Soru Meb De Isg Uygulamaları

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında uzmanöğretmen tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. uzmanöğretmen

uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar MEB de İGU olarak görev alan oldu mu, oldu ise uygulama nasıl planlandı paylaşır mısınız?

2. volkan volkan

volkan volkan TÜİSAG Üyesi

mevzuat var uygulama yok maalesef :(

3. zhr1972

zhr1972 TÜİSAG Üyesi

Bu konu ile ben de ilgileniyorum..

4. gevrek

gevrek TÜİSAG Üyesi

Çoğu illerdeki MEB çalışma başlattı. İlçelere de gerekli çalışmaları başlatın dedi. Ama ilçelerdeki yöneticiler konudan bi haber olduğu için yazıyı sertifikaya sahip olanlara tebliğ edip işi hallettiklerini sanıyorlar. Ek ders konusuna da fazla sıcak bakmıyorlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uzmanöğretmen

Akadaşlar benim aklım çok karışık :(
    Çevremdekiler böyle sıkıntılı bir işe girme, çok riskli, işini gerektiği gibi yaptırmazlar....... vb. şeyler söylüyorlar. Kendimi donanımlı ve bu işi yapabilecek yeterlilikte görüyordum, bir de inşaat-maden gibi işlerle kıyaslanamayacağını düşünüyordum. Ancak insanlar beni çok tereddüte düşürdüler. Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.
    Şube müdürü şu an görevlendirme yapıldığını ancak MEB' nın 2015 yılında kadro için çalışma başlattığını söyledi.

6. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Kamu çalışanı mısınız?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uzmanöğretmen

evet MEB de öğretmenim

8. ali7385

ali7385 TÜİSAG Üyesi

adana ve elazığ görevlendirmeleri yaptı..osmaniye de ise yakın

9. Ramazan14

Ramazan14 TÜİSAG Üyesi

Gorevlendirmeler hangi şartlarda yapildi

10. uzmanöğretmen

Belirttiğiniz illerde ücret, çalışma süresi vb. hakkında görevlendirmeler hangi koşullarda yapıldı? Acil cevap verirseniz sevinirim...

11. tumer23

tumer23 TÜİSAG Üyesi

örneğin kırıkkale de 3 kişi görevlendirildik. 2 tane kısmi zamanlı öğretmen 1 tanede tam zamanlı memur toplam da 3 tane iş güvenliği uzmanı görevlendirildi.
    kurul oluşturduk
    çalışma planı hazırladık
    eğitim planı haazırladık
    kurul yönetmeliği hazırladık
    şimdi sıra eğitimlerde..
    eğitimleri de yeğitek in sayfasında standart modüller var orada iş güevenliği eğitimleri var ona göre yapıcaz.
    ödeme konusu şu anda net değil ama meb genelgesini çıkaran bakanlıktan Asef Kaygusuz ile yaptığımız görüşmeye göre
    yakın zamanda tüm hususları içeren ödeme de dahil olmak üzere boşta bir husus bırakmayacak bir şekilde bir genelge hazırlandığını ve imza da beklediğini öğrendik.
    biz şu anda herhangi bir ödeme almıyoruz ama konu netleştiğinde geriye dönük alıcağız inşallah.(harcama yetkilisinin ifadesi)

uzmanöğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  12. uzmanöğretmen

Merhaba, yanıtınız için teşekkür ederim. Çalıştığım ilde 1 tane öğretmen tam zamanlı İGU olarak görevlendirildi, kendisine haftada 18 saat ek ders ücreti ödeniyor ( görevlendirildiği sırada norm fazlası idi ).
    Bu sitede gözümü çok korkuttular ama - risk almayın, öğretm. bırakmayın... vs. diye- ben geçici görevlendirme olduğu için bir denemeyi düşünüyorum. Şu an görevlendirme bekliyorum. Acaba yaptığınız çalışmaları paylaşmanız mümkün mü?

13. Ramazan14

Ramazan14 TÜİSAG Üyesi

Bizde ilçede bir kurul oturuyorum.
    2 uzman
    sube muduru
    ilçe muduru
    hizmetici kapsamında 10 ar saatlik kurs planlıyoruz

14. Ramazan14

Ramazan14 TÜİSAG Üyesi

15. ali7385

ali7385 TÜİSAG Üyesi

hocam kolay gelsin
    bizde yeni yeni başlıyoruz.bugün kısmi zamanlı olarak görevlendirmelerimiz çıkıyor inşallah.çalışma planıve eğitim planını yollarsanız çok sevinirim.teşşekürler kolay gelsin

16. YASİN01

YASİN01 TÜİSAG Üyesi

Şuan MEB bu görevlendirmeleri sadece kadrolu öğretmenlerine mi yapabiliyor.

17. YASİN01

YASİN01 TÜİSAG Üyesi

Şuan MEB bu görevlendirmeleri sadece kadrolu öğretmenlerine mi yapabiliyor.

18. uzmanöğretmen

evet kurumlar önce kendi personelinden ihtiyacını karşılama yoluna gider, yetmemesi durumunda ( ki yetmeyecektir ) diğer seçenekler uygulanır.

19. tumer23

tumer23 TÜİSAG Üyesi

MEB ' in 2014 /16 sayılı iş sağlığı ve güvenliği konulu genelgesine göre bu hizmetler kesinlikle dışardan alınmıycaktır.
    tamamen kurum içindeki personelden görevlendirme usulüyle karşılanacaktır.

20. ali7385

ali7385 TÜİSAG Üyesi

varsa norm fazlalarından TAM ZAMANLI..yoksa ki genellikle yok norm fazlası olmayanlardan istekli olanalrdan KISMİ ZAMANLI olarak görevlendirildi..ve ilk iş olarak 06/02/2015 tarihli yazıya göre tüm öğretmenlere 10 ar saatlik isg eğitimi verilecek.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica