Osbg Mi? Şirket Mi? Meslek Mi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Rauf Böyükulusoy tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Hangisini seçerdiniz???

Anketin kapanma tarihi 27 Şubat 2014.
  1. OSGB de İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLMAK

10,3%
  2. BİR FİRMADA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLMAK

65,5%
  3. ÇALIŞTIĞIN FİRMADA KENDİ MESLEĞİNİ DEVAM ETTİRMEK

24,1%
  1. Rauf Böyükulusoy

Rauf Böyükulusoy TÜİSAG Üyesi

OSGB de mi yoksa ŞİRKETTE mi iş güvenliği uzmanı olmak yoksa iş güvenliği uzmanlığına hiç bulaşmadan kendi mesleğini bir firmada mı devam ettirmek??? Sizce hangisi???

2. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle meslek diyorum ben iş güvenliği işini şimdiden bitirdiler ilerisi yok bu işin

Rauf Böyükulusoy bu yazıya teşekkür etti.
  3. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

bireysel olarak iş güvenliği diyorum.

4. Dündar CANBEYLİ

Dündar CANBEYLİ TÜİSAG Üyesi

Bencede gidebildiğin yere kadar bireysel yap . Sonrası meslek

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar öncelikle kendi mesleğinizi düşünün. Mesleğinizi kazanmak için nekadar süre harcadınız? Nekadar tecrübe edindiniz? Nekadar kazandınız / kazanabilirsiniz?

İş güvenliği uzmanı olarak çalıştığınızda mesleğinizi konuşturabilecek misiniz?

Mesleğinde tecrübeli arkadaşlar iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaya devam etmek istiyorsanız bir düşünün! işinizi bıraktığınızda kaybedeceğiniz birşeyler var mı? geri dönebilecekmisiniz? Bıraktığınız / Bırakacağınız işin geliri ile uzman olarak çalıştığınız zaman elde edeceğiniz gelir nedir? Uzman olarak çalıştığınızda geleceğinizi görebiliyor musunuz?..

Aklıma geldikçe yazdığım muhakemeyi yapmadan sakın karar vermeyin derim...

6. Seher Martı Özgün

Seher Martı Özgün TÜİSAG Üyesi

bence de bireysel iş güvenliği uzmanlığı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

mantıklısı bireysel çalışmaktır

8. BerkayGURCAN

BerkayGURCAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence böyle bir soru bile yersiz. Tabiki öncelik kendi mesleğinizde olmalıdır. Bu İSG belgesi bir ek donanımınızdır. Nasıl ki bildiğiniz yabancı diller,mesleki kurslarınız,bilgisayar programlarına hakimiyetiniz vs gibi ek özellikleriniz varsa bunu da öyle düşünün. a aylık bir eğitimden sonra tamamen kabuk değiştirip bambaşka bir meslek sahibi olacağınızı düşünüyorsanız uyanın bu rüyadan. Kaldı ki İSG konusunda,gerek ücretlerin yetersizliği,gerek sektörel sıkıntılar gerekse firmaların tutumlarına dayanamayıp isyan eden arkadaşların malesef tüm umutlarını İSG belgesine bağladıklarını görüyorum.Sıkıntı da burada başlıyor. Siz lisans/önlisans eğitimi almış vasıflı bireylersiniz.
    Tüm hayatınızı bu belgeye endekslemeyin bence,çok üzülürsünüz.

Not : Tabiki aramızda kendi mesleği yerine İSG konusunda uzmanlaşmak isteyip bu sektörde çalışma hayatına devam edecek arkadaşlarımız olacaktır.Bu bir seçim ise saygı duyarım. İSG belgesini hayatınızı değiştirecek sihirli bir deynek olarak gören arkadaşlaradır bu tavsiyelerim.

9. Rauf Böyükulusoy

Rauf Böyükulusoy TÜİSAG Üyesi

Bireysel çalışmada müşteri bulmak kolay değil, bulduğun müşterileri elden kaçırmamak hiç kolay değil peki durum böyle iken risk almak ne kadar mantıklı sizce???

10. myxoma

myxoma TÜİSAG Üyesi

Benim ilk başta umudum vardı bu alanda ama geçenlerde biryer ile görüştüm. Bir yığın iş saydı ve 1500tl dedi, sanki araba herşeymiş gibi araban olacak dendi.

ve şubat ve mayıs sınavından sonra piyasanın daha kötü olacağına karar verdim. kendi mesleğime devam.

11. spider

spider TÜİSAG Üyesi

Ben, kendi sahibi olduğum işyerimde 19 sene çalışmış, Branşım olan mühendislik dalında 3 sene çalışmış ve halen saha mühendisi olarak rahat bir işde 6 senedir çalışan birisi olarak (kendi iş yerim hala faal ve yeğenim işleri yürütüyor-küçük çapta işler yapıyor- ) bireysel iş güvenlik uzmanlığı diyorum.

12. BURAK CANDIR

BURAK CANDIR TÜİSAG Üyesi

bence de kesinlikle bireysel igu ya da ih. bu arada ben işyeri hekimiyim. istanbulda bireysel çalışan igu arkadaşlar varsa iletişime geçebiliriz

13. Erkan Yiğit

Erkan Yiğit TÜİSAG Üyesi

anket A B ve C için ayrı ayrı yapılmaydı farklı sonuçlar çıkardı

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica