Ofis Için Risk Analizinde Termin Süresi

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında faithnomore tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. faithnomore

faithnomore TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar, çalıştığım firma için hazırlamış olduğum risk analizini ekte görebilirsiniz. Sorum şu ki ben hazırladığım analizde termin süresi vermedim, böyle bir zorunluluk var mıdır varsa neye göre bu süreleri veriyoruz bu termin sürelerinin limiti var mıdır?

Ekli Dosyalar:

fturank ve alibey bu yazıya teşekkür etti.
  2. Aslı AKBABA

Aslı AKBABA TÜİSAG Üyesi

Merhaba;
    ÇSGB'nin yayınladığı Ofisler için risk analizi rehberinde;
    ''uÖncelikleofis/büronuzun İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliğine göre yer aldığı tehlike sınıfı belirlenmelidir. Yapılmış olan risk değerlendirmesi; tehlikeli sınıfta yer alan ofis/bürolar için en geç dört yılda bir, az tehlikeli sınıfta bulunan ofis/bürolariçin ise altı yılda bir yenilenir.
    uRisk değerlendirmesi, ofis/büroda herhangi bir değişiklik olması (örneğin asma kat eklenmesi vb.) durumunda bu sürelere bakılmaksızın yenilenir.'' şeklinde bildirilmiştir.

Ben bu ibareyi dikkate alarak termin veriyorum.İyi Çalışmalar.

faithnomore ve alix bu yazıya teşekkür etti.
  3. faithnomore

faithnomore TÜİSAG Üyesi

Aslı Hanım peki bu her tehlike için yapılanlar ve yapılması gerekenleri analizde belirtiyoruz bu yapılması gerekenler için bir süre verecek miyiz?

4. Aslı AKBABA

Aslı AKBABA TÜİSAG Üyesi

Risklerin majör yada minör olmasını göz önünde bulundurarak gerekli düzeltici faaliyetlerin yapılacağını öngören bir termin-tarih vermeniz gerekiyor.
    İyi Çalışmalar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg termin

,
  2. Is sagligi termin suresi

,
  3. iş sağlığı termin süreleri

Yandex.Metrica