Maden Ve Yapı Da 6331 A Eklenecek Madde

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında Burak Çiler tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. Burak Çiler

    Burak Çiler TÜİSAG Üyesi



    Arkadaşlar Selamlar,

    İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Taslağı 30/11/2014

    Yukarı da yayınlanan taslağa göre 6331 in 8. Maddesine 9 numara ile aşağıda ki başlık eklenecek gibi gözüküyor. Ben 3 senedir yapı firmasında İsg uzmanı olarak çalışan Jeofizik Mühendisiyim. Ne olacak yani artık yapamayacak mıyız?

    upload_2014-12-2_17-45-3.png



     
  2. bilgin1975

    bilgin1975 TÜİSAG Üyesi



    inşaat mühendisiyim a sınıfıyım ama önüme altın yığsalar zor yaparım.
    fiyatlar tavan olur.
    çevremde hiç inşaat müh. a sınıfı yok.



     
  3. Burak Çiler

    Burak Çiler TÜİSAG Üyesi

    Bilgin Bey,

    Bu iş çalıştığınız firmanın İSG ye bakış açısı ile ilgili, çok şükür çalıştığım firma bu konuda çok duyarlı. Ama zaten konumuz bu değil. Dediğiniz gibi fiyatlar tavan yapacak, emekli dinazorlar gene cirit atacaklar sahnede..

     
  4. mehmet keskin

    mehmet keskin TÜİSAG Üyesi

    arkadaşlar tasarının madde 1 - 9. fıkrasında sektörel düzenleme çerçevesinde maden ve inşaatlara uzman olarak sadece maden ve inşaat müh. olan isg uzmanı bakabilecek diyor doğrumu anladım detayı hakkında bilgisi olan varmı



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  5. Burak Çiler

    Burak Çiler TÜİSAG Üyesi

    Evet sektörel uzmanlık getiriyorlar. Şuan taslak olarak sunulmuş. Kabul edilirse, zor zamanlar bekliyor bizleri.

     
  6. Ersgur

    Ersgur TÜİSAG Üyesi

    sektörel uzmanlık şu anki ortamda çok zor



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  7. Deniz Devrim

    Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

    Taslağın onaylanması bile hemen yürürlüğe gireceği anlamına gelmiyor.
    Sonrasında bir yönetmelik yada tebliğ gibi bir mevzuat çıkartmaları gerekecek.
    Sözkonusu mevzuat çıksa dahi yürürlüğe girme tarihi yıllar sonrasındaki bir taih olacaktır.
    Sonra o yıllar gelip çattığında 3-5 yıl daha uzatılması ile ilgili bir taslak çıkacaktır
    Sonra sonra sonra....
    Açılacak davaları ve sonralarını saymadım bile.
    En iyisi siz bu taslağı unutun. Yok hükmünde bende :)

     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica