Maden Ve Taş Ocaklari Işletmelerinde Ve Tünel Yapiminda Alinacak Işçi Sağliği Ve Iş Güvenliği Önleml

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında arzu_91 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

bu tüzük kaldırıldı biz suan patlatma yapcaz ancak yakınımızda havai hat geçiyor.
    MADEN VE TAŞ OCAKLARI İŞLETMELERİNDE VE TÜNEL YAPIMINDA ALINACAK İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN TÜZÜK (5)SEKİZİNCİ KISIM: MADEN İŞLETMELERİ VE TAŞ OCAKLARI KAROLARI
    ATEŞLEME SIRASINDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİMadde 369 - Yol, bina, köprü, elektrik, telgraf, telefon, havai hat vb. sabit tesislere, 70 metre uzaklık içerisinde, patlayıcı madde kullanmak yasaktır. Ateşleme sırasında işçilerin ve sözü edilen tesislerin korunmaları için gerekli güvenlik önlemleri alınır. önceden dikkate aldığım bu maddenin dayanağı yok bu boşlukta bir kaza olursa neye bakıcaz madde yok tüzük yok

kaldırılan tüzükte geçen maddeden yararlanamıca mı yoksa
    yeni bir tüzük gelene kadar bu tüzükten mi yararlanıcaz!!
    şimdideen teşekkürlerr

2. ngkazak

ngkazak TÜİSAG Üyesi

Tüzük yenisi yayınlanmadan geçerliliğini kaybetmez diyebiliyorum .

arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  3. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

bende öyle düşünmüştüm yoksa tedbir olarak ne yazarız ki... 70 metre olup olmadığını nerden bilicez dimi neye bakılcak kaza olursa yenisi gelene kadar eskisi boşluğu doldurur diye düşünüyorum

4. smbpasswd

smbpasswd Guest

Resmi gazetede yayınlandı mı bu tüzüğün yürürlükten kalktığı? Birde şunu sorucam geçen hava hattı işletmenin kendi hattımı? Eğer maden işletmesinin kendi hattıysa atım sırasında hatbaşından elektriği kestirin. Atım sonrası hava hattını kontrol edersiniz. Bir sorun yoksa tekrar elektriği verirsiniz. Şansınıza tellere taş değerse yapcak bişey yok hattı tamir edeceksiniz :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

daha taslak halindedir

6. ngkazak

ngkazak TÜİSAG Üyesi

benim bildiğim isggm de duyurulan İSG tüzğünün iptal edilmesi tabi bunu iptal etmek için taslak hazırlanmalı . ama yeni taslak yok ortada henüz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica