Müdürü Olduğum Şirketim Üzerinden Iş Yapabilir Miyim?

akifemin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bir sorum var yardımcı olabilirsenizz çok sevinirim..

%51 hissem olana bir şirketin müdürüyüm.. proje şirketi. geçen mayıs ayında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi almaya hak kazandım. aldığım belge ilebu şirketim üzerinden iş yapabilir miyim, fatura kesebilir miyim. ya da bu şekilde çalışabilmem için ne yapmam gerekmektedir..

şimdiden teşekkürler...

Kemal Erdal Çelen

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bir sorum var yardımcı olabilirsenizz çok sevinirim..

%51 hissem olana bir şirketin müdürüyüm.. proje şirketi. geçen mayıs ayında c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi almaya hak kazandım. aldığım belge ilebu şirketim üzerinden iş yapabilir miyim, fatura kesebilir miyim. ya da bu şekilde çalışabilmem için ne yapmam gerekmektedir..

şimdiden teşekkürler...

Evet Çalışabilirsiniz.

zappie

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sirketten fatura kesebilmeniz icin sirket sozlesmenizde is guvenligi hizmeti verebileceginize dair madde olması gerekir.

emrozgr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Sirketten fatura kesebilmeniz icin sirket sozlesmenizde is guvenligi hizmeti verebileceginize dair madde olması gerekir.

Sözleşmeye İş güvenliği hizmeti ekleyemezsiniz. İş güvenliği hizmeti sağlayacak firmalar OSGB ler ve bazı kamu kuruluşlarıdır. Ancak şimdilerde risk değerlendirmesi yapmak için firma kuranlar sözleşmelerine İş güvenliği danışmanlık hizmeti ekliyor. Ve faturayı keserken de danışmanlık hizmeti diye kesiyor. Böyle bir danışmanlık yapmanın önünde engel yok bildiğim kadarı ile.

zappie

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sözleşmeye İş güvenliği hizmeti ekleyemezsiniz. İş güvenliği hizmeti sağlayacak firmalar OSGB ler ve bazı kamu kuruluşlarıdır. Ancak şimdilerde risk değerlendirmesi yapmak için firma kuranlar sözleşmelerine İş güvenliği danışmanlık hizmeti ekliyor. Ve faturayı keserken de danışmanlık hizmeti diye kesiyor. Böyle bir danışmanlık yapmanın önünde engel yok bildiğim kadarı ile.

Dogru soyluyorsunuz " is sagligi ... konularda danismanlik hizmeti vermek " seklinde bir madde dogru olur. Ben isin mali boyutunu dusunmustum. Sadece risk analizi ile sinirli kalmadan is guvenligi hizmeti verildiginde danismanlik faturasi kesilse sorun olacagini tahmin etmiyorum. Cunku bireysel olarak is guvenligi hizmeti vermekte ISG mevzuati acisindan bir engel yok. Ne calisma bakanligi sizin faturanizin detayina bakar ne de maliye hizmetinizin neleri kapsadigina. Ancak elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor. Muhasebeciler gibi serbest meslek makbuzuyla yapilabilir. Ama mevcut bir sirketi devreye sokmak daha avantajli olabilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.