Eğitim-Sunum Motosiklet Kullaniminda Güvenlik

berkay999

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Daha detaylı bir eğitim olabilirdi. Bu yorumu hem bir motosiklet kullanıcı olarak hem de c sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak yapıyorum. Bu eğitimden önce çalışanlarınız motor kullanıyorsa kesinlikle adını duyurmuş 1-2 markanın eğitimlerine göndermenizi tavsiye ederim. Hayata ve motosiklete olan bakışları değişecektir. Malesef ülkemizde ehliyet almak çok kolay, hele a2 ehliyet almak için hiç bir şey yapmaya dahi gerek yok. Siz siz olun ilk önce personellerinize bu işin ehli olan insanlardan eğitim aldırın

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Daha detaylı bir eğitim olabilirdi. Bu yorumu hem bir motosiklet kullanıcı olarak hem de c sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak yapıyorum. Bu eğitimden önce çalışanlarınız motor kullanıyorsa kesinlikle adını duyurmuş 1-2 markanın eğitimlerine göndermenizi tavsiye ederim. Hayata ve motosiklete olan bakışları değişecektir. Malesef ülkemizde ehliyet almak çok kolay, hele a2 ehliyet almak için hiç bir şey yapmaya dahi gerek yok. Siz siz olun ilk önce personellerinize bu işin ehli olan insanlardan eğitim aldırın
halısınız kesinlikle bu biraz farkındalık yaratsız diye yaptık 2 3 kişii motordan düştü müdürümüzz de dahil ve onda kask dizlik kolluk pantolon ve mont varmış ama yine de olmasında rağmen dizi biraz yaralanmış bizde bu kişisel koruyucuları gösterdik işte bu yorumunuzu değerlendiricem

uzmancan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
halısınız kesinlikle bu biraz farkındalık yaratsız diye yaptık 2 3 kişii motordan düştü müdürümüzz de dahil ve onda kask dizlik kolluk pantolon ve mont varmış ama yine de olmasında rağmen dizi biraz yaralanmış bizde bu kişisel koruyucuları gösterdik işte bu yorumunuzu değerlendiricem
ÖNERİ :
Arzu hanım ,Elinize sağlık,motosiklet eğitim sunumunuz çok hoş,görsellikli ve vurucu bir tarzda olmuş.Sizin göreviniz motosiklet sürücülerinize ileri teknik öğretmek değil .Unutulmasın ki,A2 Ehliyeti alan kişi,Trafik ve Karayolları gibi temel kavramları öğrenmiş ve belgesini alarak sadece tescillemiş değil,bu belgenin tüm sorumluluklarını da yüklenmiş demektir.Ön görülmesi gereken olgu,sürücünün DÜŞMEMESİ-ÇARPMAMASI ,...özetle esas bu olmalı.Kaza olduktan,düştükten,çarptıktan sonra siz KKD kapsamında ne yaparsanız yapın , yeterli uygulama olamaz.Sürücüyü ROBOKOK gibi donatsanız da nafile.Yaya geçitlerini,yaya kaldırımları,emniyet şeritlerini,yolun en solundaki banketle-bordürle-korkuluklarla sınır olan dar bölümü,ters yönde bile kullandıkları,tüm girilmez-geçilmez-durulmaz-park edilmez ,velhasıl tüm yasaklamaların kendileri için olmadığını düşünen,görevli ve yetkililerle birlikte bizlerinde hep beraber seyrettiğimiz TEHLİKELİ HAREKETLERİN yapılmamasını sağlamak ana hedefimiz olmalı diye düşünüyorum.Ne demiş bir mizahcımız;zor da olsa,Eğitim şart.
( Ekte resmi istatistik bilgilerini incelerseniz,motosiklet kazalarındaki yaralanma ve ölüm oranlarının tek kelime ile KORKUNÇ olduğunu görebilirsiniz.İşte burada sizin göreviniz daha doğrusu hepimizin görevi başlıyor.Bilinçli bir toplum olmak için illede UZMAN olmaya gerek yok.Madem olduk,vazife başına.
İyi çalışmalar dilerim.) p2.png p3.png p2.png p3.png

Z.M.İpek

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
3 ÇALIŞANIMIZ MOTOTSİKLETTEN DÜŞÜNCE EĞİTİM VERMEYE KARAR VERDİK :)
Arzu Hanım, sunumu paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Dışarıya motorsikletle yemek götüren küçük bir lokantanın eğitimlerini vereceğim ve pek anlamadığım bir konuydu. Sağolun, varolun...

berkay999

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Hem iş güvenliği uzmanı olarak hem de bir motosiklet kullanıcısı olarak kesinlikle size tavsiyem düzgün bir eğitim kuruluşundan eğitim aldırın, bunun yanında sürücüye vereceğiniz motosiklet ekipmanlarını da kontrol ediniz. Örneğin piyasada bulunan 100-150 liraya satılan kaskların hiç bir değeri yoktur. Ekipmanları temin ederken CE onaylarına bakıp araştırmanızı da tavsiye ederim. KKD lerin takibi gibi özellikle kask konusunda da eğer kask yere düşmüş, çatlamış, veya bir kazaya karışmış ise düzgün görünüyor olsa bile miadını oldurmuş demektir. Yenilenmesini sağlayın veya en iyisinden işvereni bilgilendirip aradan çekilin. Biliyorsunuz ki bu tarz kuryelerde risk çok fazla kendinizi bile bile tehlikeye atmayın derim ben gerekli her şeyi yazılı olarak işverene bildirin sonradan başınız ağrımasın

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.