müteahhitler ne zaman yanında iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda kalacaklar.

musti

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
müteahhitler yanında c sınıfı iş güvenliği uzmanı çalıştırsalar kimse işsiz kalmaz.şu anda işsiz arkadaş epey var galiba.küçük müteahhitlar c sınıfı çalıştırabilmeli.10 daireli bir apartman inşaatına A sınıfına gerek yok.

musti

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
müteahhitler yanında c sınıfı iş güvenliği uzmanı çalıştırsalar kimse işsiz kalmaz.şu anda işsiz arkadaş epey var galiba.küçük müteahhitlar c sınıfı çalıştırabilmeli.10 daireli bir apartman inşaatına A sınıfına gerek yok.

hes inşaatı için 2500 tl teklif aldım.gitmedim.7 yıllık şantiyeci olarak.hes projelerinde 4000 tl den aşağıya sakın çalışmayın c sınıfları.1500 tl ye osgb lerde çalışın.daha iyi.hes lerde her gün 4 kişi ölecekmiş gibi hesap yaparız biz şantiyeciler.

eddi

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
müteahhitler de sözleşme ve şartname de zorlama yoksa çalıştırmazlar. Onun dışında mutlaka çalıştırmak zorunda kalırlar. Büyük GYO tipi işler yapan ciddi firmalar ise ya yapı ruhsatı veren kurumun zorlamasından dolayı yada bu konuya cidden önem verdiklerinden dolayı bu konuya önem arz ederler.
Tabiki inşaat ve yapı işleri "çok tehlikeli işler" sınıfına girdiği için burada A sınıfı uzman çalıştırmak zorunluluğu vardır. Ancak orta ve küçük sayılabilecek işlerde C sınıfı çalıştırılabilir şeklinde (teknik personel bölümü) idarelerin şartnameleri vardır. Ancak idarelerin kabul etmesine rağmen C sınfıı uzmanın şantiyede çalışması halinde Bakanlık nezdinde işverenle yapılan sözleşmeler kabul görmemektedir. Bilgilerinize...

musti

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
teşekkürler.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.