Müdürü Olduğum Şirketim Üzerinden Iş Yapabilir Miyim?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında akifemin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. akifemin

akifemin TÜİSAG Üyesi

bir sorum var yardımcı olabilirsenizz çok sevinirim..

%51 hissem olana bir şirketin müdürüyüm.. proje şirketi. geçen mayıs ayında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi almaya hak kazandım. aldığım belge ilebu şirketim üzerinden iş yapabilir miyim, fatura kesebilir miyim. ya da bu şekilde çalışabilmem için ne yapmam gerekmektedir..

şimdiden teşekkürler...

2. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Evet Çalışabilirsiniz.

3. zappie

zappie TÜİSAG Üyesi

Sirketten fatura kesebilmeniz icin sirket sozlesmenizde is guvenligi hizmeti verebileceginize dair madde olması gerekir.

4. emrozgr

emrozgr TÜİSAG Üyesi

Sözleşmeye İş güvenliği hizmeti ekleyemezsiniz. İş güvenliği hizmeti sağlayacak firmalar OSGB ler ve bazı kamu kuruluşlarıdır. Ancak şimdilerde risk değerlendirmesi yapmak için firma kuranlar sözleşmelerine İş güvenliği danışmanlık hizmeti ekliyor. Ve faturayı keserken de danışmanlık hizmeti diye kesiyor. Böyle bir danışmanlık yapmanın önünde engel yok bildiğim kadarı ile.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

zappie ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  5. zappie

zappie TÜİSAG Üyesi

Dogru soyluyorsunuz " is sagligi ... konularda danismanlik hizmeti vermek " seklinde bir madde dogru olur. Ben isin mali boyutunu dusunmustum. Sadece risk analizi ile sinirli kalmadan is guvenligi hizmeti verildiginde danismanlik faturasi kesilse sorun olacagini tahmin etmiyorum. Cunku bireysel olarak is guvenligi hizmeti vermekte ISG mevzuati acisindan bir engel yok. Ne calisma bakanligi sizin faturanizin detayina bakar ne de maliye hizmetinizin neleri kapsadigina. Ancak elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor. Muhasebeciler gibi serbest meslek makbuzuyla yapilabilir. Ama mevcut bir sirketi devreye sokmak daha avantajli olabilir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica