Soru Mayıs Sınavının Soru Ve Cevaplarının Açıklanması Için Ösymye Toplu Halde Dilekçe Vermeye Ne Dersiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında kenny tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A sınıfı olanlar hariç b ve c sınıfı uzman arkadaşlar gerekli çalışma sürelerini tamamladıklarında yine ÖSYM nin sınavına girmek zorunda kalacaklar.(3 sene C de çalışan B sınıfı için,4 sene B de çalışan A sınıfı için).Adamların sorduğu sorduğu bazı soruların yanıtlarını 1 haftadır kafa kafaya vermiş bir sürü insan birden organize olmasına rağmen kesin bir uzlaşmada bulunamadılar..

Dilerseniz A sınıfı sınav Sonrası Tartışmaları okuyun..Onca yıllık çalışma deneyimine sahip arkadaşlar bir çok soruda kesin cevap bu diyemiyor..

sınav sırasında soruların hepsini sınava giren tüm insanlar gördü.Herkesin gördüğü bir veri artık sır değildir.

Eğer 5000-10.000 kişi hep birlikte ÖSYM yi dilekçelerimizle sıkıştırırsak bundan sonra soru ve cevapları açıklamak zorunda kalacaktır diye düşünüyorum.Bunu kendi için yapmak istemeyen arkadaşlar kendilerinden sonra bu yollardan geçecek uzman adayı arkadaşları için bu özveride bulunsunlar.

Altı üstü bir dilekçe yazacağız ve hakkımızı arayacağız..

Hiç cevap gelmesini beklememe rağmen yinede konuyu açıyorum.Umarım ben yanılıyorumdur ve yağmur gibi cevaplar yağar.

Ben dilekçe göndermeye varım diyen arkadaşlar lütfen cevap yazsın...

Aslı günyıldırım bu yazıya teşekkür etti.
  2. Miralay

Miralay TÜİSAG Üyesi

Dilekçe verdim ve yine varım. Haksızlıklar giderilsin. Sonuna kadar hakımızın arkasında duralım.

3. alpay06

alpay06 TÜİSAG Üyesi

Bende varim..

4. ayse acar

ayse acar TÜİSAG Üyesi

BENDE VARIM.FACEBOOK TA İMZADA ATTIK.İNŞALLAH DİKKATE ALINIR.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. HaTiCe EYÜBOĞLU

HaTiCe EYÜBOĞLU TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katılıyorum.
    üniversite sınavı ya da diğer sınav sorularının açıklanmaması belki bir nebze mantıklı olabilir fakat bizim soruların açıklanmaması tamamen yanlış bir uygulama.diğer sınavlarda,yürürlükte olmayan mevzuattan soru sorma ihtimali bulunmadığına göre sorun yok fakat bizim için sorun var.duy sesimizi oseyemeeeee.dilekçe gönderelim mutlaka

6. ayse acar

ayse acar TÜİSAG Üyesi

BENDE VARIM.FACEBOOK TA İMZADA ATTIK.İNŞALLAH DİKKATE ALINIR.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

"ÖSYM'nin gizli tuttuğu soruları sosyal medya ve internet siteleri üzerinden paylaşmaya başladı. Bu durumun suç olduğunu belirten ÖSYM yetkilileri, 6114 sayılı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat, Görev ve Yetkilerini Hakkındaki Kanunda "Bu Kanun hükümlerine göre gizli olan bilgileri, hukuka aykırı olarak elde eden veya elinde bulunduran kişi, fiili daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu bilgileri ifşa eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır" hükmünün bulunduğunu anımsattı."

ÖSYM çok büyük ihtimalle bu forumda hatırladıkları soruları yayınlayan arkadaşlara da dava açacak. 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası var.. Bence az bile yapıyorlar. Biz birlik olup sesimizi çıkarmadıktan sonra bize ne yapılsa müstehak...

8. Miralay

Miralay TÜİSAG Üyesi

Yok artık onuda mı yapacaklar yani??? Utanmadan hem de..

9. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

"Dava dilekçesinde, ÖSYM Yönetim Kurulunun 12 Mart 2014 kararı kapsamında rastgele seçilen bazı soruların adayların incelemesine açıldığı, 6495 sayılı Kanun uyarınca sınavlara ait soru ve cevapların Bilgi Edinme Hakkı Kanununun kapsamı dışına çıkarıldığı anımsatıldı."

Sorular ve cevaplar Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışında hocam.ÖSYM nin her türlü dava açma hakkı var ve inan diğer sınavlarında bu durum tekrarlanmasın diye davayı açacaktır...

10. Miralay

Miralay TÜİSAG Üyesi

Bu forumlara dava açmak için delil toplamaya gireceklerse, bizlerinde yazdıklarımızı okusunlar işlerini de doğru yapsınlar o zaman...

11. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

işte o dediğini yapmazlar dostum çünkü adamlar için tek önemli olan ay sonunda bankamatiğe gidip kartlarını soktuklarında maaşlarının yatıp yatmadığı.Kendilerini denetleyen bir birim yok ki adam gibi işlerini yapsınlar.Öyle de maş yatıyor böyle de. O zaman neden kasacaklar ki...

Mehmet Ustaoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Bu konuyu bu gün saat 15:16 da açmışım.Şu an saat 17:49 ve konunun okunma sayısı 192 , cevap sayısı da 10...Beklediğimden de çok cevap veren çıkmış ben 1 kişi bile cevaplamaz diye düşünüyordum...

