Osgb De Çalışan Uzmanlar Yaşanan Iş Güvenliği Kazasından Sorumlu Mudur ?

Engin Halıcıoğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
C sınıfı uzmanım.Bir danışmanlık şirketinde çalışmaya başladım.Risk analizleri yapıp eğitim veriyorum.Dikkat etmem gereken hususlar nelerdir.Bir de risk değerlendirme yaparken gözden kaçan bir risk yüzünden oluşan kaza yüzünden sorumluluk bize mi aittir.

Beka Kavgaoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Evet , size ait.

• Like
Tepkiler: EEK

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
PEKİ bireysel uzmanlardan ne farkı var bu durumun osgb lere para kazandırmaktan başka anlamıyorum yok böyle saçmalık

Beka Kavgaoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Osgb lerin gorevi uzman , doktor tedarik etmek. Onları kontrol etmek . İşlerinin aksamamasi için destek olmak. Bir nevi taşeron , arabulucu. Sorumluluk sonuçta uzmanda. Eğer osgb iyi organize olmuşsa , iş yapma konusunda metod konusunda uzmana destek olur. Bünyesindeki uzmanlar birbirine destek olur. Onun dışında fazla bir işlevi yok. Birde osgb devlete vergi verir. Sonuçta her iş uzmanda biter.

s.aksu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu firmada şu riskler vardır diyerek bir risk analizi yaptınız mı ? Tabi ki yaptınız... Altına imza attınız mı ? Tabi ki attınız... Bundan sonra gemide tek başınasınız, imzayı attığınız anda OSGB gemiden atlar ve yüzerek kaçar, bilmem anlatabildim mi ?
Saygılarımla

Engin Halıcıoğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben elimden geldiğince dikkatli olmaya çalışıyorum risk analizi yaparken.Kendimi sağlama almak için her yaptığımı işverene de imzalatmam yeterli olur mu.Bir de iş güvenliğini ilgilendiren yönetmelikleri işverene imza karşılığı tebliğ etmek gibi bir zorunluluk var mıdır.

s.aksu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Öyle bir zorunluluk yok. Fakat risk analizi maddelerine dayanak olarak yönetmelik maddelerini eklerseniz iş verenin risk analiziyle dalga geçmesine engel olabilirsiniz. Çünkü genelde "bu ne ya,nasıl iş bu kardeşim, saçma saçma şeyler ya" tarzı tepkilerle karşılaşıyoruz.

• Like
Tepkiler: EEK

Engin Halıcıoğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
OSGB ile danışmanlık şirketi arasındaki farklar neler.Attığım imza her ikisinde de aynı sorumluluğu mu getiriyor.İşvererenler işgüvenliği uzmanı bulundurmak zorunda yada bir OSGB'den yardım almak zorunda.Fakat danışmanlık şirketleri aynı kategoriye giriyor mu.Çalıştığım yer takribi 110 yer ile sözleşme imzalamış.Bana şu yerler senin,şu saatlerde şuraya gideceksin filan demedi.Şimdilik sadece risk analizi yapıp parasını alıyoruz.İşyeri hekimi ile beraber gidip eğitim veriyoruz ama yeterince eleman yok.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.