Soru : Müteahhit Ve Taşeronlarin Fabrikaya Girişleri

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba;

müteahhit ve taşeronlardan yapacakları işe göre yüksekte çalışma belgesi istiyorum olmayanları içeri almak istemiyorum.yüksekte çalışma belgesi olmayan taşeronlara işi veren amirin işi yapabileceklerine dair gerekli hukuki sorumluluğu üzerine aldığına dair belge imzalatsam. benim açımdan faydası ya da ölümlü yada uzuv kayıplı işkazalarında beni kurtarır mı? buna benzer uygulaması olan arkadaşlardan yardım ve döküman örneği konusunda yardım istiyorum.
şimdiden teşekkür ederim

Hüseyin KORKMAZ

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
bu konuyu bende düşünüyodum. Daha önceden deneyimi olanlar paylaşırsa yararlı olur.

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Akın Bey,

Taşeronlarla ilgili olarak çalışanların sigortası , Mesleki yeterlilik belgeleri,aldıkları eğitim belgeleri ve kullandıkları ekipmanların peryodik kontrollerinin yapılmış olmasınada dikkat etmek gerekmektedir.Ayrıca mümkünse bir sözleşme imzalayın firmanızla taşeron firma arasında.

akincaylak_35

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Akın Bey,

Taşeronlarla ilgili olarak çalışanların sigortası , Mesleki yeterlilik belgeleri,aldıkları eğitim belgeleri ve kullandıkları ekipmanların peryodik kontrollerinin yapılmış olmasınada dikkat etmek gerekmektedir.Ayrıca mümkünse bir sözleşme imzalayın firmanızla taşeron firma arasında.

Ahmet bey ,
sözleşme yapılıyor,sigorta durumu,ekipmanların gözden geçirilmesi,periyodik kontrolleri yapılıyor. ancak bazı firmaların bütçeleri bu tür eğitimleri kaldıracak kapasitede olamayabiliyor. eğitimi ve mesleki yeterliliği olanlar için sorun yok ama olmayan firmalar için dediğim gibi bir belge imzalatsam işi veren bölüm amirine olur mu?

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
arkadaşım size hazırlamış olduğum bir taslağı gönderiyorum bunu kullanmanızı tavsiye ederim geniş kapsamlı ve gerçekten yararlıdır. bilgi paylaştıkça değer kazanır. şirket avukatınında elinden geçti anlayacağınız sağlam bir dökümandır.

Ekli dosyalar

• TASERON VE MUTEAHHITLER ICIN IS GUVENLIGI TAAHHUT1.doc
    85 KB · Görüntüleme: 299
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.