Anket Lpg Otogaz Istasyonlarında Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kurallarına Uyuluyor Mu?

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında serkancaner tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

LPG Dolum İstasyonlarında İş Sağlığı ve Güvenliği Kurallarına Uyuluyor Mu?

1. EVET

oy sayısı 27
    7,9%
  2. HAYIR

oy sayısı 203
    59,2%
  3. KISMEN

oy sayısı 113
    32,9%
  1. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar gittiğiniz LPG istasyonlarında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kurallara uyuluyor mu?Mesela topraklama yapılıyor mu?Dolum Personeli kişisel koruyucu malzeme kullanıyor mu?Uyarıcı işaretler var mı?Yangın önlemleri alınıyor mu?Araç ruhsatına bakılıp Tüplü olduğuna yasal olduğuna bakılıyor mu?

2. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

formalitede uyulup izinler alınıyor ama devamı gelmiyor.ruhsata bakmak mı dizel olan arabaya bazen şaşırıp benzin dolduruyorlar bu zihniyette olan yerlerde ruhsata bakıp birde lpg var mı diye kontrol yapacaklarını mı düşünüyorsunuz

3. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

yasal olarak yapmaları gerekmekte.ruhssatta tüplü işlenik değilse dolum yapmaması gerekmektedir.dolum yapılmasın nasıl gidip muayenesini yaptırıyor.Araç tüplü muayeneye gidiyor tüpü çıkarmış.böyle olduğu zamanda tehlike herzaman aramızda.

4. Berkay Koca

Berkay Koca TÜİSAG Üyesi

Genelde yangın kuralları dikkate alınmakta fakat diğer konular da yasal çerçeve esnetilmektedir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

bu tip istasyonları tercih etmesek önlem almazlar mı?Ayrıca sorumlu müdürler ne yapıyor?

6. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

piyasada o kadar düşük fiyatlara çalışan ve hiçbirşey yapmayan sadece diplomalarını belgelerini kullanan o kadar çok insan var ki tercih eden mutlaka çıkıyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Evet çok kişi var çok haklısınız.O işi o kadar komik rakama yapanda var.Fakat bana göre bu müdürlerin işi değil.bu haklın işi.belki müdür gerekeni söylemiştir yazılı olarak bildirmiştir.tespitlerini yapmıştır.İş yeri sahibi gerekeni yapması gerek.sonuçtada para olduğundan bu bizlere füşüyor yani halka.gaz alana onu bunu vereceklerine dolumpersoneline bireldiven verseler daha iyi olur.Güzel istasyonlarda var.pahalı olsun ama oradakilerin ve çevrenin sağlığı bozulmasın.

8. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

sorumluluk dağılımı yapılacaksa bu herkesi kapsamalı bu durumda şayet dediğiniz şekilde olursa o zaman sorumlu müdür der ben gerekeni söylerim belge düzenlemesini yaparım işveren ister yapar ister yapmaz,işveren müdüre niye para veriyorum onun işi bu der,halk amaann ucuz olsunda ne yaparlarsa yapsınlar bana ne der kısaca herkes işin içinden bir şekilde sıyrılır.

9. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

Valla ben bir petrol ofisini şikayet ettim adamları resmen öttürmüşler topraklama takmıyolardı diye şikayeti basmıştım.

10. fatih mehmet cansız

fatih mehmet cansız TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica