Soru Mobilya Üretiminde Risk Değerlendirmesi (yardım)

Konu, 'Mobilya Sanayi Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında krmbz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar;

Mobilya üretimi yapan bir fabrikada risk değerlendirmesi yapmam gerekiyor. Mobilya sektörü ile alakalı elinde örnek oluşturabilecek bir risk analizi dosyası olan veya tecrübe ve fikirleri ile bana yardımcı olabilecek olan arkadaşlardan yardımlarını ve fikirlerini rica ediyorum.

haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
  2. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Yok mu bilen, bir fikri olan arkadaşlar?

3. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba,
    Yukarıdaki arama butonundan mobilya yazdığında birçok bilgi çıkıyor, bilginize

4. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Dilek Hanım, öncelikle teşekkür ederim, ancak o yöntemi en başta denedim zaten. Hatta karşıma sizin göndermiş olduğunuz bir sempozyum dosyası da çıktı. Çeşitli bilgiler de edinmedim değil hani. Ancak bana yabancı bir sektör olduğundan dolayı, belki daha önce bununla ilgili risk değerlendirmesi yapmış olan birisi, bana doğrudan yardımcı olabilir diye düşünürek bu konuyu açtım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
  5. meminoz

meminoz TÜİSAG Üyesi

Sn krmbz, mobilyanın hangi sektöründe çalışıyorsunuz? Yardımcı olmak adına soruyorum.

6. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Sn Meminoz, mobilya sektöründe hiç çalışmadım, sadece risk değerlendirmesi yapacağım. Uzak bir yerde olduğu için henüz işletmeyi de görme şansım olmadı, iki gün sonra gidip bolca notlar alıp fotoğraf çekip, sonrasında da işe koyulayacağım risk değerlendirmesi için.

Bahsettiğim firma; yatak odası, yemek odası, çocuk odası, bebek odası yapıyor. Yani dolabından çekmecesine kadar, masasından sandalyesine, tahmin edersiniz işte..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Mobilya sektörün de meydana gelen iş kazalarına bir gözatarsanız en azından risklerle ilgili bir bilgi toplayabilirsiniz diye düşünüyorum,sektör biraz yabancı olduğu için yardımcı olamıyorum fakat resimler yüklerseniz eminim ki bir çok kişi yardım edecektir.

8. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim, bir şekilde altından kalkacağız bakalım. Yardımcı kaynak bulursak daha kolay, bulamazsak daha zor olacak ama öyle ya da böyle, bunu yapacağız :)

9. Ali UÇAK

Ali UÇAK TÜİSAG Üyesi

Çalıştığım fabrikada uyguladıgım risk deg. tablusu. Bu tablonun revizyona ihtiyacı var ama yine de bir fikir verbilir.
    iyi çalışmalar

Ekli Dosyalar:

Real, Haluk DEMİRCİOĞLU, erkanersoy ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. Ajda Uysal

Ajda Uysal TÜİSAG Üyesi

Merhabalar; meslekte yeniyim ilk işm bir kereste fabrikasının risk analizini yapmak, eğitim vermek, acil eylem planı yapmak kafam çok karıştı ve yardım alabileceğim kimse yok. Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olacak biri varmı acaba?

11. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

ben de bugün bir mobilya imalathanesine gittim. O kadar cok risk var ki nereden başlayacağımı bilemiyorum acıkçası? acıkta olan pirizler mi dersiniz? boyahanede bitmiş boya ve tiner kutu istifi mi dersiniz? koruyucusuz makimalar mı daha neler neler? 4 katlı imalathane ancak iş güvenliği adına yapılmış hiç bişey yok. yardımcı olursanız cok sevinirim.

12. Real

Real TÜİSAG Üyesi

Benim mesleğim değil ama bilhassa şu boyama tabancasıyla yapılan işler bana göre en tehlikeli sınıftaki işlerden. Onun için bir ton yenilik yapmak gerekiyor ki işveren belki iflas eder.

13. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

Katılıyorum size bunun yanında yapmamız gereken okadar çok şey var ki kafam iyice karıştı. Nerden başlasam bilemedim. Birde iyisi böyle ise kötüyü düşünemiyorum bile ...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica