Soru Müteahhit Ve Taşeronlarin Fabrikaya Girişleri

Konu, 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' kısmında akincaylak_35 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. akincaylak_35

akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

merhaba;

müteahhit ve taşeronlardan yapacakları işe göre yüksekte çalışma belgesi istiyorum olmayanları içeri almak istemiyorum.yüksekte çalışma belgesi olmayan taşeronlara işi veren amirin işi yapabileceklerine dair gerekli hukuki sorumluluğu üzerine aldığına dair belge imzalatsam. benim açımdan faydası ya da ölümlü yada uzuv kayıplı işkazalarında beni kurtarır mı? buna benzer uygulaması olan arkadaşlardan yardım ve döküman örneği konusunda yardım istiyorum.
    şimdiden teşekkür ederim

2. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

bu konuyu bende düşünüyodum. Daha önceden deneyimi olanlar paylaşırsa yararlı olur.

3. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Akın Bey,

Taşeronlarla ilgili olarak çalışanların sigortası , Mesleki yeterlilik belgeleri,aldıkları eğitim belgeleri ve kullandıkları ekipmanların peryodik kontrollerinin yapılmış olmasınada dikkat etmek gerekmektedir.Ayrıca mümkünse bir sözleşme imzalayın firmanızla taşeron firma arasında.

4. akincaylak_35

akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

Ahmet bey ,
    sözleşme yapılıyor,sigorta durumu,ekipmanların gözden geçirilmesi,periyodik kontrolleri yapılıyor. ancak bazı firmaların bütçeleri bu tür eğitimleri kaldıracak kapasitede olamayabiliyor. eğitimi ve mesleki yeterliliği olanlar için sorun yok ama olmayan firmalar için dediğim gibi bir belge imzalatsam işi veren bölüm amirine olur mu?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

arkadaşım size hazırlamış olduğum bir taslağı gönderiyorum bunu kullanmanızı tavsiye ederim geniş kapsamlı ve gerçekten yararlıdır. bilgi paylaştıkça değer kazanır. şirket avukatınında elinden geçti anlayacağınız sağlam bir dökümandır.

Ekli Dosyalar:

kimyagerkaya, OGÜN., ilkeryurtseven ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica