Soru : Mobilya Üretiminde Risk Değerlendirmesi (yardım)

krmbz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Değerli arkadaşlar;

Mobilya üretimi yapan bir fabrikada risk değerlendirmesi yapmam gerekiyor. Mobilya sektörü ile alakalı elinde örnek oluşturabilecek bir risk analizi dosyası olan veya tecrübe ve fikirleri ile bana yardımcı olabilecek olan arkadaşlardan yardımlarını ve fikirlerini rica ediyorum.

krmbz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yok mu bilen, bir fikri olan arkadaşlar?

krmbz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Dilek Hanım, öncelikle teşekkür ederim, ancak o yöntemi en başta denedim zaten. Hatta karşıma sizin göndermiş olduğunuz bir sempozyum dosyası da çıktı. Çeşitli bilgiler de edinmedim değil hani. Ancak bana yabancı bir sektör olduğundan dolayı, belki daha önce bununla ilgili risk değerlendirmesi yapmış olan birisi, bana doğrudan yardımcı olabilir diye düşünürek bu konuyu açtım.

meminoz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sn krmbz, mobilyanın hangi sektöründe çalışıyorsunuz? Yardımcı olmak adına soruyorum.

krmbz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sn Meminoz, mobilya sektöründe hiç çalışmadım, sadece risk değerlendirmesi yapacağım. Uzak bir yerde olduğu için henüz işletmeyi de görme şansım olmadı, iki gün sonra gidip bolca notlar alıp fotoğraf çekip, sonrasında da işe koyulayacağım risk değerlendirmesi için.

Bahsettiğim firma; yatak odası, yemek odası, çocuk odası, bebek odası yapıyor. Yani dolabından çekmecesine kadar, masasından sandalyesine, tahmin edersiniz işte..

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Mobilya sektörün de meydana gelen iş kazalarına bir gözatarsanız en azından risklerle ilgili bir bilgi toplayabilirsiniz diye düşünüyorum,sektör biraz yabancı olduğu için yardımcı olamıyorum fakat resimler yüklerseniz eminim ki bir çok kişi yardım edecektir.

krmbz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Mobilya sektörün de meydana gelen iş kazalarına bir gözatarsanız en azından risklerle ilgili bir bilgi toplayabilirsiniz diye düşünüyorum,sektör biraz yabancı olduğu için yardımcı olamıyorum fakat resimler yüklerseniz eminim ki bir çok kişi yardım edecektir.

Teşekkür ederim, bir şekilde altından kalkacağız bakalım. Yardımcı kaynak bulursak daha kolay, bulamazsak daha zor olacak ama öyle ya da böyle, bunu yapacağız :)

kime ne

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar; meslekte yeniyim ilk işm bir kereste fabrikasının risk analizini yapmak, eğitim vermek, acil eylem planı yapmak kafam çok karıştı ve yardım alabileceğim kimse yok. Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olacak biri varmı acaba?

glsngl

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
ben de bugün bir mobilya imalathanesine gittim. O kadar cok risk var ki nereden başlayacağımı bilemiyorum acıkçası? acıkta olan pirizler mi dersiniz? boyahanede bitmiş boya ve tiner kutu istifi mi dersiniz? koruyucusuz makimalar mı daha neler neler? 4 katlı imalathane ancak iş güvenliği adına yapılmış hiç bişey yok. yardımcı olursanız cok sevinirim.

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Benim mesleğim değil ama bilhassa şu boyama tabancasıyla yapılan işler bana göre en tehlikeli sınıftaki işlerden. Onun için bir ton yenilik yapmak gerekiyor ki işveren belki iflas eder.

glsngl

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Benim mesleğim değil ama bilhassa şu boyama tabancasıyla yapılan işler bana göre en tehlikeli sınıftaki işlerden. Onun için bir ton yenilik yapmak gerekiyor ki işveren belki iflas eder.

Katılıyorum size bunun yanında yapmamız gereken okadar çok şey var ki kafam iyice karıştı. Nerden başlasam bilemedim. Birde iyisi böyle ise kötüyü düşünemiyorum bile ...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.