Meslek Kuruluşlarında Temel Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Prosedürü

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Mustafa Hakan Bektaş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Mustafa Hakan Bektaş

Mustafa Hakan Bektaş TÜİSAG Üyesi

Üyelerinin çalışanlarına temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi vermek isteyen, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşu olan bir STK 'da, serbest çalışan bir İş Güvenliği Uzmanının resmi(Sözleşme vb konular) olarak izleyeceği yol nedir?Bu konu ile ilgili tecrübe sahibi olanlar paylaşımlarını aktarırlarsa sevinirim.Herkese kolay gelsin.

2. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

Sivil toplum kuruluşu ise sizin tarafınızdan faturalandırma ve eğitimin sertifikalandırılması yapıldığı takdirde herhangi bir problem yaşanmaz.Ancak eğitim bir sefere mahsus (1 gün) ise serbest çalışan bir İş Güvenliği Uzmanının 1 gün sigortalı gösterilmesi yeterlidir. Saygılarımla.

3. Mustafa Hakan Bektaş

Mustafa Hakan Bektaş TÜİSAG Üyesi

Ticaret odasının talebi üzerine ;üyelerinin çalışanlarına düzenli aralıklarla vermeyi düşündükleri ,zaman alacak bir eğitim planlaması olarak düşünüyorlar.Sanırım kısmi süreli sözleşme +SGK primi yatırılması ve iş yeri hekimi için aynı prosedür ,uzman ve hekimin onaylayacağı mesleki kurum aracılığında bir sertifikasyon ve eğitim planlaması doğru bir uygulama olur mu?

4. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

Kastınız OSGB anladığım kadarı ile tabiki Ç.S.G.B bu tür eğitimler içinde yetkilendirilmiş bir OSGB ile bu eğitim faaliyetini gerçekleştirebilirsiniz.Saygılarımla.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Mustafa Hakan Bektaş bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica