fotokopisi
    4. Ticaret Sicili gazetesi fotokopisi
    5. Defterin onaylatılmasının istenildiğine dair dilekçeyi de götürmeleri gerekiyor.Kolay gelsin...

18. mekuzey

mekuzey TÜİSAG Üyesi

Dilekçe örneği olan var mı acaba?

19. huriyekaragoz

huriyekaragoz TÜİSAG Üyesi

Merhabalar, benim atandığım şirkette daha önce çalışan bir isg uzmanı mevcutmuş. Tespit ve öneri defteri ile karar defteri noterden onaylatılmış 2. sayfasında iş güvenliği uzmanının ad soyad ve imzası mevcuttur. Bu durumda işverene tekrardan bu defterleri aldırmam gerekli midir? Yoksa onun adının altına kendi adım soyadım ve imzamı atıp atandığım tarihi belirtip kullanmaya devam edebilir miyim? işveren bunun tekrar alınması konusunda tek istekli değil sadece 1 sayfası yazılı burdan devam edebilirsiniz dedi bana ama bu konuda tam net bir bilgim olmadığını araştırıp haber verebileceğimi belirttim. Yardımcı olursanız sevinirim.

20. salih12345

salih12345 TÜİSAG Üyesi

Merhaba ben defteri onaylatmaya götüreceğim bu belgeleri temin ettim fakat onaylatmaya giderken İG uzmanı İşyeri hekimi işveren hepsi gitmesi lazım mı _?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. tespit ve öneri defteri nereye onaylatılır

,
  2. işkur defter onaylatma dilekçesi örneği

,
  3. tespit öneri defteri onaylatma

,
  4. noter yoksa defter nereye onaylatılır,
  5. isg kurul defteri nasıl doldurulur
Yandex.Metrica