Mayıs'tan Sonra Sınavlara Aramı Veriliyor?

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında burak karapınar tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. burak karapınar

burak karapınar TÜİSAG Üyesi

Bir eğitim kurumundan aldığım bilgiye göre mayıstaki sınavdan sonra uzmanlık sınavlarına bir süre ara verileceği konuşuluyor.Benden başka böle birşey duyan varmı aslı varmıdır ?

2. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Onu bilmem ama sürecin devamında bu işin bölümünü üviversitelerde kurup mühendisliğini verecekler gibi bir izlenim edindim.

3. umittt

umittt TÜİSAG Üyesi

Fatih bey ben de size katılıyorum. Aslında fena da olmaz kanımca. Ben sınavlara ara verileceği ile ilgili herhagi bir duyum almadım ama sadece mayıstak sınavla açık kapanmaz heralde. Çünkü Türkiye'de C ve B sınıfı uzmana çok fazla ihtiyaç var.

4. burak karapınar

burak karapınar TÜİSAG Üyesi

gayet mantıklı bir hareket olur bence.Çünkü ben MYO İşçi sağlığı ve iş güvenliği bölümü mezunuyum ne yazık ki bana okulda öğretilenler arasında bir tane risk analizi metodu bile yok tu.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Aslında bakanlığın yapmış olduğu bilgilendirme toplantılarında verdikleri verilere bakacak olursan C sınıfı uzman ihtiyacı yeterli sayıya ulaşmak üzere A ve B sınıfındaki sıkıntılarda geçici maddenin uzatılarak kapatılabilceği öngörüsü mevcut.

6. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

burak bey
    Eğitim programlarının geliştirilmesi gerektiği konusunda size katılıyorum. Aslında bu bölümü de mühendisliğe çevirmeleri belki daha iyi olacaktır. böylelikle iş verenlerin bu konudaki olumsuz tutumları aşılmış olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar,
    Böyle bir konu olsaydı çoktan basına yansırdı diye düşünüyorum.
    Aynı toplantıya Levent beyde katılmıştır. Kendisiyle de bu konu hakkında görüştüm, fakat söylenenlerin yanlış anlaşılmış olabileceğini belirtti.
    C sınıfları 3 sene sonra B sınıfı olmaya başlayacak, B sınıfı olan bir uzmanın gidipte C sınıfının işini yapacağını düşünmüyorum.
    Dolayısıyla C sınıfına her zaman ihtiyaç vardır. Türkiye devamlı büyüyen bir ülkedir.
    Her yıl irili ufaklı binlerce şirket kurulmaktadır.
    Böyle düşündüğümüzde bu olay biraz imkansız olarak gözükmektedir.
    C sınıfı alımı durdurma yerine sınavı zorlaştırma yada ek koşullar getirilmeye doğru gidilebilmesi bana daha olası bir ihtimal gelmektedir.
    iyi çalışmalar.

Onur ATALAY, mervea. ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica