Tartışma : Meb'te İş Sağlığı Ve Güvenliği

ETEM AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ilçe isg büroda görevlendirildim bu görevi yapan arkadaşlar bilgi ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim

mfk44

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ilçe isg büroda görevlendirildim bu görevi yapan arkadaşlar bilgi ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim
birim yeni olduğu için daha net bir şeyler yok sanırım. il de yapılacak toplantılarda belli olur. bizler koordinatör öğretmenler olacağız.. okullarda görev yapacak arkadaşların kontrol ve takibini yaparız.. diye düşünüyorum..

ETEM AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
yeni şeyler öğrendikçe arkadaşlarımla paylaşırım teşekkürler

ETEM AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Mehmet hocam nerede görevlisiniz ben Konya/Seydişehir isg büroda yeni görevlendirildim

ETEM AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
2000-2004 İstanbul Maltepede çalışmıştım

muratdeniz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bende yeni görevlendirildim ilçe mem'e siz neler yapıyorsunuz arkadaşlar

bulent tuna

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Slm arkadaşlar..ben kendi atandığım okulda çalışıyorum şu an zaten şubatta atandim adaylığımı da daha kalkmadi. Benim belgemin olduğunu biliyorlar beni ilçe mebde görevlendirmek istiyorlar adaylık meselesinden dolayı da sıcak bakmadım, Ben istemezsem resen atayacaklarmis. Üstelik norm fazlasida değilim. Ücret meselesinde de bana denilen şube müdürü tarafından hem 80 saat kısmı görevlendirme hemde haftalik 18 saat yani ayda 72 saat görevlendirme ücreti alacağimi söyledi ben bunun pek olabileceğini düşünmüyorum. Sizin bu konuda bilgi görüş ve fikirlerinize ihtiyacım var. Herkese iyi çalışmalar...
alırsın alırsın mustafa kardeşim..hiç merak etme..biraz sabret yeterki

bulent tuna

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Moderatör tarafında düzenlendi:

bulent tuna

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Slm arkadaşlar..ben kendi atandığım okulda çalışıyorum şu an zaten şubatta atandim adaylığımı da daha kalkmadi. Benim belgemin olduğunu biliyorlar beni ilçe mebde görevlendirmek istiyorlar adaylık meselesinden dolayı da sıcak bakmadım, Ben istemezsem resen atayacaklarmis. Üstelik norm fazlasida değilim. Ücret meselesinde de bana denilen şube müdürü tarafından hem 80 saat kısmı görevlendirme hemde haftalik 18 saat yani ayda 72 saat görevlendirme ücreti alacağimi söyledi ben bunun pek olabileceğini düşünmüyorum. Sizin bu konuda bilgi görüş ve fikirlerinize ihtiyacım var. Herkese iyi çalışmalar...
kimse sizi resen atayamaz. 6331 de net açıklanmış

Ekrem uçak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
alırsın alırsın mustafa kardeşim..hiç merak etme..biraz sabret yeterki
Adaylığı kalkmayan öğretmen arkadaşların ilçe isg görevlendirilmeleri olmuyor diye düşünüyorum.

Cengiz Karaca

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
MEB te yeni başlayan arkadaşlara başarılar dilerim. Okul-kurum müdürlerine İSG yi açıklamakta sizlere kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Umarım faydalı olur.

Ekli dosyalar

• 01 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 386

Selcuk AVAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Merhaba,
Muş-Varto MEM'de İSG uzmanı olarak göreve başladım, okullarda ilk dönem kapanmak üzere olduğundan 2. döneme hazırlık yapmaya çalışıyorum. Yönetmelikler, eğitim konuları, görevlendirmeler vs. ilk nereden başlamak gerekir, MTAL dışında ilçede 50 ve üzeri çalışanı bulunan okulumuz yok, ilk iş olarak MTAL'de İSGB kurmak mı gerekir ? Örneğin bu okulumuzda, İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tam zamanlı mı çalışacak ?

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar. Rica ediyorum mesajlarınızı birbirinizi incitmeden, saygı çerçevesinde yazar mısınız? Aksi halde mesajlarınızı onaylayamayacağımızı bilmenizi isterim.

Selcuk AVAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
1 Temmuz itibariyle okullara İSG uzmanı görevledirebilmek için okullarımızın SGK sicil noları olması gerekmiyor mu? Eğer her okulun ayrı bir SGK sicil nosu olacaksa onun çalışmalarına hemen başlamak gerekmez mi ? Ayrıca 50'nin altında çalışanı bulunan okullara görevlendirilecek İSG uzmanı birden çok okulla ilgilenebilir mi ? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

mfk44

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1 Temmuz itibariyle okullara İSG uzmanı görevledirebilmek için okullarımızın SGK sicil noları olması gerekmiyor mu? Eğer her okulun ayrı bir SGK sicil nosu olacaksa onun çalışmalarına hemen başlamak gerekmez mi ? Ayrıca 50'nin altında çalışanı bulunan okullara görevlendirilecek İSG uzmanı birden çok okulla ilgilenebilir mi ? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
kurumunuzda e-bildirge şifresine sahip biri mutlaka vardır. kurumunuzdakiler bilmiyorlarsa mal müdürlüğünden öğrenebilirsiniz...

Selcuk AVAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
kurumunuzda e-bildirge şifresine sahip biri mutlaka vardır. kurumunuzdakiler bilmiyorlarsa mal müdürlüğünden öğrenebilirsiniz...

Mehmet Bey, İlçe MEM'in e-bildirge yöneticisinin e-devlet'iyle İSG-Katip'e uygulamasına giderek, Kurum Bilgileri bölümünden SGK Sicil No'yu öğrenebildim. Benim esas öğrenmek istediğim, köy okulları da dahil İlçemizdeki tüm okulların aynı uygulamayı yapması gerekiyor mu? Okulların SGK Sicil No'ları üzerinden Nace Kodu'na ulaşmak, gerekirse değiştirmek ve görevlendirilecek İSG uzmanının sertifikasını belirlemek için bu işlem gerekiyor diye düşünüyorum.

Selcuk AVAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, iş yeri sicil no sosyal güvenlik müdürlüklerinden yazılı ya da sözlü olarak öğreniliyor.
NACE kodu yanlışsa bir üst yazı ile değiştirilebiliyor. Değişiklik talep yazısında ünvan, NACE kodu yanlış iş yeri sicil no, yeni kod ve İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi'nden iş yerinin asıl iş kolu adını içermelidir.

Örnek:
85.20.07: Kamu kurumları tarafından verilen ilköğretim faaliyeti (yetişkinlere yönelik okuma yazma programlarının verilmesi dahil, engelliler için verilen eğitim hariç)

alihoca, ilçe MEM'in SGK'da açmış olduğu dosyada yalnızca İŞ-KUR çalışanları görünüyor. Ayrıca Nace koduna istinaden tehlike sınıfı da Çok Tehlikeli olarak görünüyordu. Faaliyet alanı da Temizlik Hizmetleri işi olarak belirlenmiş. Ben Nace Kodunu nir üstyazı ile düzeltmeye çalıştım, tehllike sınıfını Az Tehlikeli ie değiştirdim ama faaliyet alanı yine Temizlik Hizmetleri olarak kaldı. Çalışan sayısı ise yalnızca İŞ-KUR personelini kapsayacak şekilde 100 kişi olarak görünüyor. Dolayısıyla İlçe MEM'e bağlı kamu personeli dosyada yok. Ben sözleşmemi çalışan sayısı 100 kişi ve tamamı İŞ-KUR personeli olan İlçe MEM'le yapmış gibi görünüyorum. Bu durum, İGU olarak sorumluluklarımda bir değişiklik yaratır mı? Düzeltmem gereken herhangi bir uygulama var mı?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.