Risk D. Okullarda Risk Analizi

Konu, 'Eğitim Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında kucukaksu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kucukaksu

kucukaksu TÜİSAG Üyesi

ozurlu ogrencilerin oldugu bir okulda ve rehabilitasyon merkezinde risk analizi yapicaz ornegi olan varmi acaba, simdiden yadimlariniza tesekkurler

efege_27 bu yazıya teşekkür etti.
  2. chemistanbul

chemistanbul Banned

bir iki fotoğraf varmı elinde arkadaşı ekle de bakalım.

3. pinarodabasi

pinarodabasi TÜİSAG Üyesi

bir koleje risk analızı acil eylem planı ve eğitim hazırlıyorum.hazırlamış olduğum dökümanların yeterli olup olmadığından em,n olamiyorum.elinde kolej için risk analizi örneği olan yada dikkat etmem gereken riskleri söyleyebilecek olan arkadaşlarım varmı?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Harun E. Omay ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  4. ...BRK...

...BRK... TÜİSAG Üyesi

Kolej ile ilgili benimde sıkıntılarım var Pınar hanım ama çabuk bir zamanda bulabileceğimizi hiç sanmıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. emreemre

emreemre TÜİSAG Üyesi

okullarda yada en doğru tabiriyle örgün eğitim yerlerinde risk kaynaklarını biyolojik, fiziksel ve yapısal (bina, yerleşim vb.) olarak ana başlıklar halinde toplayabilir, daha sonra bunları kendi hayal gücünüzü de katarak dallara ayırabilirsiniz. Okul müdürleri bazen sizin belirlediğiniz risk etmenlerinden hoşnut olmayabilir maliyet, fiziki şartlar vs. gibi bahaneler öne sürerek konuyu geçiştirmeye çalışabilirler. Burada taleplerinizi sözlü değilde yazılı hale getirerek ona sunarsanız hem mesleğinizi layıkıyla yapmış hemde herhangi bir denetimde omuzlarınızdaki yükü bir nebze de olsa hafifletmiş olursunuz. Kolay gelsin.

Esin Aydoğdu, K. Bora BOLAT ve emelkaya bu yazıya teşekkür etti.
  6. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Hazırlamış olduğunuz dökümanı paylaşırsanız, konuyla ilgili bir çok arkadaş elinden geldiğince size yardımcı olacaktır eminim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. DRHK

DRHK TÜİSAG Üyesi

her öğrencinin özrüne göre riskleri olacaktır. nasılki hamileler, 18 yaşından küçükler risk grubuysa, bu öğrencilerin hepsi özrüne göre değişik riskler oluşturabilir. okulun fiziki şartları bile bu özürlere uygun olmalıdır. sıkıntılı bir analiz olacaktır. riska analizini yapacak hekim bunlara dikkat etmeli. uzmanla hekimin koordinasyonu çok iyi olmalı. saygılarımla..

Esin Aydoğdu bu yazıya teşekkür etti.
  8. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

engelli öğrenclerin ziyaretçi olduğunu unutmayalım

9. DRHK

DRHK TÜİSAG Üyesi

öyle bile olsa bu neyi değiştirir? bir hastaneye hasta ziyaretine gelen insanlara enfeksiyon bulaşma riski risk analizinde belirtilmeyecek mi? bir markette kaygan zemin uyarı tabelası sadece çalışanlar içinmi konulur? risk analizi sadece çalışanlar için midir? öğrencileri kapsamayan bir risk analizi amacına uygun olmayacaktır diye düşünüyorum.

Esin Aydoğdu ve haticee bu yazıya teşekkür etti.
  10. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

öğrenciler için daha kapsamlı ibr risk analizi gerkiyor anlamında söyledim. malum onlar özel risk grubu insanlar, servisteki (eğer okula servisle gleiyorlarsa)durumları, çalışanlardan ayrı değerlendirilmeli anlamında

Esin Aydoğdu ve DRHK bu yazıya teşekkür etti.
  11. DRHK

DRHK TÜİSAG Üyesi

Size katılıyorum Murat Bey...
    http://tr.scribd.com/doc/59431548/Okullarda-Ki-Tehlikeler-Ve-Onlemleri
    okullarda risk analizi ile ilgili bir link. faydalı olacağını düşünüyorum..

Esin Aydoğdu, emre_zeus, Murat KOÇAK ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

merve_ms ve ayşen75 bu yazıya teşekkür etti.
  13. anilha

anilha TÜİSAG Üyesi

İndiremedik, acaba indiren biri var ise buraya ekleyebilir mi?

14. tuana34

tuana34 TÜİSAG Üyesi

sayfa acılmıyor.Bende rehabılıtasyon merkezlerı ıcın analız hazırlıycam da.yardımcı olursanız sevınırım.

15. ÇİĞDEM ÇELEBİ

ÇİĞDEM ÇELEBİ TÜİSAG Üyesi

yaptınız mı risk analizini ?

16. hayriye58

hayriye58 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar risk analizini tamamlayan var mı?

ufuk karakaya bu yazıya teşekkür etti.
  17. hayriye58

hayriye58 TÜİSAG Üyesi

çiğdem hanım rehabilitasyon merkeziyle ilgili elinizde risk analizi mevcut mu?yardımcı olursanız sevinirim.

ufuk karakaya bu yazıya teşekkür etti.
  18. dilek1

dilek1 TÜİSAG Üyesi

benimde kreşler için risk analiz örneğine ihtiyacım var.Yardımcı olurmusunuz?

19. KÜBRA ŞEN

KÜBRA ŞEN TÜİSAG Üyesi

risk analizini yapabildiniz mi?bende engelli öğrencilerin bulunduğu bir eğitim kurumunda uzmanlık yapmaya başlayacağım ve risk analizinizi paylaşabilirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler

20. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

dosyayı ekledim arkadaşlar

Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. OKUL RİSK HARİTASI

,
  2. iş sağlığı ve güvenliği okul risk değerlendirme formu

,
  3. okullarda iş güvenliği pdf