Haber Malkara Belediyesi Personeline Genel Iş Sağlığı Ve Genel Iş Güvenliği Eğitimleri - Tekirdağ

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Malkara Belediyesi Personeline Genel İş Sağlığı ve Genel İş Güvenliği Eğitimleri

1.jpg

Malkara Belediyesi personeline 11 Ağustos 2014 Pazartesi günü Belediye Meclis Odasında İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası gereği çalışanlara Genel İş Sağlığı ve Genel İş Güvenliği eğitimleri verilmeye başlandı.

Saat 13.30 ile 16.30 arasında gerçekleştirilen eğitim, Malkara Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Personeli İş Güvenliği Uzmanı İbrahim Suat Usta ve Malkara İlçe Sağlık Grup Başkanı İş Yeri Hekimi Refet Çeviker tarafından verildi. İşyerlerinde güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarını azaltmak, çalışanları yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, onları karşı karşıya bulundukları risklere karşı alınması gerekli tedbirleri öğretmek ve iş güvenliği bilinci oluşturarak uygun davranış kazandırmak amacıyla slayt gösterimi eşliğinde eğitime katılanlara bilgilendirmelerde bulunuldu.

İş Güvenliği Uzmanı İbrahim Suat Usta Genel İş Güvenliği açısından; çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, işyeri teliği ve düzeni, ergonomi, güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, kaza ve yaralanma sebepleri ile korunma prensipleri ve tekniklerinin uygulanması, ekranlı araçlarla çalışma konularını, İş Yeri Hekimi Refet Çeviker ise Genel İş Sağlığı açısından; meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri ve ilkyardım konularını eğitime katılanlara anlattılar.

Genel İş Sağlığı ve Genel İş Güvenliği eğitimleri, 11-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında verilecek olup, teknik eğitimler ise ilerleyen zamanlarda verilecektir. Eğitim sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Kaynak: http://haberler.kanal59.com.tr/5124...20-venligi-egitimleri-verilmeye-baslandi.html

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica