Meslek Kuruluşlarında Temel Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Prosedürü

Mustafa Hakan Bektaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Üyelerinin çalışanlarına temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi vermek isteyen, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşu olan bir STK 'da, serbest çalışan bir İş Güvenliği Uzmanının resmi(Sözleşme vb konular) olarak izleyeceği yol nedir?Bu konu ile ilgili tecrübe sahibi olanlar paylaşımlarını aktarırlarsa sevinirim.Herkese kolay gelsin.

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sivil toplum kuruluşu ise sizin tarafınızdan faturalandırma ve eğitimin sertifikalandırılması yapıldığı takdirde herhangi bir problem yaşanmaz.Ancak eğitim bir sefere mahsus (1 gün) ise serbest çalışan bir İş Güvenliği Uzmanının 1 gün sigortalı gösterilmesi yeterlidir. Saygılarımla.

Mustafa Hakan Bektaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ticaret odasının talebi üzerine ;üyelerinin çalışanlarına düzenli aralıklarla vermeyi düşündükleri ,zaman alacak bir eğitim planlaması olarak düşünüyorlar.Sanırım kısmi süreli sözleşme +SGK primi yatırılması ve iş yeri hekimi için aynı prosedür ,uzman ve hekimin onaylayacağı mesleki kurum aracılığında bir sertifikasyon ve eğitim planlaması doğru bir uygulama olur mu?

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Kastınız OSGB anladığım kadarı ile tabiki Ç.S.G.B bu tür eğitimler içinde yetkilendirilmiş bir OSGB ile bu eğitim faaliyetini gerçekleştirebilirsiniz.Saygılarımla.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.