Eğitim-Sunum Lojistik Sektöründe İsg Uygulamaları

Konu, 'Taşımacılık ve Lojistik Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında karahell tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Yolcu taşıması derken personel servis işi mi ? Ofisleri değil o zaman sigortalının çalıştığı yer olan aracı incelemenizi öneririm

İbrahim bu yazıya teşekkür etti.
  2. uzmknn

uzmknn TÜİSAG Üyesi

araç bakımları,trafik kuralları, src vs. belgeleri vb. çalışma süresi ( max 9 saat , uzun yol taşımacılığı için)

3. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

Dilek Hanım, yolcu taşımacılığı da var, yük taşımacılığı da. Adres ev adresi. Sadece araçların riskine bakmak yeterli midir?

4. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Bence araçlara detaylı bakın, tüm denetimleri, evraklarını olması gerekenleri kontrol edin, diğer arkadaşların yorumlarını da alalım isterseniz benim aklıma sigortalının devamlı olarak çalıştığı yer dediğimiz için araçlar geldi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

İbrahim bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

buyurun arkadaşlar, bir lojistik firmasının deposu için hazırladığım RD örneği, eksik bulduğunuz kısımları belirtirseniz çok memnun olurum

Ekli Dosyalar:

6. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

evet okunabiliyor ama satır sayısı azaltılıp alan genişletilip daha büyük yazılarla çıktı alınabilir, istenirse, ben bu şekilde kullanıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  7. cbicerer

cbicerer TÜİSAG Üyesi

servis araçalarında acil durum planlarında nasıl bir yol izleyeceğiz

8. İsmail HAN

İsmail HAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Lojistik sektöründe yani depolama işleri yapan bir firmada malzeme düşme riskine karşı çalışanlara baret taktırmalı mıyız.? Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim...

9. Real

Real TÜİSAG Üyesi

Bence gerekli.

İsmail HAN bu yazıya teşekkür etti.
  10. ltekin

ltekin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba, benzeri bir durumu ben de yaşıyorum, iş yeri adresi işverenin evi, araçlar için detaylı risk analizi yaptım, işletme içi ve dışı acil eylem planları ve diğer dökümanları tamamlıyorum yavaş yavaş. İşveren evinden yönlendirme yapıyor, ayrıca bir ofis yok, çalışanların evle alakası olmuyor. Araçlar çalışmadıkları zamanlarda belediye garajında park halinde, ben de gittiğimde lokalde görüşüyorum işveren ve çalışanlarla. Çalışanlara isg eğitimlerini vermeye de başladım fakat gittiğimde çoğu çalışanı görmüyorum çünkü görevde oluyorlar. Sesli eğitim cd leri hazırlıyorum olmayanlar sonradan izlesin diye. Ancak yapmam gereken başka birşey var mı sorusu sürekli aklımın bir köşesinde. İşverenin evine risk analizi yapmak çok gereksiz geldi bana. Ayrıca kimyasal taşıyan araçlar için başka bir ölçüm gerekiyor mu? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarımın yorumları olursa sevineceğim..

11. tonay

tonay TÜİSAG Üyesi

Tespit ve Öneri defteri de tutulması gerekiyor mu?

Ümitbasrinar bu yazıya teşekkür etti.
  12. ltekin

ltekin TÜİSAG Üyesi

Evet tabi ki gerekli..

tonay bu yazıya teşekkür etti.
  13. gülistan kayabaşı

gülistan kayabaşı TÜİSAG Üyesi

dosya açılmıyor

14. nupelda

nupelda TÜİSAG Üyesi

Mrblar ben kaydedemiyorum..yardımcı olsanız sevinirim.

15. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Kontrol ettim. Dosyada herhangi bir sıkıntı yok. Bilgisayarıma indirdim ve açılıyor.
    Sizin bilgisayarınızda microsoft office araçları yüklü değil ise açamıyor olabilirsiniz.

uğur uzman bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica