Osbg Mi? Şirket Mi? Meslek Mi?

Hangisini seçerdiniz???

• Kullanılan toplam oy
    58
  • Anket kapatılmış .

Rauf Böyükulusoy

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
OSGB de mi yoksa ŞİRKETTE mi iş güvenliği uzmanı olmak yoksa iş güvenliği uzmanlığına hiç bulaşmadan kendi mesleğini bir firmada mı devam ettirmek??? Sizce hangisi???

ersin4141

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
kesinlikle meslek diyorum ben iş güvenliği işini şimdiden bitirdiler ilerisi yok bu işin

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
bireysel olarak iş güvenliği diyorum.

Dündar CANBEYLİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bencede gidebildiğin yere kadar bireysel yap . Sonrası meslek

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar öncelikle kendi mesleğinizi düşünün. Mesleğinizi kazanmak için nekadar süre harcadınız? Nekadar tecrübe edindiniz? Nekadar kazandınız / kazanabilirsiniz?

İş güvenliği uzmanı olarak çalıştığınızda mesleğinizi konuşturabilecek misiniz?

Mesleğinde tecrübeli arkadaşlar iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaya devam etmek istiyorsanız bir düşünün! işinizi bıraktığınızda kaybedeceğiniz birşeyler var mı? geri dönebilecekmisiniz? Bıraktığınız / Bırakacağınız işin geliri ile uzman olarak çalıştığınız zaman elde edeceğiniz gelir nedir? Uzman olarak çalıştığınızda geleceğinizi görebiliyor musunuz?..

Aklıma geldikçe yazdığım muhakemeyi yapmadan sakın karar vermeyin derim...

BerkayGURCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bence böyle bir soru bile yersiz. Tabiki öncelik kendi mesleğinizde olmalıdır. Bu İSG belgesi bir ek donanımınızdır. Nasıl ki bildiğiniz yabancı diller,mesleki kurslarınız,bilgisayar programlarına hakimiyetiniz vs gibi ek özellikleriniz varsa bunu da öyle düşünün. a aylık bir eğitimden sonra tamamen kabuk değiştirip bambaşka bir meslek sahibi olacağınızı düşünüyorsanız uyanın bu rüyadan. Kaldı ki İSG konusunda,gerek ücretlerin yetersizliği,gerek sektörel sıkıntılar gerekse firmaların tutumlarına dayanamayıp isyan eden arkadaşların malesef tüm umutlarını İSG belgesine bağladıklarını görüyorum.Sıkıntı da burada başlıyor. Siz lisans/önlisans eğitimi almış vasıflı bireylersiniz.
Tüm hayatınızı bu belgeye endekslemeyin bence,çok üzülürsünüz.

Not : Tabiki aramızda kendi mesleği yerine İSG konusunda uzmanlaşmak isteyip bu sektörde çalışma hayatına devam edecek arkadaşlarımız olacaktır.Bu bir seçim ise saygı duyarım. İSG belgesini hayatınızı değiştirecek sihirli bir deynek olarak gören arkadaşlaradır bu tavsiyelerim.

Rauf Böyükulusoy

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

myxoma

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Benim ilk başta umudum vardı bu alanda ama geçenlerde biryer ile görüştüm. Bir yığın iş saydı ve 1500tl dedi, sanki araba herşeymiş gibi araban olacak dendi.

ve şubat ve mayıs sınavından sonra piyasanın daha kötü olacağına karar verdim. kendi mesleğime devam.

spider

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Ben, kendi sahibi olduğum işyerimde 19 sene çalışmış, Branşım olan mühendislik dalında 3 sene çalışmış ve halen saha mühendisi olarak rahat bir işde 6 senedir çalışan birisi olarak (kendi iş yerim hala faal ve yeğenim işleri yürütüyor-küçük çapta işler yapıyor- ) bireysel iş güvenlik uzmanlığı diyorum.

BURAK CANDIR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
bence de kesinlikle bireysel igu ya da ih. bu arada ben işyeri hekimiyim. istanbulda bireysel çalışan igu arkadaşlar varsa iletişime geçebiliriz

Erkan Yiğit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
anket A B ve C için ayrı ayrı yapılmaydı farklı sonuçlar çıkardı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.