Mahkemesi Devam Eden Isg Uzmanı Sayısı

Konu, 'İSG Prosedürleri' kısmında cagatay060606 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ben risk değerlendirmelerimde fatura-serbest meslek makbuzu-gider makbuzu v.b. hiçbir şey KESMEdiğim gibi herhangi bir imza da atmıyorum. Başkaları gibi ismimi de gizlemiyorum. Adım soyadım belli, mail adresim ve telefon numaram, bulunduğum şehir de profilimde yazılı. Ulaşamayanlara veya daha detaylı bilgi isteyenlere de gerekli bilgileri verebilirim. Neyi amaçladığınızı çok iyi biliyorum ama yanlış denizde yüzüyor bazı arkadaşlar.

2. ferhat dudu

ferhat dudu TÜİSAG Üyesi

imzayı kim atıyor

3. Ferhat Bey size göre imzayı kimin atması lazım? Gerçekten bu sorunuzun cevabını çok merak ettim.

4. Kısmi süreli iş sözleşmesi yaparak aylık yönetmelik gereği bulunmanı saat kadar sgk ücretini firmaya yatırtın. Bu şekilde resmiyette firma çalışanı olarak görüneceksiniz ve fatura krsme gibi bir derdiniz olmayacak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ferhat dudu

ferhat dudu TÜİSAG Üyesi

Mustafa Bey kendınızın ne fatura nede imza atmıyorum demıssınız, kimin imzası var raporda..?

6. Ferhat Bey, risk değerlendirme yönetmeliğinde, kimlerin nasıl ve nereye imza atmalarının tam esasları var. Oradaki esaslara göre imza atması gereken kişilerin imzası var raporda.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Sami KOROGLU

Sami KOROGLU TÜİSAG Üyesi

...
    Gerektiğinde eleştirecek boyutlara ulaşabileceğiniz bu gibi işlerde, ücretinizi eğer denetleyeceğiniz kişilerden alıyorsanız, bu iş "Yetkili Tarımsal Danışmanlık"ın ilk dönemlerine benzeyecektir. Daha sonra düzeltilmeye kalkışılsa da, yeterince sulandırılmış duruma gelmiş olacaktır. Bu gibi konularda, hizmetinizin karşılığını rapor vermek zorunda olduğunuz kişi/kurumlardan alamazsınız. Tarımsal Danışmanlık hizmet bedeli artık, bakanlık tarafından danışmana ödeniyor. Bunun için 2 yıl boyunca yazdık ve toplantılarda görüş beyan ettik. İstediğimiz oldu ancak, bu geçen sürede meslektaşların bir kısmı, sistemi sulandırmıştı bile...

8. hotworkS

hotworkS Guest

10 numara uzmanlıgınızı neyle ölçtüğünüzü merak ediyorum. cevaplarsanız sevinirim

9. Serbest meslek makbuzu nereden alınacak

10. meandros

meandros TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar her ne kadar konuyla alakası olmasada maalesef şantiyelerde en sevilmeyen meslek grubuyuz.Teknik ve idari kadrodan sahadaki işçiye kadar nedenlerine gelirsek şöyle özetleyebilirim;
    1-Teknik ve idari kadronun gözünde gereksiz harcamalar yaptırıp şirketi zarara sokan hilkat garibeleri gibi gözükmek
    2- En önemlisi imalat kısmında olmamamız
    3-İşleri yavaşlattığını düşünmeleri
    4- Vardiya mühendisleri ile aynı yada biraz daha fazla ücrete çalışmamız ve çalışma saatimizin daha düşük olması
    Saha personeli işçilere gelirsek;
    1-Sahada en çok karşılaştığım bana bir şey olmaz
    2-Yıllardır çalışıyorum hiç bir şey olmadı
    3-İşlerine karışmamız gerektiğinde müdahele edip işi durdurmamız
    4-KKD konusunda baskı uygulamamız gerektiği yerde ihtar yada cezai yaptırım verebilmemi

Benim fikrim kimse bizi sevmesin hatta bizden nefret etsinler fakat kimsenin burnu bile kanamadan yeter ki evlerine gönderebilelim ben buna razıyım.Eğer bir İSG personeli sahada seviliyorsa bilin ki işini yapmıyordur gördüklerini söylemiyordur sadece muhabbet edip zaman harcıyordur.Ama bilinmiyor ki uzuv kaybı yada ölümlü bir iş kazasında proje müdürü şantiye şefi kısım şefi vardiya müh. formene kadar herkesin yargılandığını...
    O yüzden eğer sevilmiyorsanız sakın üzülmeyin bilin ki siz çok kutsal bir görev icra edilmiş ve işinizi dört dörtlük yapıyorsunuz.
    Bu arada ben yabancı sermayeli bir firmanın hes projesinde müteahit firmasında çalışıyorum.Ama emin olun başımızdaki işveren firma İSG konusunda hassas olmasa hepimizi kapı dışarı ederlerdi...

mmüge, Hakan TÜRKER ve kullanıcı bu yazıya teşekkür etti.
  11. Arkadaşlar şirket kurarak mı serbest meslek makbuzu kesiyorsunuz

12. nasibal35

nasibal35 TÜİSAG Üyesi

Sayın Volkankim, Ben Çok tehlikeli sınıfta yer alan, 4000e yakın çalıoşanı olan bir firmadan emekli endüstri müh.yim. 18 may 2013 te "c" sınıfı sertifika kazandım(henüz gelmedi). Serbest çalışmak istiyorum ama nerden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum bana biraz yol gösterirseniz çok sevinirim...

13. mücahit kablan

mücahit kablan TÜİSAG Üyesi

İster serbest ister bireysel sektör kendi içinden gördüğü olumsuzluğu kimseden görmüyor.

14. mücahit kablan

mücahit kablan TÜİSAG Üyesi

Bir OSGB bünyesinde çalışmanızı öneririm

15. Ayhan Özdemir

Ayhan Özdemir TÜİSAG Üyesi

Paranızı aldığınızı aldığınız kurumu objektif olarak denetlemeniz gerçekten çok. Bu işyerlerini ve bizleri denetleyecek olan iş müfettişlerinin parasını bizden alması gibi bir şey. Böyle bir durum nekadar sağlıklı olabilir. Bu konuda gerçekten çok ciddi adımlar atılması gerekiyor.

16. Baki Atak

Baki Atak TÜİSAG Üyesi

Volkan bey haklı söylüyorsunda biz birlik olamazsak tespih tanesi gibi dağılıp gideriz.Sen riski görüyon söylüyon fabrika müdürü buna yorum getiriyor.Sonra kızıl kıyamet orta noktayı buluyorsun.Ama orta nokta yok döğru bir tanedir.Burada önemliyim önemsizim değil OSGB lere bende karşıyım sırtlan gibiler maalesef bu bizim gerçeğimiz bizler deve kuşu gibi oldukça bunlar azalmaz mantar gibi çoğalırlar.
    Giden düzene dur demek istiyorsan irtibata geçebiliriz.
    Baki ATAK

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica