Soru : Ön Lisans Örgün, Yüksek Lisans Açıköğretim Olursa ??

emin koca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhabalar isg 1. sınıf (örgün) istanbul kavram myo öğrencisiyim yüksek lisansı açıköğretim olarak okursam bi zararı olur mu ??

emin koca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
güncel cevap bekliyorummm

Seda Diril

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
MYO önlinans olduğuna göre isg bölümü 2 yıllık. Daha önceden 4 yıllık bir lisans mezuniyetin yoksa yüksek lisansa girm şartlarını sağlayamazsın. Eğer varsa, aynı anda hem önlisansı hemde yüksek lisansı yapmanda bir sakınca yoktur.

Not: Yüksek lisans ile B sınıfı sınavına girme hakkını C sınıfı sınavına girme koşullarını sağlamadığın sürece kullanamazsın.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tezli İSG yüksek lisansı yapan biri olarak, şunu söyleyeyim genç arkadaşım :)
Yüksek Lisans eğitimi (Tezli-Tezsiz) henüz daha açıköğretim/uzaktan öğretim şeklinde uygulanmıyor. Örgün eğitim olarak veriliyor.
Sizin durumunuza bir örnek vereyim, daha önce lisans mezunu (sanırım işletme mezunu) bir arkadaşım, şu an İSG Ön Lisans birinci sınıfta açıköğretim (Atatürk Üniversitesi) şeklinde okuyor, hafta sonları da bizimle beraber İSG Tezli Yüksek Lisans derslerine katılıyor. Yüksek lisansın bitiş tarihi 2017 sonları olduğundan dolayı, 2018 yılı B sınıfı uzmanlık sınavına girecek doğrudan.
Türkiye'de verilen tezli-tezsiz yüksek lisans eğitimleri ve uygulamaları ile ilgili bir tartışmaya girmek istemiyorum ancak internet üzerinde araştırdığınızda yurtdışında bazı üniversitelerin PG (Post Graduate) eğitimlerini outreach (uzaktan eğitim) şeklinde verdiklerini görebilirsiniz. Her ne kadar ben daha yurtdışındaki üniversitelerde uzaktan eğitim bölümlerinde İSG konusunda bir PG ve MS (Master in Science) göremesem de, hani olursa ya da bulursanız en önemli konu buradan alacağınız diplomanın YÖK tarafından denkliğinin olmasıdır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Seda Diril

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tezli İSG yüksek lisansı yapan biri olarak, şunu söyleyeyim genç arkadaşım :)
Yüksek Lisans eğitimi (Tezli-Tezsiz) henüz daha açıköğretim/uzaktan öğretim şeklinde uygulanmıyor. Örgün eğitim olarak veriliyor.
Sizin durumunuza bir örnek vereyim, daha önce lisans mezunu (sanırım işletme mezunu) bir arkadaşım, şu an İSG Ön Lisans birinci sınıfta açıköğretim (Atatürk Üniversitesi) şeklinde okuyor, hafta sonları da bizimle beraber İSG Tezli Yüksek Lisans derslerine katılıyor. Yüksek lisansın bitiş tarihi 2017 sonları olduğundan dolayı, 2018 yılı B sınıfı uzmanlık sınavına girecek doğrudan.
Türkiye'de verilen tezli-tezsiz yüksek lisans eğitimleri ve uygulamaları ile ilgili bir tartışmaya girmek istemiyorum ancak internet üzerinde araştırdığınızda yurtdışında bazı üniversitelerin PG (Post Graduate) eğitimlerini outreach (uzaktan eğitim) şeklinde verdiklerini görebilirsiniz. Her ne kadar ben daha yurtdışındaki üniversitelerde uzaktan eğitim bölümlerinde İSG konusunda bir PG ve MS (Master in Science) göremesem de, hani olursa ya da bulursanız en önemli konu buradan alacağınız diplomanın YÖK tarafından denkliğinin olmasıdır. Buna dikkat etmek gerekiyor.
Tolga Bey,
Uzaktan tezsiz yüksek lisans eğitimi mevcuttur. KTÜ bir süredir veriyor. http://uzem.ktu.edu.tr/?sf=351 bu linkten inceyebilirsiniz.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
:evet: düzeltme için teşekkür ediyorum :)
Yani bilmediğim konu değil :) Yazdığımı yeniden okudum ve "TEZSİZ" kelimesini de yazmışım, yeni fark ettim. Özetle, tezli yüksek lisansın daha iyi olacağını yazıp sonra silerken öyle gitmiş :) Neyse olur o kadar, vize haftasındayım :) :) Bir dahaki sefer, üç defa okuyup sonra mesaj göndereceğim :)
Tekrar teşekkür ediyorum, emniyetli çalışmalar dilerim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.