Mazot Tankı Patlamadan Korunma Dokümanı

DURMUŞ MERT

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhabalar,
elinizde örnek olarak,
mazot tankı patlamadan korunma dokümanı varsa paylaşabilir misiniz?
teşekkürler

Motorin tankı patlamadan korunma bana da gerekli. Elinde örnek olan varsa gönderebilir mi ?

Hamdullah Keskin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Böyle bir doküman bana da gerekli arkadaşlar.

SAMET KISAÇAM

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
mümkünse mazot ile ilgili kimyasal değerleri paylaşalım hesaplamada zorlanıyoruz örnek paylaşılmasada olur herkez herşeyi bilse neden bu gruplar olsun ben bildiklerimi paylaşıyorum duyarlı olan arkadaşlarımızdan yardım bekliyoruz..

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
mümkünse mazot ile ilgili kimyasal değerleri paylaşalım hesaplamada zorlanıyoruz örnek paylaşılmasada olur herkez herşeyi bilse neden bu gruplar olsun ben bildiklerimi paylaşıyorum duyarlı olan arkadaşlarımızdan yardım bekliyoruz..

PKD ektedir, sorularınız olursa lütfen özelden iletin, motorin, boya, kimyasal hepsi var.

Ekli dosyalar

• PKD.doc
    9.2 MB · Görüntüleme: 1,308

nuran duras

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
PKD ektedir, sorularınız olursa lütfen özelden iletin, motorin, boya, kimyasal hepsi var.
merhaba bu örnekteki buahr basıncını hangi kaynaktan aldınız öğrenmem mümkün mü motorin tankı olan bir saha için PKD hazırlıyorum ve 20 derecede ki buharlaşma basıncı MSDS bilgisinde < 0, 01 kPa 20 °C olarak veriliyor havuz boşalması hesabı yapmam gerektiğini düşünüyorum çünkü ikmal sırasında kapak açılıyor fakat bu değer çok değiştiriyor boşalma karakteristiği ni bu yüzden en uygun ne alınmalı bilgi verebililir seniz çok sevinirim

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba bu örnekteki buahr basıncını hangi kaynaktan aldınız öğrenmem mümkün mü motorin tankı olan bir saha için PKD hazırlıyorum ve 20 derecede ki buharlaşma basıncı MSDS bilgisinde < 0, 01 kPa 20 °C olarak veriliyor havuz boşalması hesabı yapmam gerektiğini düşünüyorum çünkü ikmal sırasında kapak açılıyor fakat bu değer çok değiştiriyor boşalma karakteristiği ni bu yüzden en uygun ne alınmalı bilgi verebililir seniz çok sevinirim
GBF'de yazan değer alındı, güvenli olsun diye 0,01 kPa alabilirsiniz sonra Pa'ya çevireceksiniz formülde. Öyle bile olsa kaynama noktası 170-390 C arasında olduğundan grafikte bariz fark ortaya çıkmayacaktır. Beyin fırtınası için özelden yazabilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.