Haber Lpg Otogaz Istasyonları Sorumlu Müdür Eğitimi - Samsun

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Lpg Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Eğitimi
    Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür” eğitimi düzenledi.

Çeşitli konu başlıkları ile düzenlenen, sunumu MMO MİEM Kurs Eğitmeni Makine Mühendisi Hakan Yavuz tarafından yapılan eğitime 7 tekniker katıldı.

Kursla ilgili bilgi veren MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Er, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ikincil mevzuatı doğrultusunda otogaz istasyonlarının çok tehlikeli iş yerleri sınıfında yer aldığına dikkat çekerek, bu istasyonlarda sorumlu müdürlük görevini üstlenecek mühendisleri İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Yangın Yönetmeliği ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu mevzuatı gereklerinin yerine getirilmesinden sorumlu olduğunu söyledi. Otogaz istasyonu sahiplerinin sorumlu müdür istihdamına yasak savma anlayışı ile yaklaşmak yerine, yeterli fiziki alt yapı ve çalışma koşullarını oluşturarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarının hem yasal mevzuat hem de bilginin paylaşımı açısından yerinde olacağını belirten Er, sektöre yönelik eğitimlerin kesintiye uğramadan devam ettirileceğini sözlerine ekledi.

Kursun sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılara “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Yetki Belgesi” verilecek.

Kaynak: IHA

Last edited by a moderator: 17 Nisan 2014
    Gülşen ÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
  2. HAKAN BÜYÜKOCAK

HAKAN BÜYÜKOCAK TÜİSAG Üyesi

iyi çalışmalar,
    Ben Makine eğitimi bölümü, Teknik eğitim fakültesi, otomotiv öğretmenliği Ana bilim dalı mezunuyum. Bu sertifikayı bizim alma gibi bir şanzımız varmı.

3. HAKAN BÜYÜKOCAK

iyi çalışmalar,
    Ben Makine eğitimi bölümü, Teknik eğitim fakültesi, otomotiv öğretmenliği Ana bilim dalı mezunuyum. Bu sertifikayı bizim alma gibi bir şanzımız varmı.

4. HAKAN BÜYÜKOCAK

iyi çalışmalar,

iyi çalışmalar,

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. HAKAN BÜYÜKOCAK

iyi çalışmalar,

6. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Samsun Makine Mühendisleri Odası ile görüştüm. eğitim verecek birim, sizin makine teknikeri veya makine mühendisi mezunu olup olmadığınızı sordu. makine eğitimi mezunu olduğunuzu belirtmişsiniz. acaba önlisans mezunu musunuz? bunu bilemediğim için tam bilgi veremedim. eğer bu 2 bölüm mezunundan biriyseniz verilen eğitime katılıp bu sertifikayı alabiliyorsunuz. birde makine teknikerleri için eğitim 5 gün, makine mühendisleri için eğitim 3 gün olarak hazırlanmış.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

HAKAN BÜYÜKOCAK bu yazıya teşekkür etti.
  7. HAKAN BÜYÜKOCAK

Ben Makine eğitimi bölümü,
    Teknik eğitim fakültesi,
    otomotiv öğretmenliği Ana bilim dalı mezunuyum.
    Diplomada aynen bu sekilde yazıyor.
    Yani teknik öğretmenim.
    Aynı zamanda B sınıfı IGU' yum.
    Yönetmeliği inceledim makine olarak yazıyor fakat otomotiv öğretmenliği ifadesi yer almıyor. Ilginize teşekkürlet.

8. murat içli

murat içli TÜİSAG Üyesi

hakan bey bende sizin gibi teknik eğitim fak.tes. öğr. mezunuyum sizi çok iyi anlıyorum sizin sorunuzun cevabını bende merak ediyorum galiba biz ve bizim gibi arkadaşlar ne olduğumuzu bir türlü anlatamayacağız. geçerliliği olmayan bir diploma malesef KPSS kazanılırsa o zaman işe yarar özel sektörde malesef....böyle başarılar dilerim.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica