Osgb Duyuru- 5 ( Osgb Dışa Görevlendirmelerin Onayları Hk.)

kral0609

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, çalışma bakanlığı 12.02.2013 tarihinde yeni bir duyuru yayınladı.Artık bildirim sözleşmeleri online ortamda yapılacak işyeri yetkilisi kendi e-devlet şifresi ile yapılan başvuruları onaylayacak.duyuru formatını dosya olarak eklıyorum.Bu konuda farklı fikirlere sahip arakadaşlarımız paylaşırsa konu herkes tarafından daha iyi anlaşılır.

Ekli dosyalar

• OSGB DUYURU-12.02.2013.docx
    12.1 KB · Görüntüleme: 309

Esat ÜN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bireysel için bir sistem düşünülüyor mu acaba?

kral0609

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Düşünülüyodur muhtemelen çünkü herkes osgb den hizmet almıyor ya da osgb nin bakamadığı yerler mevcut.Ama şu an sadece osgb yi yayınlamışlar muhtemelen başka duyurularıda olacaktır

osgbuzman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşyeri yetkilisi, hizmet alan işyeri modülünden giriş yapıp kendi bordrosunda çalıştırdığı işyeri hekimini ve iş güvenliği uzmanını online olarak bildirebilecek. Şuanda henüz aktif hale gelmedi ancak işyeri yetkisi olarak giriş yaptığınızda görevlendirme yetkilerinizin altyapısının deneme sürecinde olduğunu görüyorsunuz.

Serkan SIR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Kral0609 bakanlığın yapmış olduğu duyuruyu hangi sitede görebiliriz?Ben isggm.gov.tr adresine baktım fakat bulamadım.Yardımcı olursan sevinirim.Teşekkürler.

ahmet_28

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Bakanlık OSGB firmalarına sistem üzerinden yazı gönderiyor.Bilgilendirme başlığı altında.Bu duyuruları Bakanlığın sitesinde göremezsiniz...

kral0609

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Serkan Sır kardeş, Bakanlığın OSGB lere yolladığı bu duyuruyu sadece osgb sisteminden görebilirsinz.osgb duyurular kısmından diğer türlü göremezsiniz.yani osgb sisteminede İSGYH yani iş sağlığı güvenliği yönetim hizmetleri kısmından giriş yapılıyor.uzmanlık yapanlar bilir sisteme burdan gırılıyor.iyi gunler

Serkan SIR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Teşekkürler ahmet_28 ve kral0609

cbicerer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
artık tüm işyerleri için geçerli bakanlığın sitesinde bugün duyuru çıktı
kaynak www.isggm.gov.tr

Ekli dosyalar

• İşyerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirecek işverenlerin dikkatine.doc
    26 KB · Görüntüleme: 136

seda hatip

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
osgb modülünde hizmet vereceğiniz işyeri sgk ya bildirimde bulunduğunu ve sisteme açıldığını söylediği halde, firmanın sgk numarasını girdiğinizde kayıt bulunamadı mesajı alıyormusunuz halen?

kral0609

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yok seda hanım ben hallettım artık uzmanlık olayını.E-bildirge yöneticisi üzerinden girişleri yaptık

seda hatip

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar osgb de sorumlu müdürüm.ve sözleşme kaydı yaparken, işyerlerinin sgk numaralarını girdiğimde sistemde işyeri çıkmıyor. kayıt bulunamadı diyor. firmalara dönüyorum ama onlarda sgk da tehlike sınıfları bildirimlerini yaptıklarını söylüyorlar. sgk yı aradıklarını ama sorun olmadığını söylüyorlar. bu problemle karşılaşan sorumlu müdür arkadaşlar yokmu? nasıl çözüyorsunuz ?

Sercan SELÇUK

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar osgbler hem normal uzmanlık sınavına hazırlayıp hemde işyerlerine uzman danısmanlıgı mı yapıyor. yoksa sadece danışmanlık hizmeti de verenleri de varmı. kafam karıstı biraz da eğitim verilmeden(yani uzmanlık sınavı için) osgb acılamıyormu sadece firmalara hizmet verip ?? uzman olmadım ben daha sadece kafam takıldı ondan soruyorum. bilgisi olanlar varsa sevinirim

livepinar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Uzmanlık sınavına hazırlık kursunu, eğitim kurumu yetkisi almış firmalar verebiliyor . OSGB ler İş yeri Hekimi , yard. sağlık personeli , İSG Uzmanlık hizmetlerini vermektedirler. ikisi ayrı kurumlardır.Ayrı kuruluş sartları vardır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.