Benim bireysel olarak yapabileceğim şey bu kadardı.Demek ki soruların açıklanması falan kimsenin umurunda değil..o zaman kaderimize razı olacağız...

cevap yazan arkadaşlara destekleri için teşekkürler.

13. İşGüvUzman

İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

soruların neden açıklanmadığı hakkında sağlam bilgisi olan varmı ??

14. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

soru havuzu oluşturacaklar.bir süre sonra döndürüp dolaştırıp aynı soruları soracaklar.kısacası yeni soru üretmeye üşendiklerinden sanırım...

tabii bir de itiraz olayı var.eğer soru ve cevapları p.tesi günü açıklamış olsalardı bir sürü soruya itiraz edilecekti.şimdi ise insanlar sadece akıllarında kaldığı kadarıyla itiraz edebildiler.bununla da uğraşmak istemiyor olabilirler..

başka mantıklı bir açıklama aklıma gelmiyor...

15. Esme Can

Esme Can TÜİSAG Üyesi

İş güvenlik uzmanı değil, hekimim. Bu gidişle, bu sınavla asla işyeri hekimi olamayacağım :) Yapacağımız başvuruların da vereceğimiz dilekçelerin de hiçbir işe yaramayacağına, ÖSYM ' nin kendince geçerli (!) sebeplerle yine aynı uygulamayı sürdüreceğine eminim. Ama elimden geleni yaptım diyebilmek için bile olsa dilekçe vermeye varım.

16. Esme Can

Esme Can TÜİSAG Üyesi

İş güvenlik uzmanı değil, hekimim. Bu gidişle, bu sınavla asla işyeri hekimi olamayacağım :) Yapacağımız başvuruların da vereceğimiz dilekçelerin de hiçbir işe yaramayacağına, ÖSYM ' nin kendince geçerli (!) sebeplerle yine aynı uygulamayı sürdüreceğine eminim. Ama elimden geleni yaptım diyebilmek için bile olsa dilekçe vermeye varım.

17. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

zaten amaç elimden geleni yaptım demenin huzurunu bulabilmek. belki 10.000 kişi de dilekçe versekte ösym açıklamıyorum diyecekti belki de baskıya dayanamayıp açıklama kararı çıkacaktı ama konu bu değil.konu toplu hareket edebilmek. eğer gerekli birliği kurabilmiş olsaydık ne uzmanlık bu kadar değersizleşirdi nede OSGB ler üç kuruşa uzman çalıştırabilirdi. ama hep birlikte hareket etmeyi bir türlü beceremiyoruz.haliyle de bunun sonuçlarını yaşıyoruz...

18. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Kenny, bilmiyorum 18 ağustos sınavına girdiniz mi? O sınav cumhuriyet tarihinin belki de en yüzkarası olan sınavıydı. Bir yanda C sınıfında yaklaşık 20 soru iptal edilmesi gerekirken sadece 7 tane iptal yaptılar geri kalanların üzerine soğuk su için dercesine en ufak bir açıklama yapmadılar öte yandan A sınıfının sorularından 22 tanesini iptal ettiler!!! Düşünün 100 sorunun 22'si iptal. Böylesi bir sınav için ne çalışma ne de milli eğitim bakanlığı ne bir açıklama, yapılan hatalar ve saçmalıklar için ne bir özür ne bir telafi,... hiç birini yapmadıkları gibi bir de milletle alay edercesine yapılan itirazların hemen hepsine aynı standart cevabı vererek adeta soruların arkasında olduğunu ima ettiler. Güya itirazlarımızı akademisyenler!!! reddetmiş..! Neyse uzatmayayım. Uzun lafın kısası istediğiniz kadar itiraz edin, istediğiniz kadar bağırın çağırın bu işlerde arpa boyu ilerleme sağlanamıyor. Çünkü arkamızda ne bir oda ne de sesimizi mecliste duyurabilecek güç var. Teklifinize gelince moral bozmak gibi olmasın; güzel bir fikir ama sonucun şimdiden 18 ağustostan farklı olmayacağına eminim (Çünkü 18 ağustos'ta en çok yorulanlardan biriydim..) Dilerim gönlünüzce olur.

19. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

hocam bir kere denersin olmaz iki kere denersin olmaz ama belki 1000 kere denersin eninde sonunda seni duymak zorunda kalırlar.eğer hiç adım atmazsan hiç bir şey olmaz.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  20. Kaner

Kaner TÜİSAG Üyesi

Evet Dostum ben Bilgi Edinmeden uzunca bir dilekçe yazdım sınav 1 gün sonra. Sınavdaki soruları ve şıkları hatırladığımız kadarıyla yazıp itiraz etmemizi beklemeniz ne kadar bilimsel ? diye sordum. Sınavda çift cevaplı soruları sınav anında farkettiğimizi ama bunları birebir hatırlayıp itiraz etmenin mümkün olmadığını bildiğiniz halde soruları ve şıkları açıklamadınız. Sınavdan sonra 3 iş günü içinde itiraz hakkı verip soruları ve şıkları gizlemek verilen itiraz hakkının kullanılmasını engellemekten öteye geçmemektedir. Bu ne kadar yasaldır ? deyip dilekçemi gönderdim bilgi edinmeden. 170 ide aradım onlarda ÖSYM ye paslıyorlar. Sanki soruları ÖSYM hazırlamış gibi. ÖSYM hazırlamış olsa dahi bakanlıkça ön kontrolden geçmiş olmalı sorular. Her iki kurumda sorumludur bana göre.

Mehmet Ustaoğlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica