Osgb Açmalı Mı ?

mustafa kemal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
ardımcı olanlar fikir beyan edenlere şimdiden teşekkür ederim.
Biz bir osgb açmanın arifesindeydik malum yasa erteleniyor , yasa kabul edilmedi ama %100 edilecek bir milletvekili ile konuştum krsin gececek.neyse sorularım şunlar;
1.Yeni duruma göre osgb açmak ne kadar mantıklı yani 1 yıl sonra geçeli olacak 50 altı tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflar için osgb açılır mı ? bazı rakamlar okudum işte şu kadar şirket var 50 nin altı üzeri gibi ama bana pek inandırıcı gelmedi.yok 50 altı ve tehlikeli sınıf işyerlerinin sayısı azınsanmayacak kadar fazla diyorsanız osgb yi şimdi açmalı yoksa 7-8 ay sonra mı fikriniz nedir ?

2.Yeni yasa ile birlikte risk analizi , acil durum eylem planı gibi zorunluluklar tüm firmalar için devam ediyor mu ?

3.Eğer şimdi bir osgb açar isek malum süreklikliğinin olması ve ayakta kalması için ne tür işler yapılabilir ?hangi hizmetler verilebilir ?

4.osgb yi istanbulda açmak mantıklımıdır ?

5.osgb açmadan sadece c ve b sınıfı uzmanlık belgeleri ile danışmanlık firması gibi çalışılabilir mi ? ne tür hizmetler verilebilir ? yasal bir sıkıntısı olur mu ?

Şimdiden teşekkür ederim.

semih001

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu kadar kafanda soru varken osgb açma bence.Özelde çalıştıktan sonra deneyim kazan ondan sonra osgb kurun.Bu işin sorumluluğu var bu kadar basit değil.Bünyenizde çalışacak uzmanları siz yönlendireceksiniz işi iyice öğrendikten sonra bu işe girin bence

DUAYEN18

Banned
Meslek
Uzman (B)
Ertemeyle birlikte OSGB lerin bir kısmının kapanacağını düşünüyorum. temmuz 2014 e kadar ayakta kalabileceğini düşünüyorsan aç. Ama bana göre RD yaparak Acil durum planı yaparak ayakta kalmak şu an için çok zor. ben senin yerinde olsam 1 yıl beklerdim. Haa 1 yıl sonrada bir erteleme daha gelirse o zaman durum vahim. Krediye falan girme. Belli değil ne olacağı..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.