Risk Değerlendirmesi Metal Üretimi İçin Risk Analizi

HANDE GÜL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
Çalıştığım firma metal parçaları kumlama ve boyama işlemlerine tabi tutarak üretim yapıyorlar. bu konu ile ilgili olarak risk analizinde nelere dikkat etmeliyim? benzer sektörde çalışan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ederim.

zestful81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kumlama makinasının sesi, boyadan kişilerin etkilenme maruziyeti kumlama makinasından dışarı sıçrayan saçma olup olmadığı, saçmaların yerlerde birikinti oluşturup kayma düşme tehlikesi kumlama askısına ağır malzeme yüklerken oluşabilecek bel ağrıları gibi gibi

alper kahyaoğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
3 yıl bi çelik firmasında çalıştıktan sonra uzman oldum ve çalıştığım fabrikanın çok kapsamlı bir risk analizi elimde mevcut .hala ihtiyacınz varsa yollayabilirim

HANDE GÜL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba Alper Bey, risk analizini tamamladım ama elimde bilgi olması açısından gönderirseniz çok sevinirim.

ersin01

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
elinde doküman olan arkadaşlar burada paylaşırsa herkez yararlanır.

İsmail HAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba metal ve çelik sektörü genel anlamda herkes için karanlık bir bölge bende yeni başladığım bir firma için risk analizine başladım fakat ömrümde adını bile ilk defa duyduğum bir sürü ekipman var. Bu yüzden elinde bunalara dair bilgi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
3 yıl bi çelik firmasında çalıştıktan sonra uzman oldum ve çalıştığım fabrikanın çok kapsamlı bir risk analizi elimde mevcut .hala ihtiyacınz varsa yollayabilirim

Alper bey acaba risk analizini paylaştı mı?

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,
Çalıştığım firma metal parçaları kumlama ve boyama işlemlerine tabi tutarak üretim yapıyorlar. bu konu ile ilgili olarak risk analizinde nelere dikkat etmeliyim? benzer sektörde çalışan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ederim.

Merhabalar,
Bence, öncelikle üretim bantlarını kontrol edin, malzemeler ne ile taşınıyor, çalışanlar hangi kkdleri kullanıyor? Boyama işlemi fırınlama mı, hangi kimyasallar var msdslerine göre depolama uygun mu? ürünlerin depolaması nasıl, nerede, çalışanların eğitimleri, mesleki eğitimleri, kadın çalışan var mı? Fazla mesai yapılıyor mu? Kullanılan makinalar nelerdir, pres, hizar var mı? Makinaların üzerinde kullanım talimatları var mı? vs.vs.

kenana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Hande Hanım Merhaba,

ek olarak vereceğim döküman umarım işinize yarar fazla kapsamlı değil ama size yol gösterebilir.

Ekli dosyalar

• ÇELİK KONS.doc
    81 KB · Görüntüleme: 2,791

serkan aydemir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
mrb bana yollayabilirmisin acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Risk skoru 200 çıkmış. döf açılmadan çalışmaya müsaade etmek mümkün mü ? kinney skalasında 200 yıl içinde iyileştirilmeli demektir. Yıl içinde iyileştirme içinde düzeltici faaliyet gerekli

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.