KURUMSALLAŞMA VE ÜCRET TARİFESİNİN BELİRLENMESİ

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Hüseyin KORKMAZ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. arif özçiftçi

arif özçiftçi TÜİSAG Üyesi

İyi Günler,

6331 sayılı kanunda bahsedilen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflarda yer alan ,10 dan az çalışanı bulunan işyerlerinde yapılacak İş Güvenliği Hizmetleri devlet tarafından desteklenecektir ibaresinde kafama takılan bir kaç soru için bilgi almak istiyorum.Devlet bu hizmetlerin % kaçını ödeyecektir? Bu hizmetlerin bedeli işverene mi yoksa hizmet aldığı OSGB ye mi ödenecektir?Bu hizmetlerin devlet tarafından belirlenen standart bir ücreti var mıdır? Örneğin X OSGB bu hizmetleri 1500 TL ye yaparken Y OSGB 2500 TL ye yaptığı takdirde ve işveren hizmeti 2500 TL lik bir firmadan aldığında devlet bu 2500 TL yi karşılıyor mu?

2. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Devlet standart adam başı bir fiyat belirleyecek 30 TL/adam.. Örnek bu fiyat öyle standart bir fiyat yok şu anda. Sonra sen istersen 10 kişi için 20000TL'ye anlaş ister 100 TL'ye sen devletten 300TL yardım alacaksın.

3. arif özçiftçi

arif özçiftçi TÜİSAG Üyesi

4. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Benim bildiğim kadarıyla açıklanan birşey yok henüz. Zaten şuan öncelik 10 kişi altı yerler değil çok tehlikeli ve tehlikeli büyük işletmeler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica