Haber Öğrencilere " Iş Güvenliği " Yarışması - Izmir

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Öğrencilere "İş Güvenliği" Yarışması

İZMİR (AA) - Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi öncülüğünde Çalışma ve İş Kurumu İzmir Müdürlüğü, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeni Asır gazetesinin işbirliğiyle ortaokul ve lise öğrencileri arası "İş sağlığı güvenliği, istihdam ve kariyer" konularında ödüllü resim ve kompozisyon yarışması düzenlenecek.

Eğitim-Bir-Sen'den yapılan açıklamada İzmir genelindeki tüm ortaokul ve lise kurumlarındaki öğrencilerin katılabileceği yarışma için başvuruların yarın başlayacağı bildirildi.

Yarışmanın iş güvenliği ve sağlığı ile istihdama yönelik toplumsal farkındalığın arttırılmasında önemli olduğunu belirten Eğitim-Bir-Sen İzmir Şube Başkanı Abdürrahim Şenocak, şunları ifade etti:

"İş ortamında karşılaşılabilecek çeşitli risk ve tehlikeler, iş kazaları, meslek hastalıkları gibi konularda öğrencilerin farkındalığını arttırarak, onları araştırmaya yönlendirmek ve onların da nezdinde bireyleri bu konuda bilinçlendirmek istiyoruz. Öğrencilerimiz kariyer planlarını yine bu proje ile şimdiden hayatageçirmiş olacaklar."

Kaynak: AA

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica