Risk D. Okullarda Risk Analizi

Konu, 'Eğitim Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında kucukaksu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. canyildir

canyildir TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hiç bir tecrübeniz yoksa...bütün çalışanlarla bireysel olarak konuşun..sıkıntı ve sorularını dinleyin :)

2. abdurrahman güneş

abdurrahman güneş TÜİSAG Üyesi

Benim de ilköğretim okulunda risk analizi yapmam gerekiyor. dosyalarınızı paylaşırsanız sevinirim.

3. ayna42

ayna42 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kendi yaptığım rd 3 sayfa gönderiyorum bu 11 sayfa devam ediyor buna göre beğenirseniz yapabilirsiniz

Ekli Dosyalar:

• 1.xlsx
      Boyut:
      60,1 KB
      Okunma:
      922
    • 2.xlsx
      Boyut:
      193,8 KB
      Okunma:
      828
    • 3.xlsx
      Boyut:
      267 KB
      Okunma:
      808
  4. Esin Aydoğdu

Esin Aydoğdu TÜİSAG Üyesi

Merhabalar.. Risk analiz örnekleri için teşekkürler fakat ben açıkçası bu konularla ilgili mevzuat arıyorum netleştiremiyorum..
    Otistik çocuklarla ilgili veya okullarla ilgili mevzuatta, başka bi alanda önlem ve ya olması gerekli koşullarla ilgili özel yönetmeliğe, tebliğe vb. içeriğe rastlayan var mı acaba..bu alanları, eğitim ve öğretim kurumlarını genel işyeri gibi değerlendirmiş bulunmaktan çekiniyorum.

Ben otizmle ilgili bikaç yönetmelik baktım ama istediğim noktaya gelmiş değilim.. araştırmalarını tartışmak isteyen olursa çok memnun olurum..
    İyi akşamlar..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Haldun

Haldun TÜİSAG Üyesi

Esin Hanım merhaba
    Anladığım kadarı ile siz mevzuatların dışında eğitim kurumunuzda daha ciddi önlemler alınması konusunda neler yapabilirim düşüncesi içerisindesiniz.
    Bu sorununuzun temel çözüm noktası yine sizsiniz. Eğitim kurumunuzun ciddi risk değerlendirmesini ilgili uzmanlar nezaretinde yapmanız,bu risk değerlendirmesi süreci sonunda eksikliklerinizin üzerine gitmeniz gerekmektedir.
    İstanbul için özellikle engelli eğitim yerleri hakkında sorumlu sınırlarımız içinde kalan yerlerin değerlendirmelerini yapıyoruz. Yöneticilerle birlikte yapılan bu değerlendirmeler sonunda yine birlikte uygulamalarla yapılacakları tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz.
    Bu konularda yardıma ihtiyacınız olursa iletişime geçebilirsiniz.

Esin Aydoğdu bu yazıya teşekkür etti.
  6. ...BRK...

...BRK... TÜİSAG Üyesi

Çok doğru söylüyorsunuz Haldun Bey. Okullardaki acil durumlar konusunda diğer işletmelerden farklı şekilde uygulamalar yapılmalıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Gökçen SERÇE

Gökçen SERÇE TÜİSAG Üyesi

arkadaslar elıınde kantınler ıcın rısk analızı ve acıl durum plan ornegı olan var mı*

8. pinarodabasi

pinarodabasi TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar;
    iş güvenliği uzmanı olduğum kolej e temmuz ayında milli eğitim tarafından denetlemeye girecek ve bunun için bakılacak olan raporlar ile ilgili bir dilekçe göndermiş ler. Çok detaylı ve farklı bir çalışma bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arlkadaşlarım yardımlarınızı bekliyorum
    dilekçenin ekini yükledim istenen belgeleri ekte yazmışlar.

Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica