Soru Oryantasyon Eğitimi

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında Rogue tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Rogue

Rogue TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

İş yerinde işe yeni başlayan çalışana oryantasyon eğitimi adı altında imza karşılığı bir eğitim verme zorunluluğumuz varmıdır, varsa yasal dayanağı nedir. Araştırdım bulamadım bilenlerden yardım istiyorum. Teşekkürler, iyi akşamlar...

2. silifke

silifke TÜİSAG Üyesi

Yasal zorunluluk olarak yok 6331 sayılı ka nunda sadece işe girişde İşyeri sağlığı ve güvenlik külütrü gibi eğitimleri verme zorunluluğunuz var. .Fakat OHSAS 18001 yönetim sisteminde ise uygulanabilirliği var. verseniz iyi olur, çalışana işe girişde yapacak olduğu işi öğretmeden ortamı tanıtmadan , çalışanları , tehlikeleri riskleri anlatmadan işe başlatırsanız sonuçları kötü olabilir.

3. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

Aradığınız yasal dayanak aşağıda bilginize sunulmuştur.
    15 Mayıs 2013 ÇARŞAMBA
    Resmî Gazete
    Sayı : 28648
    YÖNETMELİK
    ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri
    MADDE 6 – (1) İşveren, çalışanlarına asgari Ek-1’de belirtilen konuları içerecek şekilde iş sağlığı ve güvenliği
    eğitimlerinin verilmesini sağlar.
    (2) İşveren, çalışan fiilen çalışmaya başlamadan önce, çalışanın yapacağı iş ve işyerine özgü riskler ile korunma
    tedbirlerini içeren konularda öncelikli olarak eğitilmesini sağlar.

zeyno06 ve silifke bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica