Tartışma : Madencilikte Yapılan Ortam Ölçümleri Nelerdir?

Akınoz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar madencilikte yapılan ortam ölçüm çeşitleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar madencilikte yapılan ortam ölçüm çeşitleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?
Yeraltı mı yoksa yerüstü madencilik mi?

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
YERALTI VE YER ÜSTÜ YAPILMASI GEREKEN ÖLÇÜMLER MESELA TOZ ÖLÇÜMÜ GİBİ AMA MADENCİLİKTE BİLMİYORUM YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM.
Taş ocaklarında Kırma / eleme tesisleri için toz ölçümü. Taş ocaklarında blok üretimi esnasında tabanca( integraller ile delik delerek ) ile ebatlama yapılıyorsa titreşim ölçümü önemli. Yeraltı madenciliği hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim. Saygılarımla

Akınoz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
yeraltında yapılan ölçümler hakkında bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.

Levent KAVLAK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Değerli Meslektaşım hem yeraltı hemde yerüstünde madenlerde alınması gereken önlemler ile ilgili ÇSGB tarafından yayınlanan sunumu ek'te bilgilerinize sunuyorum.

Ekli dosyalar

• Madenlerde İSG.pdf
    4.9 MB · Görüntüleme: 104

alpinis

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
1. toz ölçümü 2.hava hızı ölçümü 3. gürültü ölçümü 4. titreşim ölçümü 5.aydınlatma
gaz ölçümü sürekli yapılması gerekmektedir yani 24 saat gaz değerlerinin izlenmesi gerekmektedir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.