Risk D. Metal Üretimi İçin Risk Analizi

Konu, 'Metal, Döküm ve Çelik Sanayi Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında HANDE BAYRAKTAR tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. HANDE BAYRAKTAR

HANDE BAYRAKTAR TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Çalıştığım firma metal parçaları kumlama ve boyama işlemlerine tabi tutarak üretim yapıyorlar. bu konu ile ilgili olarak risk analizinde nelere dikkat etmeliyim? benzer sektörde çalışan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ederim.

ndr1571 bu yazıya teşekkür etti.
  2. zestful81

zestful81 TÜİSAG Üyesi

kumlama makinasının sesi, boyadan kişilerin etkilenme maruziyeti kumlama makinasından dışarı sıçrayan saçma olup olmadığı, saçmaların yerlerde birikinti oluşturup kayma düşme tehlikesi kumlama askısına ağır malzeme yüklerken oluşabilecek bel ağrıları gibi gibi

3. alper kahyaoğlu

alper kahyaoğlu TÜİSAG Üyesi

3 yıl bi çelik firmasında çalıştıktan sonra uzman oldum ve çalıştığım fabrikanın çok kapsamlı bir risk analizi elimde mevcut .hala ihtiyacınz varsa yollayabilirim

4. HANDE BAYRAKTAR

HANDE BAYRAKTAR TÜİSAG Üyesi

Merhaba Alper Bey, risk analizini tamamladım ama elimde bilgi olması açısından gönderirseniz çok sevinirim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ersin01

ersin01 TÜİSAG Üyesi

elinde doküman olan arkadaşlar burada paylaşırsa herkez yararlanır.

6. İsmail HAN

İsmail HAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba metal ve çelik sektörü genel anlamda herkes için karanlık bir bölge bende yeni başladığım bir firma için risk analizine başladım fakat ömrümde adını bile ilk defa duyduğum bir sürü ekipman var. Bu yüzden elinde bunalara dair bilgi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Alper bey acaba risk analizini paylaştı mı?

8. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhabalar,
    Bence, öncelikle üretim bantlarını kontrol edin, malzemeler ne ile taşınıyor, çalışanlar hangi kkdleri kullanıyor? Boyama işlemi fırınlama mı, hangi kimyasallar var msdslerine göre depolama uygun mu? ürünlerin depolaması nasıl, nerede, çalışanların eğitimleri, mesleki eğitimleri, kadın çalışan var mı? Fazla mesai yapılıyor mu? Kullanılan makinalar nelerdir, pres, hizar var mı? Makinaların üzerinde kullanım talimatları var mı? vs.vs.

HANDE BAYRAKTAR ve alix bu yazıya teşekkür etti.
  9. kenana

kenana TÜİSAG Üyesi

Hande Hanım Merhaba,

ek olarak vereceğim döküman umarım işinize yarar fazla kapsamlı değil ama size yol gösterebilir.

Ekli Dosyalar:

Zercan, Naim., Serdal DEMİR ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. serkan aydemir

serkan aydemir TÜİSAG Üyesi

mrb bana yollayabilirmisin acaba?

Last edited by a moderator: 9 Kasım 2013
  11. aserdarcelik

aserdarcelik TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Metal Sektörü risk değerlendirme Örneği ektedir. Örnek teşkil etmesi amacıyla yolluyorum.
    Saygılarımla

Serdar ÇELİK

Ekli Dosyalar:

Zercan, GöktuğBat, erkanersoy ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. metal sektörü risk analizi

Yandex.Metrica